Instagram dba o bezpieczeństwo dzieci. Platforma wprowadza nowe narzędzia kontroli rodzicielskiej

Wirtualna przestrzeń, która zalewa nas z każdej strony, już nie raz i nie dwa udowodniła, że może przynieść tyle samo dobrego, co złego. Na szczęście przed tym drugim można nieco ochronić siebie i swoich najbliższych. Przykładowo Instagram udostępnił ostatnio nowe narzędzia, które pozwolą rodzicom dokładniej nadzorować interakcje swojego dziecka. Sprawdźmy, o co chodzi.

Instagram pomoże rodzicom chronić dzieci

Szef Instagrama, Adam Moserri, ogłosił kilka dni temu pierwszy pakiet narzędzi nadzoru rodzicielskiego na Instagramie. Co to oznacza? Mniej więcej tyle, że od tej pory, korzystający z niego rodzice:

  • sprawdzą, ile czasu ich dzieci spędzają na Instagramie (będą mogli ustawić limity czasowe);
  • zostaną powiadomieni, jeśli ich dziecko zgłosi kogoś jako „profil podejrzany” na Instagramie;
  • otrzymają każdą aktualizacje dotyczącą kont śledzonych przez ich dzieci oraz zmian na profilach użytkowników, którzy interesują się ich dziećmi. 

Należy zaznaczyć, że dzieci będą musiały wyrazić na taki nadzór zgodę. 

Proces współprojektowania wyraźnie pokazał, że nastolatki lubią zwracać się do rodziców o wsparcie i wskazówki, ale często nie wiedzą, od czego i jak zacząć. Proponując narzędzia nadzoru rodzicielskiego w różnych aplikacjach, Meta pomoże pokonać tę przeszkodę. Zwłaszcza, że ​​narzędzia są dyskretne, szanują prywatność i oferują idealne koła treningowe dla młodszych nastolatków budujących swoje kompetencje i zaufanie w środowisku społecznościowym online.
Janice Richardson
doradca międzynarodowy w Insights SA
Instagram na smartfonie

Centrum rodzinne na Instagramie

Okazuje sie też, że narzędzia rodzicielskie na Instagramie są jedynie częścią tzw. Family Center. Mowa o miejscu, które ma kondensować wszystkie podobne możliwości w jednym miejscu. To właśnie tu rodzice będą mogli nadzorować konta nastolatków, konfigurując i wybierając konkretne sposoby nadzoru dziecka.

Co więcej, opiekunowie otrzymają też dostęp do zasobów, dotyczących edukowania swoich pociech na temat zagrożeń płynących z nieprawidłowego podejścia do internetu, np. w postaci porad ekspertów, artykułów, filmów, wskazówek i wielu, wielu innych.

fot. familycenter.instagram.com

Kontrola dzieci na Instagramie – kiedy w Polsce?

Narzędzia nadzoru na Instagramie są już dostępne w USA. W komunikacie prasowym zapowiedziano też, że w najbliższych miesiącach zostaną udostępnione globalnie. Gdy się to stanie, z pewnością wrócimy do Was z informacją. 

Koniecznie przeczytaj też:

👨‍👦‍👦 10 zasad bezpiecznego korzystania z sieci – zadbaj o swoje bezpieczeństwo w Internecie

👨‍👦‍👦 Od jakiego wieku można założyć konto na Tik Toku i jak dbać o bezpieczeństwo dzieci na tej platformie?

👨‍👦‍👦Jak zadbać o bezpieczeństwo dziecka w sieci? Praktyczne porady dla rodziców

👨‍👦‍👦Spoofing, fake newsy… Bez paniki. Na co uważać w niebezpiecznych czasach?

Źrodło: www.q13fox.com, familycenter.instagram.com, about.instagram.com