LEGO pokazało autorski komputer PC z klocków na Halloween

Ta wiadomość z całą pewnością podniesie ciśnienie wszystkich technologicznych Geeków. Okazuje się bowiem, że z okazji nadchodzącego Halloween, marka LEGO wypuściła autorski komputer PC, który w całości zbudowany jest z klocków LEGO. Jego niebywały, upiorny design to jedno, ale najważniejsze, że unikalna konstrukcja otrzymała podzespoły, które są po prostu topowe. Z resztą, w trakcie poznawania tej wyjątkowej maszyny, smaczków można znaleźć jeszcze więcej. Sprawdźmy to.

Upiorny, ale z potencjałem

Zbliża się Halloween, a to oznacza, że największe światowe marki mogą wykazać się kreatywnością, promując przy tym swoje produkty. Nic więc dziwnego, że twórcy LEGO, jednej z największych film zabawkarskich w historii, nie pozostają w tyle i w tym roku szczególnie zaskakują swoją pomysłowością.

O czym mowa? Duński producent postanowił wydać z tej okazji gamingowego peceta, którego wygląd może budzić zarazem grozę i… podziw. Ten ostatni wynika z wysokiej klasy komponentów, które umieszczono w upiornej konstrukcji. 

Informacja o komputerze LEGO na Halloween, wraz z filmikiem ukazującym jego detale i genialnie wprowadzającym w klimat święta duchów, pojawiła się na TT marki LEGO:

Strasznie fajny design

Wygląd komputera z klocków LEGO, poprzez klimat w jakim został wykonany i klimatyczny filmik promocyjny, na pierwszy rzut oka naprawdę może mrozić krew w żyłach.

Halloweenowa maszyna od LEGO przypomina coś na wzór urządzeń pochodzących z laboratoriów chemicznych. Pomysłowość inżynierów duńskiej firmy nie przestaje też zaskakiwać, gdy spojrzymy na najmniejsze szczegóły, bezpośrednio nawiązujące do halloweenowej stylistyki. Ich umiejscowienie w konstrukcji było możliwe dzięki 20 tys. klocków, które wykorzystano do stworzenia upiornego arcydzieła. 

lego halloween pc komputer
fot. LEGO

PC na Halloween z klocków LEGO – co na pokładzie?

Wygląd wyglądem, ale największe WOW nadchodzi dopiero, gdy zajrzymy wewnątrz komputera z klocków LEGO. To tu umieszczono komponenty, których nie powstydziłby się żaden gamingowy pecet. Wnętrze z niebotyczną ilością detali zawiera też mnóstwo mniejszych elementów, w tym m.in. balkony, straszne wnętrza, mosty, czy figurki straszydeł rodem z kultowych horrorów, np. Frankensteina. 

Mamy tu również specjalne rurki „zalane” zieloną mazią, która jest podświetlona i daje genialny efekt wizualny, doskonale imitując chłodzenie sprzętu komputerowego. 

No i wisienka na torcie, czyli wspomniane już komponenty. Twórcy peceta z klocków LEGO zamieścili w swojej konstrukcji procesor Intel Core i9-12900K oraz ultrawydajną kartę GeForce RTX 3090 firmy Nvidia. Według informacji podanych przez duńskiego producenta, urządzenie ma posiadać 1 TB całkowitej pamięci masowej, podzielonej na dyski C i D, oraz  32 GB pamięci RAM DDR5. 

Biorąc pod uwagę tak ciekawą specyfikację, nie trudno się spodziewać, że upiorna maszyna przypadnie do gustu szczególnie fanom intensywnego gamingu, bo z całą pewnością udźwignie najbardziej wymagające tytuły. I choć nie jest to pierwszy komputer od LEGO, to można rzec, że halloweenowa odsłona PC jest na pewno modelem jedynym w swoim rodzaju, która z pewnością zapisze się zarówno na kartach historii duńskiego producenta, jak i w sercach fanów kultowej marki. 

Źródło tekstu: pcworld.com, hothardware.com, techradar.com, LEGO/ TT