Odznaki do relacji live na Instagramie. Co wiadomo o nowej funkcji?

Opcja przyznawania odznak dla relacji live na Instagramie była testowana od około pół roku, a od wczoraj została oficjalnie wdrożona na platformę dla wybranych regionów. Mówiąc najprościej, jest to dodatkowa funkcja, mająca pomóc w docenianiu i finansowaniu twórców treści na jednej z najbardziej znanych społecznościowych. Czym dokładnie są odznaki dla instagramowych twórców? Jaki sens ma ich wprowadzenie? I w końcu – gdzie będą dostępne? Sprawdźmy to.

Czym są i jak działają odznaki na Instagramie?

Oznaki to dodatkowa funkcjonalność zaproponowana przez twórców Instagrama. Jest ona skierowana zarówno do twórców, jak i odbiorców treści. Jej głównym założeniem jest wspieranie osób, które udostępniają przygotowane przez siebie materiały podczas relacji live, prowadzonych za pośrednictwem własnego profilu. Po aktywowaniu przez nich funkcji odznak, ich odbiorcy będą mieli możliwość przyznawania w ten sposób wyróżnień, które jednocześnie mają stanowić wsparcie finansowe.  

Przeczytaj też:

Instagram na smartfonie

Rodzaje odznak na Instagramie

Po wcześniejszej aktywacji, odznaki można przyznawać wybranym twórcom na 3 poziomach, które cenowo kształtują się następująco:

  1. 0,99 USD (około 4 złotych)
  2. 1,99 USD (około 8 złotych)
  3. 4,99 USD (około 21 złotych)

Zgodnie z wybraną opcją, odznaki pojawiają się jako jedna, dwie lub trzy emotki serca przy nazwisku osoby, która je wykupiła. Z kolei pieniądze trafiają na konto twórcy prowadzącego relacje. Dodatkowym przywilejem w przyznawaniu płatnych odznak na Instagramie jest fakt, że pytania i reakcje widza, który je przyznał, są widoczne dla influencera w pierwszej kolejności – a to ma szansę doskonale wpłynąć na jakość komunikacji.

Kto może skorzystać z odznak na Instagramie?

Póki co opcja płatnych odznak na Instagramie jest dostępna wyłącznie na rynku amerykańskim, ale zapowiedziano, że sukcesywnie będzie wdrażana także na innych obszarach. 

Przyznawać odznaki może każdy, kto ureguluje odpowiednią należność. Z kolei jeśli chce się je otrzymywać, trzeba spełnić określone kryteria. Oto i one:

  • trzeba mieszkać w USA,
  • mieć ukończone 18 lat,
  • mieć konto twórcy lub konto firmowe na platformie, a przy tym co najmniej 10 000 obserwujących, 
  • aktywować funkcję odznak w ustawieniach na swoim koncie IG.