Nadchodzą zmiany na Stories. Instagram testuje m.in. prywatne polubienia, dłuższe filmy i pionowe przewijanie relacji

W nowym roku Instagram nie ma zamiaru spoczywać na laurach i nieustannie informuje o testowaniu nowych funkcji. Teraz mają one w głównej mierze skupiać się na Stories. Jakich zmian możemy spodziewać się w najbliższym czasie?

Zmiany na Instagramie

Stara prawda mówi, że kto stoi w miejscu, ten się cofa. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej teorii są media społecznościowe. Ich twórcy doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego nieustannie starają się coś zmieniać. Niektórym udaje się dzięki zmianom utrzymywać na powierzchni, inni mimo starań coraz bardziej zanurzają się w głębinach świata social mediów.

Jak na razie wydaje się, że, mimo rosnącej konkurencji, Instagramowi udaje się, utrzymać swoją pozycję. To między innymi zasługa polityki firmy, która pozwala elastycznie dostosowywać aplikacje do pojawiających się trendów, a nie trzymać skostniałej formy w imię przyjętych na początku założeń. W ten sposób w 2021 Instagram powoli stawał się Tiktokiem, a wszystkie znaki wskazują, że to dopiero początek. Sprawdźcie, jakie zmiany testuje teraz Instagram.

Instagram

Prywatne polubienia na Stories

Jeśli desperacko szukaliście idealnego sposobu na to, aby zaangażować się w swoje ulubione relacje na Instagramie nie zapychając czyjejś skrzynki, odpowiedzią na Wasze prośby może być nowa funkcja prywatnych polubień na Instagramie. 

Instagram przeprowadza teraz serię małych testów prywatnych polubień w Stories. Ta opcja jest obecnie widoczna tylko dla kilku wybranych użytkowników. Według serwisu TechCrunch wydaje się, że Instagram zaczął udostępniać tę funkcję użytkownikom w pierwszym tygodniu stycznia.

Jak sama nazwa wskazuje, prywatne polubienia są widoczne tylko dla twórców kont, którzy zamieścili relację.

Pionowe przewijanie relacji na Instagramie

Jeszcze w lutym 2021 r. Instagram ogłaszał, że prototypuje nowy, podobny do TikToka, projekt Stories z przewijaniem w pionie. Do tej pory jednak szczegóły tego projektu nie były znane. Teraz już wiadomo, że portal społecznościowy w końcu testuje nowy projekt z niewielką grupą użytkowników.

Chociaż Stories tego samego użytkownika można nadal przeglądać, dotykając lewej lub prawej strony ekranu, przeskoczenie do Stories następnego użytkownika w nowej wersji ma wymagać przeciągnięcia palcem w dół.

Dłuższe filmy w relacjach

Obok powyższych zmian Instagram testuje też nowe, dłuższe filmy wideo w Stories, co oznacza m.in., że filmy o długości do minuty nie  będą już cięte na mniejsze fragmenty.

Zasadniczo umożliwi to przesyłanie pełnych klipów Reels do swoich Stories. Klipy Rolek zostały przedłużone do 60 sekund w lipcu, a dzięki temu wydłużeniu czasu w Stories będzie można po prostu przesłać całe swoje Rolki do Stories.