Instagram uruchamia Live Rooms – nową funkcję do prowadzenia wieloosobowych transmisji na żywo

Do aplikacji Instagram trafia nowa funkcja – Live Rooms. Dzięki niej będzie można prowadzić transmisje na żywo nawet z trzema innymi użytkownikami jednocześnie. Sprawdźcie, o co dokładnie chodzi i jak działa prowadzenie takich pokojów na żywo.

Nowa funkcja na Instagramie

Instagram zaczął Wam się powoli nudzić? Brakuje jakiegoś powiewu świeżości w tej aplikacji? Być może przypadnie Wam do gustu nowa funkcja Live Rooms. Twórcy mają nadzieję, że uwolni ona w twórcach kreatywność i będą oni zaskakiwać pomysłami na jej wykorzystanie. 

Transmisje na żywo zaczęły być bardzo chętnie wykorzystywane przez różnych twórców do kontaktu z innymi użytkownikami podczas pandemii. Ten środek komunikacji służył i służy nadal do rozmów ze specjalistami, naukowcami, ale także do przeprowadzania wywiadów z celebrytami i łączenia się ze swoimi obserwatorami w tym trudnym czasie. Nic dziwnego, że zaczęto dostrzegać tu niewykorzystany potencjał. W końcu im więcej osób tym lepiej.

Jednak do tej pory nie było możliwości łączenia się więcej niż dwóch osób/kont na Live’ie. Teraz się to zmieni i podczas transmisji na żywo będą mogły połączyć się jednocześnie aż 4 osoby. To otwiera furtkę do wielu możliwości: prowadzenia talk-show, konkursów, dyskusji albo po prostu… wspólnego gotowania. Można oczywiście po prostu wykorzystać tę opcję do kontaktu ze swoimi znajomymi. Tak naprawdę możliwości jest wiele i od twórców tylko zależeć będzie, w jaki sposób wykorzystają tę nową funkcję.

Działanie Live Roomów Instagram zaprezentował na swoim Twitterze:

W związku z nową funkcją jak zwykle pojawiły się różne wątpliwości dotyczące bezpieczeństwa. Instagram zapewnia, że jest to dla twórców bardzo istotna kwestia i dlatego np. osoby zablokowane przez któregokolwiek z aktywnych uczestników Live Room nie będą mogły dołączyć do takiego pokoju. Poza tym goście, którzy utracili dostęp na żywo, z powodu naruszenia wytycznych Instagrama, również nie będą mogli dołączyć do pokoju na żywo. Wszystkie funkcje dotychczas dostępne przy prowadzeniu transmisji na żywo będą także dostępne dla gospodarzy Live Rooms.

pokoje na żywo na Instagramie
Źródło: Instagram

Jak to działa?

Aby otworzyć Live Room należy: 

  • Przeciągnąć palcem w lewo i wybrać opcję transmisji na żywo;
  • Dodać tytuł, dotknąć ikony Pokoje i zaprosić do 3 innych użytkowników. Zobaczysz wtedy osoby, które poprosiły o dołączenie, ale możesz też wyszukać gościa do dodania; 
  • Jako założyciel pokoju możesz dodać do trzech gości jednocześnie lub pojedynczo (na przykład możesz zacząć od dwóch gości, a później zaskoczyć pozostałych uczestników i widzów dodając kogoś niezapowiedzianego.
Live Rooms - Instagram
Źródło: Instagram

Nowe możliwości

Transmisja na żywo z wieloma gośćmi to świetny sposób aby zwiększyć zasięg, ponieważ obserwatorzy gości mogą być również powiadamiani. Ta aktualizacja to kolejny krok naprzód, który daje twórcom więcej możliwości docierania do widzów i interakcji z nimi, budowania biznesu i zarabiania pieniędzy.

Niedawno Instagram ogłosił, że widzowie na żywo mogą kupować plakietki dla swoich ulubionych twórców, aby okazać im swoje wsparcie. W Live Rooms widzowie także będą mogli kupować plakietki dla gospodarzy, a także korzystać z innych interaktywnych funkcji, takich jak zakupy i zbiórki pieniędzy na żywo.

Twórcy zapowiedzieli także, że badają jeszcze inne interaktywne narzędzia. I tutaj otwarcie mówią o funkcjach żywcem wziętych z aplikacji Clubhouse, czyli np. oferowanie kontrolek moderatora i funkcji audio – mają one być dostępne w nadchodzących miesiącach.

Źródło: Instagram