W co zagrać w Game Passie? Szczęśliwa siódemka najlepszych bijatyk

Piątek wieczór, pad w dłoni i jedno pytanie w głowie – w co zagrać? W ogromnej bibliotece Xbox Game Pass można się zgubić, dlatego ruszamy z pomocą! Pomożemy Ci odnaleźć prawdziwe perełki, które wciągną na wiele godzin. Poznaj najlepsze bijatyki na Xbox Game Pass, dzięki którym sprawdzisz swój refleks i dasz ujście złej energii.

Xbox Game Pass, czyli growy Netflix. Na jakich platformach zagrasz?

Xbox Game Pass to usługa abonamentowa od Microsoftu, w której dostajesz nielimitowany dostęp do przepastnej biblioteki gier. Masz do wyboru standardowy Game Pass na konsole, PC Game Pass oraz Xbox Game Pass Ultimate. W tym ostatnim dostajesz gry na konsole Xbox, PC oraz w usłudze chmurowej Xbox Cloud Gaming. Ponadto w pakiecie Ultimate zawarte są tytuły objęte abonamentem EA Play, a także abonament Xbox Live Gold.

W poniższym zestawieniu przedstawię w pierwszej kolejności gry dostępne na konsole Xbox w ramach pakietu Ultimate. Oznacza to, że mogą wśród nich znaleźć się tytuły z oferty EA Play, które nie są objęte podstawowym abonamentem Game Pass na konsole. Jeżeli któraś z gier dostępna jest także na PC lub w chmurze, to podam taką informację. Spoiler alert – większość bijatyk na Xboxa trafiła też do chmury albo na pecety.

Dla każdego coś dobrego. Ile jest gier w Game Pass?

W dniu pisania tego akapitu (18 sierpnia 2023 roku) abonament Game Pass Ultimate obejmował aż 465 gier na konsole oraz 443 gry na PC. W tych imponujących sumach zawierają się również tytuły z oferty EA Play (dodatkowo płatnej dla posiadaczy standardowego Game Passa, bezpłatnej w Ultimate). 

Każdy subskrybent Game Pass Ultimate ma dostęp do gier konsolowych oraz pecetowych. Znaczna część tytułów działa jednocześnie na obydwu platformach, ale niektóre są ekskluzywne tylko dla jednej z nich. Przykładowo w klasyczne części Fallouta czy Wolfensteina zagrasz wyłącznie na komputerze osobistym. Podsumowując zatem to, ile gier jest w Game Pass, każdy subskrybent dostaje znacznie ponad 500 unikatowych gier.

Warto jednak pamiętać, że skoro to usługa abonamentowa na podobieństwo serwisów streamingowych, to jej oferta ulega zmianom w czasie. Część gier jest na stałe, część tylko na dany okres, a na ich miejsce przychodzą nowe. Na szczęście informacje o tym, które gry zostaną wycofane, są podawane z dużym wyprzedzeniem.

Top 7 bijatyk na Xbox Game Pass

Mortal Kombat 11

Zaczynamy od klasyka nad klasyki. Mortal Kombat 11 to kolejna część kultowej serii brutalnych bijatyk, w które zagrywają się kolejne pokolenia graczy. Scorpion, Sub-Zero, Sonya Blade czy Raiden to postaci, które przeszły już do historii gier. MK 11 posiada wszystkie elementy, które fani uwielbiają w serii: finishery fatality i brutality, efektowne sekwencje X-Ray i szybką, krwawą akcję. Tej gry nie trzeba nikomu polecać – to prawdziwa wisienka na torcie wśród bijatyk w Xbox Game Pass.

Platformy: Xbox One, Xbox Series, PC, Chmura

Injustice 2

Co się stanie, jeżeli formułę Mortal Kombat połączymy z uniwersum DC? Dostaniemy jedną z najlepszych bijatyk w Xbox Game Pass. Możesz wcielić się w jedną z 28 kultowych postaci z komiksów DC i bezceremonialnie naparzać się w trybie fabularnym albo w pojedynczych potyczkach. Kto nie chce zobaczyć, jak NAPRAWDĘ powinna wyglądać walka między Batmanem a Supermanem? Nie można też nie dodać, że grafika w grze jest przepiękna, a postaci szczegółowe i na dodatek charyzmatyczne.

