Jak sprzedawać ubrania na Vinted? Krótki poradnik i lifehacki

Twoja szafa pęka w szwach i nie potrafisz sobie poradzić z nadmiarem ubrań? Teraz nie musisz ich wyrzucać czy oddawać, co więcej możesz na nich zarobić i to niemałe kwoty. Z pomocą przychodzi darmowa aplikacja Vinted, która zadba o Twoją szafę i portfel. Przed Tobą poradnik i wskazówki, które pomogą Ci efektywniej sprzedawać ubrania.

Czym jest aplikacja Vinted?

Aplikacja Vinted powstała w 2008 roku, na Litwie. Początkowo miała pomóc w sprzedaży rzeczy podczas przeprowadzki jej twórców. Teraz jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się platform na świecie służącą do sprzedaży ubrań i drobnych akcesoriów np. kosmetyków. Użytkownicy wystawiają  przedmioty używane, jak i ubrania praktycznie nowe. Na Vinted znajdziesz wszystko, od rzeczy typu no name, z wyciętą metką, po hi-endowe ubrania lub buty, których ceny zaczynają się niekiedy od 1000 zł wzwyż.

kobieta oglądająca ubranie

Sprzedawanie ubrań na Vinted– instrukcja krok po kroku

Sprzedaż ubrań na Vinted może wydawać się prosta. Jednak żeby zdobyć jak największą oglądalność przedmiotów trzeba znać nie tylko podstawowe zasady ich dodawania, ale dodatkowo kilka tricków, które ułatwią szybszą sprzedaż. Zacznijmy najpierw od podstaw.

 1. Zarejestruj się w aplikacji mobilnej lub na stronie internetowej,
 2. Dodaj zdjęcie profilowe, najlepiej na jasnym tle i w dobrej rozdzielczości,
 3. Zweryfikuj swoją tożsamość, użytkownicy muszą mieć pewność, że jesteś osobą prawdziwą – możesz to zrobić za pomocą Facebooka, Google lub emaila.
Vinted Jak zrobić autoryzacje na

 Jak wstawić przedmioty?

 • Za pomocą przycisku sprzedaj dodaj przedmiot, który chcesz sprzedać. Pamiętaj, że zabronione jest wystawiane przedmiotów nieautentycznych. Wszystkie próby oszustwa zostaną zauważone przez Vinted, a w konsekwencji Twój profil może zostać zablokowany.
 • Załącz zdjęcia, najlepiej na białym tle. Jeżeli masz taką możliwość to postaraj się o ujęcia na ludzkiej sylwetce, nie na wieszaku. Takie zdjęcia lepiej ukazują faktyczny wygląd przedmiotu. Nie ukrywaj niedoskonałości, każda najmniejsza dziurka musi zostać opisana i pokazana. Tym sposobem unikniesz w przyszłości nieprzyjemnych komentarzy.
vinted jak dodaje się ubranie na sprzedaż
 • Nadaj chwytliwy tytuł i opisz przedmiot wskazując wszystkie jego wady i zalety. Możesz dodać kilka zdań od siebie i zaprosić innego użytkownika do rozmowy prywatnej, w której wskażesz mu jeszcze więcej informacji na temat wystawianego produktu.
Vinted jak dodac opis body
 • Wskaż odpowiednią kategorię przedmiotu, markę oraz stan.
Vinted Jak ustawić rozmiar i markę
 • Zaproponuj cenę, możesz również zaznaczyć opcję chęci wymiany z innym użytkownikiem.
Vinted jak ustawić cenę

Jak wysłać przedmiot przez Vinted?

