Astronauta z klocków LEGO. Nowy projekt LEGO Ideas budzi ogromne zainteresowanie

Lubicie tematykę związaną z kosmosem? Bardziej od przyziemnych rzeczy interesuje Was to, co dzieje się we wszechświecie? Jeśli tak, to z pewnością przypadnie Wam do gustu najnowsza propozycja od LEGO Ideas. Mowa o ogromnym modelu Astronauty, który w całości zbudowany jest z najpopularniejszych klocków świata. I chociaż jest on na razie w fazie projektu, to już budzi pozytywne zainteresowanie wśród mediów i entuzjastów klocków na całym świecie.

Czy LEGO stworzy model Astronauty?

Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie projektu, model Astronauty LEGO Ideas jest ukłonem dla odważnych kosmonautów i inżynierów związanych z NASA. To właśnie oni sprawili, że cud ciągłego poznawania i lepszego rozumienia przestrzeni kosmicznej stał się rzeczywistością. W związku z tym, jedna z najsłynniejszych firm zabawkarskich pokazała projekt, który ma im oddać hołd w ten nietuzinkowy sposób.

LEGO Ideas Astronauta
fot. LEGO Ideas

Model Astronauty z klocków – co w zestawie?

Okazuje się, że dość sporo. Otóż model Astronauty od LEGO ma być wzorowany na rzeczywistej konstrukcji skafandra kosmicznego NASA Extravehicular Mobility Unit, który bardzo często używany jest w misjach na Międzynarodową Stację Kosmiczną ISS.

Uwzględniono tu też również załogową jednostkę manewrową (MMU) o nazwie SAFER. Jest to nowa nowej generacji plecak odrzutowy, używany nie tylko przez NASA, ale także przez astronautów z wielu krajów, którzy biorą udział w misjach na ISS. To właśnie ona towarzyszyła Bruce’owi McCandless’owi II, który wykonał pierwszy w historii spacer kosmiczny bez uwięzi .

Całkowita liczba elementów zestawu imponuje. Mamy ich tu aż 927. Model uwzględnia m.in. 12 przegubów do pozowania i indywidualnie ruchome palce. Dodatkowo znajdziemy tu kask, wyposażony w regulowane jednostki świetlne z dwóch stron. Astronauta z klocków LEGO będzie miał także składane uchwyty i kultową kamerę w górnym rogu. 

Warto też zaznaczyć, że kombinezon jest bardzo starannie odwzorowany. Logo NASA i misji są szczegółowo dobrane i rozmieszczone, z dokładnością 1:1 do prawdziwego skafandra kosmicznego.

Rzeczywiste wymiary modelu Astronauty od LEGO osiągają: 20,5 x 15,6 x 25 cm.

LEGO Ideas Astronauta
fot. LEGO Ideas

Cena i dostępność Astronauty z klocków

Astronauta od LEGO jest obecnie zaproponowany jako projekt. Na oficjalnej stronie LEGO Ideas można oddawać na niego głosy. Producent klocków zachęca fanów klocków do głosowania na pomysły, które podobają im się najbardziej, bo to właśnie te mają największe szanse zostać wprowadzone do oferty. Ciekawe jest to, że się, że kosmiczny zestaw zdobywa coraz więcej sympatyków na całym świecie, a ostatnio okazało się, że liczba ta została już przekroczona. Czekamy zatem na oficjalne ogłoszenie wyników plebiscytu LEGO Ideas.

Na chwilę obecną nie ma jednak pewnej informacji o ewentualnej dostępności i prawdopodobnej cenie tego modelu. Niemniej jak tylko się ona pojawi, wrócimy z aktualizacją artykułu. Bądźcie czujni!

Zobaczcie też:

Źródło: ideas.lego.com, www.thebrickfan.com