Platformy: Xbox One, Xbox Series, Chmura

Dragon Ball FighterZ

Na miłośników anime z dzieciństwa czeka Dragon Ball FighterZ. Ta zespołowa bijatyka wyróżnia się piękną, kreskówkową grafiką 2.5D i dostarczy mnóstwo zabawy nie tylko fanom serii, ale także miłośnikom bijatyk w ogóle. Dzięki temu, że gracz tworzy drużynę wojowników, składać można spektakularne combosy, a na dodatek akcja jest szybka i naprawdę emocjonująca. Dragon Ball FighterZ zdobył ponadto kilka nagród, w tym prestiżową Game Critics Awards za najlepszą grę walki.

Platformy: Xbox One, Xbox Series, Chmura

Power Rangers: Battle for the Grid

Ktoś oglądał Power Rangers za dzieciaka? Teraz można powrócić do młodości i wcielić się w jednego z wojowników. Zespołowa mechanika gry przypomina tę z Dragon Ball FighterZ i wciąga na długie godziny. Zwłaszcza że do wyboru jest kilkanaście postaci znanych z różnych wersji serialu, a każda z nich posiada unikatowe zestawy ataków. Grafika może nieco trącić myszką, ale gra nadrabia klimatem i przyjemnością z samej walki, zwłaszcza że podstawy można opanować bardzo szybko. Zdecydowanie warto sięgnąć po nią na Xbox Game Pass.

Platformy: Xbox One, Xbox Series, PC, Chmura

Killer Instinct: Definitive Edition

Chociaż to już nieco leciwa gra startowa na Xbox One, to Killer Instinct wciąż jest jedną z najlepszych gier walki w bibliotece Game Pass. I wciąż świetnie wygląda, co jest zasługą cel-shadingowej, nieco komiksowej grafiki łączącej elementy 2D i 3D. Pod względem mechaniki Killer Instinct sprytnie łączy elementy Street Fightera i Mortal Kombat, ale dodaje sporo funkcji społecznościowych, takich jak rzucanie wyzwań znajomym czy udostępnianie nagrać z walk. Bohaterowie są bardzo zróżnicowani i każdy jest wart ogrania.

Platformy: Xbox One, Xbox Series, Chmura

UFC 4

A może jakaś bardziej realistyczna bijatyka na Xboxa? MMA jest wciąż na czasie, więc UFC 4 to propozycja dla miłośników tych zawodów. Gra zawiera ponad 200 unikalnych zawodników w czterech dyscyplinach: boks, kickboxing, zapasy i jujitsu. Możesz rozpocząć tryb kariery, aby wspiąć się na szczyt światowych rankingów albo toczyć pojedyncze walki, rywalizując z komputerem bądź znajomymi. Istnieje także kilka trybów wieloosobowych, w tym Mistrzostwa Świata Online, więc na najambitniejszych czeka globalna sława i splendor.

Platformy: Xbox One, Xbox Series

Fight Night Champion

A teraz klasyk z Xboxa 360 – piąta i ostatnia pozycja z serii Fight Night. Do dyspozycji masz wiele zróżnicowanych trybów, między innymi rozbudowany tryb fabularny Champion Mode oraz standardowa kariera Legacy Mode, w której pokierujesz jednym z 54 prawdziwych bokserów z różnych kategorii wagowych. Chociaż to tytuł sprzed ponad 10 lat, gra wciąż cieszy oko, a zaawansowana fizyka uderzeń dodaje realizmu pojedynkom. Co ważne, gra singlowa jest bardzo przystępna dla początkujących, ale w trybie multi nokaut to chleb powszedni.

Platformy: Xbox One, Xbox Series