Polak wyróżniony w plebiscycie LEGO Ideas. Co zaproponował?

Linia Ideas jest jedną z najciekawszych w całym portfolio LEGO, bo to właśnie ona w znaczącej części tworzona jest przez fanów kultowych klocków. Proponują oni swoje pomysły, a najciekawsze z nich cyklicznie są wdrażane na rynek pod szyldem duńskiej marki. Ostatnio, najsłynniejsze zabawkarskie przedsiębiorstwo pokazało kolejne projekty, które już niebawem trafią na półki sklepowe. Co ciekawe, znalazła się wśród nich polska propozycja. Sprawdźmy szczegóły.

LEGO Ideas to wyjątkowo kreatywna seria klocków

Szukasz naprawdę unikalnych zestawów z klocków? Warto postawić na znaną i lubianą linię Ideas. Oferuje ona bowiem bogatą gamę zróżnicowanych i pomysłowych zestawów, które są dziełem zaangażowanej społeczności LEGO. Ich tematyka jest bardzo zróżnicowana – od natury, przez kultowe produkcje filmowe, aż po astronomię i wynalazki. Słowem, porusza wszystko to, co interesuje fanów duńskiej marki i co są oni w stanie sobie wyobrazić na swoich półkach.

Najważniejszym atutem LEGO Ideas pozostaje jednak fakt, że w zasadzie każdy może stać się jej częścią. Wystarczy, że zgłosi swój projekt, a następnie zbierze odpowiednią ilość głosów wśród pozostałych fanów marki. Tak powstały na przykład:

🧱That’s what LEGO said: kultowe The Office doczeka się własnego zestawu LEGO Ideas

🧱Do wszystkich fanów miodku i puszystych misiów – LEGO Ideas z Kubusiem Puchatkiem jest już dostępne

🧱LEGO wprowadza do oferty maszynę do pisania. Potencjał, cena i dostępność

❗ Linia dedykowana jest głównie dla osób dorosłych (18+).  

Najnowsze wyróżnienia LEGO Ideas 2022

Ostatnio, znany na całym świecie producent ogłosił aż cztery kreacje od fanów, które zamierza rozwijać. Wybrano je z 39 zgłoszeń, które otrzymały minimum 10 tys. głosów od fanów LEGO w okresie od stycznia 2022 do maja 2022. 

W oficjalnym komunikacie, przedstawiciele firmy zabawkarskiej wyraźnie zaznaczyli, że wyłonienie wyłącznie czterech projektów było dla nich nie lada wyzwaniem. Potwierdzili też, że przedstawione zestawy w przyszłości znajdą się na sklepowych półkach. Co jednak najciekawsze, jeden z nich należy do naszego rodaka!

LEGO Ideas logo

Potrójna wersja kosmosu według Jana Woźnicy

Mowa o propozycji Jana Woźnicy, działającego również pod pseudonimem john_carter, która składa się aż z trzech części, przypominających plakaty i zawierających w sobie kosmiczne elementy. Mimo, że obrazy na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie zupełnie oddzielnych bytów, to szybko można dostrzec, że w praktyce tworzą spójną całość, która jest mieszanką dynamizmu i spokoju. 

Dzieło Polaka o tytule „Opowieści z epoki kosmicznej” zostało docenione przez jury jako minimalistyczna, ale bardzo ciekawa propozycja, która przy małym nakładzie elementów (około 550) tworzy „inspirujący model LEGO”. Szczegóły poniżej. 

deas.lego.com jan woźnica
fot. Jan Woźnica / "Opowieści z epoki kosmicznej" / ideas.lego.com

Oprócz projektu Polaka wśród wyróżnionych prac znalazły się: 

  • „LEGO Owady”,
  • „Orient Express, Legendarny Pociąg”,
  • POLAROID ONESTEP SX-70″.

Kim jest Jan Woźnica?

Prywatnie john_carter jest informatykiem i na co dzień pracuje z technologicznymi chmurami. Jak sam przyznaje, swój pierwszy zestaw LEGO dostał w wieku około 3 lat i od razu uległ urokowi najsłynniejszych klocków świata. Które lubi najbardziej? Wraz z upływem czasu jego ulubionymi seriami LEGO stały się Ideas i Creator, w tym Creator Expert

fot. ideas.lego.com
Źródło tekstu i grafik: ideas.lego.com/blog