Najlepsze aplikacje do zarabiania. Jak dorobić do pensji z dowolnego miejsca na świecie?

W dobie Internetu i dostępności urządzeń mobilnych zarabianie przez aplikacje to dla niektórych codzienność. Chciałbyś dołączyć do tej codzienności i zarabiać z dowolnego miejsca na świecie dzięki kilku kliknięciom na Twoim smartfonie? Przed Tobą zestawienie najlepszych aplikacji do zarabiania pieniędzy dostępnych na Android i iOS. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz swój własny sposób na podreperowanie domowego budżetu.

Czy dzięki aplikacji naprawdę można zarobić pieniądze?

Czy istnieje aplikacja, która pozwoli Ci dorobić do pensji z dowolnego miejsca na świecie? Chociaż brzmi to całkiem nierealnie to tak, istnieje. Co więcej, nie jedna, a nawet kilkanaście czy kilkadziesiąt, które różnią się między sobą sposobami na zarobek. Jedyne czego potrzebujesz to odrobina zaangażowania, cierpliwości i działający smartfon.

Każdy może skorzystać z dodatkowej gotówki, ale znalezienie dobrego sposobu na zarobienie większej ilości pieniędzy w wolnym czasie może być trudne. Niestety wiele pobocznych zajęć może okazać się zbyt przytłaczających. Niewielu z nas więc chce myśleć o wykonywaniu jeszcze większej ilości zadań po ciężkim dniu w pracy na pełen etat.

kobieta pali banknoty

Skąd wiedzieć, że aplikacja jest bezpieczna?

Muszę Cię jednak ostrzec. Aplikacje do zarabiania nie uczynią Cię bogatym. Natomiast mogą okazać się ciekawą przygodą czy sposobem na spędzenie wolnego czasu. Niektóre nagrodzą Cię za granie w gry lub wykonywanie prostych zadań na telefonie, a inne za spacery czy biegi długodystansowe. Możesz wybierać spośród aplikacji do badania rynku, przez mobilne aplikacje reklamowe po aplikacje ekonomiczne, które polegają na współpracy z innymi.

Co zrobić w przypadku oszustwa?

Należy pamiętać, że wśród nich istnieją potencjalne oszustwa. Takie aplikacje wymagają opłaty za rejestrację lub przesadzają z potencjalnymi zarobkami. Warto, więc zanim przystąpisz do instalacji danej aplikacji spojrzeć na oceny i przeczytać opinie innych użytkowników.

monety pieniądze

Co warto wiedzieć przed instalacją aplikacji do zarabiania?

Tak jak wcześniej wspomniałam, zasięgaj opinii innych ludzi i zwracaj zwłaszcza uwagę na konstruktywne komentarze pod opisem aplikacji. Oprócz tego istnieje kilka ciekawych porad, które usprawnią proces zarabiania:

 • W przypadku wykonywania różnych zadań w realnym świecie pamiętaj, aby zawsze dokładnie przeczytać instrukcję, zanim wyślesz ostateczną odpowiedź. Jeden błąd może zaważyć na nieudanej weryfikacji.
 • Jeżeli aplikacja ewidentnie chcę od samego początku wyłudzić od Ciebie pieniądze – jak najszybciej się jej pozbądź, w razie możliwości zgłoś.
 • Często, aby dokonać wypłaty pieniędzy, należy uzbierać minimalny próg lub zdobyć odpowiedni level.
 • pamiętaj, że niektóre aplikacje oferują wynagrodzenie w formie bonów i talonów do określonych sieci sklepów, a nie wypłat w realnych pieniądzach na konto.
 • Zadania mogą się pojawiać przez 24h. Warto więc sprawdzać je na bieżąco i szybko rezerwować.
pieniądze

Jakie są najlepsze aplikacje do zarabiania w 2021 roku?

