That’s what LEGO said: kultowe The Office doczeka się własnego zestawu LEGO Ideas

Fani Michaela Scotta, Dwighta Schrute’a i reszty załogi, szykujcie portfele. Wielkimi krokami zbliża się bowiem zestaw LEGO z bohaterami The Office i klockowym Dunder Mifflin. I nie, nie są to żadne plotki ani spekulacje, to informacja, którą potwierdził duński producent najpopularniejszych klocków na świecie. Tym samym LEGO, a konkretnie LEGO Ideas, po „Przyjaciołach” i „Kronikach Seinfelda”, kontynuuje ekspansję popularnych amerykańskich sitcomów.

LEGO The Office: kiedy premiera zestawu? Jaka cena?

LEGO The Office ma zadebiutować na rynku 1 października 2022 roku. Już teraz jednak można zamawiać zestaw w przedsprzedaży w wybranych lokalizacjach, w tym także w Polsce. Cena jest taka, jakiej można było się spodziewać, a więc dość wysoka, choć niekoniecznie w porównaniu z innymi zestawami z serii Ideas. Za kolekcjonerski zestaw LEGO The Office trzeba zapłacić w tym momencie 569,99 zł.

LEGO The Office
Źródło: lego.com

Co znajdziemy w kolekcjonerskim zestawie LEGO inspirowanym serialem Biuro?

Przede wszystkim figurki ulubionych bohaterów. Łącznie jest ich piętnaście, a zaszczytu pojawienia się w zestawie dostąpili: „world’s best boss”, czyli Michael Scott, jego prawa ręka i klakier z dużymi ambicjami: Dwight Schrute, para Pam Beesly i Jim Halpert, Angela Martin (wraz ze swoim kotem Garbage’em), Ryan Howard, Toby Flenderson, Meredith Palmer, Oscar Martinez, Kevin Malone, Stanley Hudson, Kelly Kapoor, Phylis Lapin Vance, Creed Bratton i Darryl Philbin.

Dostaniemy więc większość ekipy, którą poznajemy w pierwszym sezonie serialu, bo brakuje chociażby Andy’ego Bernarda, Kelly Erin Hannon czy Gabe’a Lewisa. No i oczywiście Jan Levinson-Gould, choć tutaj wytłumaczeniem może być fakt, że nie była ona częścią załogi oddziału Dunder Mifflin w Scranton.

Poza figurkami mamy również wszystkie strategiczne części tytułowego Biura, począwszy od gabinetu Michaela Scotta, który można odłączyć od zestawu i traktować jako osobny mini-zestaw. Jest sala konferencyjna, open space i oczywiście recepcja, przy której zasiada Pam.

LEGO zadbało również o to, by nie zabrakło insajderskich smaczków. W zestawie znajdziemy więc słynny kubek Michaela z napisem „World’s Best Boss”, ale też scenariusz jego filmu, kota Angeli, imbryk Jima, zszywacz w galaretce czy statuetkę Dundie.

Czym jest seria LEGO Ideas?

W wielkim skrócie – seria LEGO Ideas to tak naprawdę zestawy tworzone w oparciu o pomysły fanów, wybierane na podstawie głosowań za pośrednictwem oficjalnej strony serii. Wśród zestawów LEGO Ideas znajdziemy m.in.: retro maszynę w stylu LEGO, Dom Kevina z filmu „Kevin sam w domu”, czy… Międzynarodową Stację Kosmiczną.

Zestawy z serii LEGO Ideas znajdziecie w sklepie al.to