LEGO wprowadza do oferty maszynę do pisania. Potencjał, cena i dostępność

Seria LEGO Ideas lubi zaskakiwać nietuzinkowymi projektami. Tym razem nie jest inaczej. Okazuje się, że najbardziej kultowa firma zabawkarska na świecie postanowiła dołączyć do swojej oferty specjalnie zaprojektowany zestaw klocków, z którego powstanie… maszyna do pisania. I nie, nie jest to jakiś tam prototyp. LEGO oddaje do dyspozycji 2079 elementów, z których po złożeniu powstanie sprzęt do pisania z pełnym spectrum funkcjonalności. Sprawdźmy, o co chodzi.

Maszyna do pisania LEGO Ideas

Nowa propozycja od LEGO to nic innego jak zestaw klocków, z którego w efekcie końcowym powstaje w pełni funkcjonalna maszyna do pisania. Ten niezwykły model LEGO Ideas to projekt pełen szczegółów i detali, wprawiających w zachwyt. 

Inspiracją do jego stworzenia była prawdziwa maszyna do pisania, której używał założyciel grupy LEGO – Ole Kirk Kristansen. Projekt tchnął do życia z kolei Steve Guinness, który zamiłowanie do maszyn połączył z sympatią do klocków LEGO. Podobnie, jak miało to miejsce w przypadku modelu Astronauty.

 I tak oto powstała łącząca w sobie nostalgię i echa poprzednich epok. Tym bardziej, że jej design nawiązuje do klasycznych maszyn do pisania z lat 50. XX wieku.

Więcej o historii LEGO znajdziecie w artykule: Kronika LEGO. Krótka historia klocków, które podbiły serca milionów.

Skład zestawu LEGO

Zestaw LEGO pozwalający na zbudowanie prawdziwej maszyny do pisania liczy 2079 elementów i przeznaczony jest dla starszych fanów legendarnych klocków. Wszystko przez rozbudowany proces składania, który musi być tu niezwykle precyzyjny, co nie raz wymaga cierpliwości i czasu.

Gotowy model maszyny do pisania LEGO Ideas posiada elementy, które znajdziemy w prawdziwym sprzęcie, np. wałek do manewrowania papierem, ruchomą karetkę, która odpowiada za nadruk oraz czarno-czerwoną taśmę z tuszem na szpulce, wykonaną z tkaniny. 

Co więcej, na każdym klawiszu nadrukowana jest adekwatna litera, przez co nie trzeba naklejać żadnych oznaczeń. Jednym słowem wszystko w tym zestawie jest dopracowane w 100%.

Miłym zaskoczeniem jest też list od Thomasa Kirka Kristiansena, który producent klocków dodaje do zestawu. Jest on przewidziany w 43 językach.

maszyna do pisania LEGO Ideas
fot. LEGO

Sentymentalny powrót do tradycyjnego pisania

Chciałem stworzyć coś zupełnie innego niż wszystko, co kiedykolwiek robiło LEGO i pokazać, że naprawdę można zrobić z LEGO wszystko.
Kupiłem starą maszynę do pisania do moich badań, a następnie bawiłem się klockami i mechanizmem, dopóki nie byłem zadowolony z projektu. Mam nadzieję, że przyniesie nostalgię takim dorosłym fanom jak ja, a młodszym fanom, którzy być może nigdy nie widzieli prawdziwej maszyny do pisania, zdziwienie i ciekawość.
Steve Guinness
twórca zestawu LEGO Ideas Maszyna do pisania

Biorąc pod uwagę słowa Guinnessa trzeba przyznać, że co by o nim nie mówić, jest to „projekt z duszą”. Budowanie tej niezwykłej maszyny jest nie tylko świetną zabawą i wspaniałym relaksem, ale także genialnym sposobem na wykazanie się kreatywnością i zdolnościami manualnymi.

Cena i dostępność maszyny do pisania LEGO

Maszyna do pisania LEGO Ideas dotychczas była dostępna wyłącznie dla tzw. klientów VIP. Cena podana na stronie producenta wynosiła 899,99 zł. Od niedawna została udostępniona globalnie, w tym dla klientów sklepu al.to