 1. Money SMS
 2. BuzzBee
 3. Coin
 4. i-Say
 5. Google Opinion Rewards
 6. ySense
 7. Foap
 8. BeMyEye
 9. LetyShops
 10. Gamehag
Zarabianie pieniędzy w aplikacjach
źródło: pexels.com

Money SMS – odbieraj wiadomości tekstowe i zarabiaj

Money SMS to aplikacja do obsługi SMS-ów, która pozwala automatycznie zarabiać pieniądze za odbieranie wiadomości tekstowych. Krótko mówiąc, niektóre firmy muszą testować wydajność sieci w różnych częściach świata. Aby to osiągnąć, muszą wysyłać wiadomości SMS na urządzenia mobilne.

Proces zarabiania jest przyjemny. Po pomyślnym zarejestrowaniu numeru telefonu Money SMS będzie okresowo wysyłać do Ciebie wiadomości. Nie musisz na nie odpowiadać. Nawet czytanie ich byłoby trudnym zajęciem, ponieważ SMS-y głównie złożone są z przypadkowych cyferek lub literek.

Warto również wiedzieć, że próg wypłaty w aplikacji wynosi 2 euro. To oznacza, że będziesz musiał otrzymać 100 wiadomości SMS, aby wypłacić swoją pierwszą wypłatę, ponieważ za każdą odebraną wiadomość otrzymujesz 0,2 euro.

Aplikacja umożliwia obecnie wypłatę przez:

 • PayPal
 • WebMoney
 • Bitcoin

Na jakie systemy jest Money SMS?: Android

Aplikacja do zarabiania pieniędzy money SMS
źródło: APKsupport.com

BuzzBee –  zostań tajemniczym klientem

Chciałbyś zostać mystery shopperem? Aplikacja BuzzBee pozwoli Ci zarobić realne pieniądze za realizację prostych zwiadów w różnych sklepach. Sprawa jest prosta – jako tajemniczy klient badasz poziom obsługi klienta i oceniasz jakość usług poprzez wizyty w punktach sprzedaży.

Dzięki BuzzBee możesz wykonywać proste zadania w terenie i w domu na rzecz różnych firm. Wystarczy, że sprawdzisz cenę produktu w osiedlowym sklepie, wypełnisz ankietę lub zrobisz zdjęcie billboardu. W kilka minut Twoje konto powiększy się o kolejne błyszczące złotówki, które w dowolnym momencie odbierzesz przez PayPal.

Jeżeli często bywasz na zewnątrz i lubisz spędzać czas w centrach handlowych, to ta aplikacja będzie dla Ciebie idealna. Jedyne czego potrzebujesz to smartfona z dobrym aparatem i sporą ilością pamięci. Oprócz tego przyda się również odrobina dyskrecji.

Za jedno prawidłowo wykonane zadanie możesz zarobić w granicach 10-25 złotych. Trzeba jednak pamiętać, że ilość zleceń zależy od ilości sklepów w danej miejscowości. Im więcej miejsc, tym więcej zleceń, a co za tym idzie szans na zarobek.

Na jakie systemy jest BuzzBee?: Android

Aplikacja do zarabiania pieniędzy BuzzBee

Coin – spaceruj i zarabiaj

Lubisz długie spacery lub długodystansowe biegi? Dobrze się składa, ponieważ dzięki aplikacji Coin zdobędziesz benefity za wysiłek fizyczny.

Możesz wymienić zarobione monety na przedmioty fizyczne lub cyfrowe. Obejmuje to głośniki Bluetooth czy cyfrowe waluty, które możesz sprzedawać na giełdach. Nie jesteś przekonany? Przypomnę, że na co dzień wiele aplikacji zbiera dane o Twojej lokalizacji, ale prawie żadna z nich nie daje za to nagród, a zwłaszcza za aktywny wysiłek fizyczny, nawet w postaci zwykłego spaceru.

Na jakie systemy jest Coin?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy Coin
źródło: APKsupport.com

i-Say –  wypełniaj ankiety i zdobywaj punkty

Odpowiadaj na ankiety dotyczące najpopularniejszych tematów lub zbieraj opinie innych, tworząc własne ankiety. Po zdobyciu punktów w danej ankiecie możesz wymienić je na różne nagrody takie jak: bony do sklepów czy darowizny liczone w punktach.

i-Say obsługuje Ipsos. Jest to wiodąca na świecie firma zajmująca się badaniem rynku, która zapewnia świeże spojrzenie na obecne zagadnienia i trendy.