 1. Spakuj przedmiot – zadbaj o dobre zabezpieczenie produktu. Do przesyłki możesz dodać karteczkę z miłym napisem i podpisać się np. nickiem z Instagrama. To nie tylko spowoduje radość wśród osoby kupującej, ale również da Ci możliwość wypromowania profilu,
 2. Jeżeli klient wybierze opcję kup teraz wystarczy, że wydrukujesz etykietę, która zawsze generuję się automatycznie i przykleisz ją na paczkę,
 3. Wysyłasz paczkę w odpowiednim punkcie i czekasz na pieniądze do momentu, w którym klient zaakceptuje poprawność wysyłki,
 4. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem wystaw komentarz osobie kupującej i oczekuj na to samo z jej strony. Im więcej komentarzy tym lepiej, ponieważ dzięki temu Twój profil zyskuje na autentyczności.
Vinted komentarze użytkowników

5 lifehacków, które zwiększą zasięgi sprzedaży

Wiesz już czym jest platforma Vinted i jak krok po kroku sprzedawać na niej swoje ubrania. Teraz nastał czas na zapoznanie się z poradami, które sprawią, że więcej osób zobaczy Twój profil, a co za tym idzie będziesz mógł sprzedawać jeszcze więcej ubrań w szybszym tempie.

Reklamuj się na Instagramie

Przeważnie na Instagramie posiadasz o wiele więcej obserwatorów niż ma to miejsce na Vinted. Warto z tego skorzystać. Dodaj zdjęcie ubrania, które chcesz sprzedać na swoją relację opisując jego stan, kwotę za którą chcesz je sprzedać oraz rozmiar. Dodatkowo możesz użyć hasztagu #vinted albo #secondhand w celu zwiększenia zasięgów. Na końcu podpisz się Nickiem z Vinted i oczekuj na chętnych klientów.

Załaduj ponownie produkt

Jeżeli po pewnym czasie nie zauważysz zainteresowania produktem od innych użytkowników to najlepszym sposobem na wypromowanie przedmiotu będzie jego ponowne załadowanie. Usuń produkt i kolejny raz wprowadź go do aplikacji. Dzięki temu zabiegowi Twoje ubranie pojawi się ponownie na stronie głównej.

Stosuj hasztagi w budowaniu zasięgów

To trik, który jest absolutnie niezbędny jeżeli zależy Ci na tym aby Twoje produkty były dostrzegalne na samej górze wyszukiwania. Wystarczy, że wejdziesz w opis swojego produktu i dodasz hasztagi, które najlepiej opisują jego wygląd. Tagi warto dodawać także w innym języku niż w polskim. Opisując jeansowe spodnie o luźnym kroju możesz użyć hasztagów typu: #jeans #momjeans #spodnie. Osobie, która wpisała w opcję wyszukiwania słowa mom jeans od razu pojawi się Twoja propozycja i być może stanie się ona Twoim potencjalnym klientem.

 

kwiaty obok hasztagu i klawiatury
źródło: pexels.com

Skorzystaj z forum i ciesz się nowymi obserwatorami

Forum jest miejscem zrzeszającym użytkowników ze sobą. Porusza się tam nie tylko tematy związane ze sprzedażą na Vinted, ale zawiera nowe znajomości, umawia na spotkania czy zwierza z problemów osobistych. Warto z niego korzystać i poznawać nowe osoby, które potencjalnie mogą stać się Twoimi nowymi obserwatorami, a w przyszłości nawet klientami.

Vinted co to jest forum

Im więcej wystawisz, tym lepiej sprzedasz

W przypadku platformy Vinted zdanie im więcej, tym lepiej sprawdza się znakomicie. Dzięki dodaniu do swojej oferty większej ilości ubrań możesz być pewny, że Twój profil wyda się w oczach innych użytkowników ciekawszy i bardziej przystępny. Niektóre osoby wolą nawet kupić kilka ubrań z  jednego profilu ponieważ mogą tym sposobem zaoszczędzić pieniądze na przesyłce.

kobieta sprzedaje ubrania na Vinted
źródło: pexels.com

Do zobaczenia na Vinted!

Teraz jesteś już gotowy na efektywną sprzedaż dawno nieużywanych przez Ciebie ubrań. Jesteśmy pewni, że niedługo Twoja szafa i portfel Ci podziękują!