Nie musisz już mieć 10 000 obserwatorów, żeby wrzucić link w InstaStories. Rewolucyjna zmiana na Instagramie

Stories to popularna funkcja na Instagramie, która całkowicie zmieniła jego oblicze. Wielu użytkowników portalu dzieli się swoimi historiami, wrzucając filmiki i zdjęcia do relacji. Do tej pory mniejsze konta były pozbawione możliwości wrzucania linków w swoich Stories. Teraz ma się to zmienić. Sprawdźcie, kogo dotyczy ta zmiana i jak wrzucić link do swojej relacji na Instagramie.

Instagram znosi limity i umożliwia umieszczenie linku w relacjach

Możliwość wrzucania linków do swoich relacji jest jedną z najbardziej przydatnych funkcji, jeśli chodzi o Instagram Stories. Jednak do tej pory była to opcja zarezerwowana tylko dla grona osób posiadających zweryfikowane konta oraz tych, którym udało osiągnąć się liczbę 10 000 obserwatorów. Z tej możliwości chętnie korzystali zatem jedynie znani już influencerzy oraz firmy, które dzięki linkom mogły przekierować widzów np. do swojej strony internetowej.

Kilka tygodni temu Instagram zdecydował się zrezygnować z linku w formie „swipe-up” w Instagram Stories na rzecz naklejek z linkiem. Teraz przyszedł czas na kolejną zmianę, która z pewnością zostanie przyjęta z dużym entuzjazmem przez użytkowników Instagrama. W końcu portal zdecydował się na zniesienie wspomnianych wyżej limitów obserwatorów i udostępnianie wrzucania linków w relacjach dla wszystkich.

Jak wrzucić link do relacji na Instagramie?

Wrzucanie linku do relacji nie wymaga żadnej skomplikowanej procedury. Wszystko odbywa się dokładnie tak samo, jak podczas wklejania każdej innej naklejki do Stories.

Wystarczy tylko podczas wrzucania relacji:

  • stuknąć ikonę naklejki u góry ekranu,
  • przewinąć w dół lub wyszukać opcję linku,
  • wybrać ją i wkleić adres URL,
  • umieścić naklejkę w dowolnym miejscu na swoim zdjęciu lub filmie. 

Instagram twierdzi, że cały czas pracuje jeszcze nad nowymi opcjami, umożliwiającymi dostosowywanie naklejki i dostarczenie widzom dokładniejszych informacji na temat strony, do której prowadzi.

linki w stories dla wszystkich
Źródło: Instagram

Nowa funkcja prawie dla wszystkich

Warto zauważyć, że nie każda osoba będzie mogła skorzystać z naklejki z linkiem. Nowe konta i te, które często udostępniają nieprawdziwe informacje i szerzą nienawiść, nie będą mogły korzystać z tej funkcji, podobnie jak ci, którzy publikują inne treści, które są sprzeczne z wytycznymi społeczności na Instagramie. Firma twierdzi, że jest to jeden z elementów, który ma wpłynąć na ograniczenie szkodliwych treści na platformie.

Jednak nie martwcie się, jeśli nie macie jeszcze naklejki z linkiem dostępnej na swoim koncie. Wcale nie musi to oznaczać, że Instagram wyłączył Wam tę opcje z wyżej opisanych powodów. Po prostu platforma, jak zwykle wprowadza tę opcję stopniowo i należy oczekiwać pojawienia się jej po najbliższych aktualizacjach.

Źródło: Instagram, opracowanie własne