Na jakie systemy jest i-Say?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy i-say

Google Opinion Rewards – ciesz się nagrodami

Wypełniaj krótkie ankiety stojąc w kolejce do sklepu lub czekając na autobus. Otrzymaj nagrodę w postaci środków do wykorzystania w Google Play lub PayPal za każdą ukończoną grę. Tematy obejmują wszystko, od sondaży, przez recenzje hoteli, po ankiety satysfakcji handlowców.

Google Opinion Rewards Została początkowo uruchomiona jako aplikacja mobilna do ankiet na Androida i iOS opracowana przez Google. Aplikacja pozwala użytkownikom wypełniać ankiety i zdobywać nagrody. Na systemie operacyjnym Android użytkownicy zdobywają środki, które można wykorzystać, kupując płatne aplikacje w Google Play.

Na jakie systemy jest Google Opinion Rewards?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy Google Opinion Rewards

ySense – Twoja opinia jest ważna

Kolejna aplikacja polegająca na zarabianiu poprzez wypełnianie ankiet. Dzięki aplikacji ySense możesz podzielić się swoją opinią z tysiącami firm i zdobywać wiedzę na temat wprowadzania nowych technologii czy produktów na rynek. Otrzymuj pieniądze za każdą wypełnioną ankietę i wymieniaj ją na karty podarunkowe premium.

Możesz wyrazić swoją opinię na temat filmów, programów telewizyjnych, zakupów, a nawet produktów czy usług.

Na jakie systemy jest ySense?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy YSense
źródło: APKsupport.com

Foap – sprzedawaj swoje zdjęcia

Foap to jedna z ciekawszych aplikacji do zarabiania pieniędzy na tej liście. Wystarczy, że prześlesz swoją kolekcję zdjęć i sprzedasz ją znanym markom na całym świecie. Żeby podnieść szansę na zarobek, musisz upewnić się, że fotografie są wysokiej jakości. Minimalne wymaganie to 1280×960 pikseli, im większa rozdzielczość tym oczywiście lepszej jakości fotografia.

Zdjęcia powinny być także odpowiednio otagowane. Tagi to słowa kluczowe, które dodawane do zdjęć sprawiają, że są one jeszcze bardziej widoczne w Foap Market.

Najlepiej użyć:

#foap, #photography, #norway, #photographer, #gurushots, #followforfollowback, #travel, #travelphoto 

Za każdym razem sprzedając zdjęcie, otrzymujesz 50% prowizji.

Na jakie systemy jest Foap?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy Foap

BeMyEye – bądź czujny i zyskuj

Firma współpracuje z dużymi markami, takimi jak Nestle, Samsung czy L’Oréal, dostarczając dane o tym, jak ich produkty są wyświetlane w sklepach. Stąd BeMyEye potrzebuje chętne osoby do zbierania informacji.

Dostępne misje są wyświetlane na liście lub na mapie. Tam zobaczysz, kwotę wynagrodzenia za daną czynność i ilość czasu potrzebna do wykonania zadania. Optymalna droga do sklepu jest wskazana w aplikacji – obsługiwanej przez Google Maps – ale możesz też wyświetlić ją w dowolnej innej aplikacji za pomocą jednego kliknięcia.

Wszystko odbywa się za pośrednictwem aplikacji: wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami krok po kroku. Po otrzymaniu Twojego zgłoszenia zostanie on przekazany do naszego zespołu weryfikacyjnego, który zweryfikuje go tak szybko, jak to możliwe.

Po zatwierdzeniu aplikacja prześle nagrodę do Twojego portfela BeMyEye. Wtedy będziesz mógł przelać pieniądze na swoje konto bankowe lub na konto Paypal za pomocą jednego kliknięcia.

Na jakie systemy jest BeMyEye?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy BeMyEye

LetyShops – zyskaj zwrot za swoje zakupy

Regularnie kupujesz w Internecie? Skorzystaj z cashbacku – to sposób na uzyskanie pieniędzy z kupowanych rzeczy. Dzięki LetyShops możesz otrzymać zwrot, na co tylko chcesz: ubrania, jedzenie, gadżety, bilety, rezerwacje hotelowe i nie tylko. Wystarczy, że założysz bezpłatne konto, wybierzesz dowolny sklep z katalogu, dokonasz zakupu, a zwrot pieniędzy wkrótce pojawi się na Twoim koncie LetyShops.

