LEGO Ideas Sonic the Hedgehog – Strefa Zielonego Wzgórza oficjalnie zaprezentowany. Poznaj cenę i dostępność zestawu

Zapowiedziany na początek 2022 roku zestaw od LEGO to nawiązanie do słynnej strefy Green Hill Zone od firmy Sonic – jednego z najbardziej charakterystycznych poziomów gier wideo, jakie kiedykolwiek stworzono. W ramach projektu LEGO Ideas wymyślił go 24-letni brytyjski fan klocków LEGO oraz Sonic the Hedgehog. Co wiadomo o zestawie czerpiącym z kultowej gry?

LEGO Ideas Sonic the Hedgehog – Strefa Zielonego Wzgórza

Pomysł na stworzenie zestawu opartego na serii kultowych gier wideo od Sonic pojawił się już w 2019 roku, kiedy w ramach projektu LEGO Ideas, przedstawił go 24-letni Brytyjczyk – Viv Grannell. 

Aby jednak mógł się on urzeczywistnić, pomysł na LEGO w gamingowym stylu musiał zebrać aż 10 000 głosów poparcia – co, jak można przypuszczać, nie stanowiło najmniejszego problemu. 

Mając na uwadze powyższe, LEGO oficjalnie potwierdziło, że w styczniu 2022 roku zestaw LEGO Ideas Sonic the Hedgehog – Strefa Zielonego Wzgórza wejdzie do regularnej sprzedaży. Co dokładnie oferuje?

Co znajdzie się w zestawie? 

Komplet LEGO Ideas Sonic The Hedgehog – Strefa Zielonego Wzgórza może pochwalić się 1125 elementami i dość wysokim poziomem skomplikowania, co może stanowić nie lada gratkę dla fanów najsłynniejszych klocków świata – ze względu na poziom trudności zestaw dedykowany jest dla użytkowników 18+. 

Nie to jest jednak najciekawsze. Inżynierowie LEGO postanowili zachować specyficzny dla gamingowego pierwowzoru „rozpikselozowany” charakter motywu przewodniego, dzięki czemu zestaw wyróżnia się unikalnym stylem graficznym i figurkami, które są niemal identyczne do tych znanych z serii Sonic The Hedgehog. 

W pakiecie znalazły się także inne, charakterystyczne dla gry wideo elementy. Mowa m.in. o: pierścieniach, szmaragdach chaosu, dźwigni, pętli z mostka czy sprężynie do wysokich skoków. 

Sonic the Hedgehog™ – Strefa Zielonego Wzgórza
fot. LEGO

Cena i dostępność LEGO Ideas Sonic the Hedgehog

LEGO oficjalnie zapowiedziało, że zestaw inspirowany jedną z najsłynniejszych gier wideo będzie dostępny do kupienia od 1 stycznia 2022 rokuJego cena ma wynieść 69,99$, czyli około 300 zł. 

fot. LEGO

Sprawdź wszystkie klocki LEGO dostępne w al.to

Źródła: theverge.com, nintendolife.com, lego.com