Firma nawiązała współpracę z ponad 3000 platformami internetowymi, takimi jak AliExpress, Booking i ASOS, na których możesz otrzymać zwrot gotówki przy każdym zakupie dokonanym za pośrednictwem aplikacji.

Na jakie systemy jest LetyShops?: Android, iOS

Chcesz zarobić jeszcze więcej pieniędzy, a przy okazji opróżnić swoją szafę? Dowiedz się, jak sprzedawać ubrania z aplikacją Vinted

Aplikacja do zarabiania pieniędzy LetyShops

Gamehag – graj i zdobywaj

Aplikacja Gamehag umożliwia zarabianie Kamieni Dusz poprzez granie w gry free-to-play i wykonywanie innych zadań. Kamienie Dusz można wymienić na najróżniejsze nagrody – karty podarunkowe, wirtualne waluty do gier, a także klucze aktywacyjne do najlepszych i najpopularniejszych tytułów na rynku.

Możesz zarabiać poprzez wykonywanie zadań, korzystanie z ofert, tworzenie zawartości, oglądanie reklam i zapraszanie znajomych.

Na jakie systemy jest Gamehag?: Android, iOS

Aplikacja do zarabiania pieniędzy GameHag

Aplikacje do zarabiania pieniędzy pomagają użytkownikom podreparować budżet na różne sposoby. Od uzupełniania dochodów po wykonywanie pracy kontraktowej w pełnym wymiarze godzin. Istnieją aplikacje do zarabiania pieniędzy, dzięki którym:

 1. Znajdziesz niezależną pracę.
 2. Przewieziesz pasażerów.
 3. Dostarczysz jedzenie.
 4. Wypełnisz ankiety i weźmiesz udział w badaniach rynku.
 5. Zarobisz cashback na kolejne zakupy.
 6. Sprzedasz przedmioty.

Większość aplikacji do zarabiania pieniędzy zapewnia tylko niewielką ilość gotówki w zamian za wykonanie prostych zadań, takich jak wypełnianie ankiet, oglądanie filmów lub dokonywanie zakupów. Jeśli sceptycznie podchodzisz do aplikacji do zarabiania pieniędzy, zbadaj firmę. Przed podaniem danych osobowych przeczytaj recenzje innych użytkowników online lub w sklepie z aplikacjami. Jeśli cokolwiek wydaję Ci się oszustwem, nie wahaj się zgłosić danej aplikacji.

Aplikacje do zarabiania pieniędzy zwykle są w pełni darmowe. Większość z nich można pobrać i używać za darmo. Niektóre z nich mogą jednak pobierać opłaty od użytkowników, które zwykle są odliczane od zarobków. Jeśli znajdziesz płatną aplikację do zarabiania pieniędzy, przed zapłaceniem upewnij się, czy jest prawdziwa. Jeśli tak, to czy jest tego warta.

Dlaczego warto zainwestować w dobrego smartfona?

Inwestycja w nowego smartfona będzie zawsze dobrą decyzją. Bezpieczeństwo urządzeń mobilnych opiera się bardziej na oprogramowaniu niż na sprzęcie. Dzieje się tak dlatego, że sprzęt zmienia się nieco wolniej, a także dlatego, że rodzaje ataków najbardziej rozpowszechnionych w ciągu ostatnich kilku lat skupiały się na kradzieży pieniędzy, a nie wykorzystywaniu samego sprzętu. 

Smartfon do bezpiecznego zarabiania pieniędzy powinien mieć najnowsze łatki bezpieczeństwa i być w pełni zaktualizowany. Oprócz tego musi być wydajny, po to, aby nigdy nie zawiódł przy obsłudze aplikacji albo nie zacinał się, kiedy proces prowadzący do zarobku dobiega już końca.
Oczywiście na dużym ekranie o rozdzielczości Full HD+ także przyjemnie ogląda się zyski na swoim koncie.

Polecane modele smartfonów do zarabiania pieniędzy