Najlepsze aplikacje do przerabiania zdjęć na smartfon. Poznaj sposoby na uzyskanie atrakcyjnych materiałów foto

Podstawą udanych zdjęć jest dobry aparat – np. w smartfonie. Ale czy tylko? Okazuje się, że większość znanych i lubianych efektów fotograficznych można uzyskać również w procesie postprodukcji. Warunek? Trzeba tylko mieć najlepszą aplikację do przerabiania zdjęć. Poznaj nasze TOP 5 programów na smartfon do obróbki zdjęć i spraw, by wszystkie materiały foto zapierały dech w piersiach jeszcze długo po ich zrobieniu.

Jakie są najlepsze aplikacje do obróbki zdjęć na smartfon?

  1. Snapseed
  2. Picsart
  3. VSCO
  4. Photoshop Express
  5. InFrame

Przeczytaj cały artykuł i dowiedz się więcej. 

Zobacz też koniecznie:

Aplikacje do przerabiania zdjęć na smartfon na Android | iOS

W dzisiejszych czasach smartfony (szczególnie te nastawione na fotografię) już same w sobie pozwalają na edycję zrobionego nimi zdjęcia, udostępniając niezbędne do tego narzędzia. Mimo to, nadal wielu z nas sięga po aplikacje na telefon, które dedykowane są postprodukcji materiałów foto.

Programy do przerabiania i upiększania zdjęć pozwalają dodać do nich ulubione efekty albo po prostu usunąć niechciane artefakty. Jednym słowem są przydatnymi dodatkami, które poprzez swoje możliwości sukcesywnie podbijają serca kolejnych użytkowników. Bez względu na to, czy ma się smartfon nastawiony na fotografię, czy jednak korzysta się z bardziej uniwersalnego urządzenia. 

Wachlarz ich funkcjonalności w zakresie obróbki fotografii jest niezwykle szeroki. Pozwala zarówno na tak proste czynności, jak zmiana tła czy wyostrzenie kadru, jak i bardziej wymagające, np. retuszowanie pojedynczych niedoskonałości czy tworzenie zaawansowanych fotomontaży.

A co najważniejsze – wszystko to z poziomu własnego smartfona. Tym bardziej, że programy do edycji i obróbki zdjęć są dostępne zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i na perełki ekosystemu Apple. Dodatkowo w swoich podstawowych wersjach są całkiem bezpłatne –  dopiero chcąc poszerzyć ich możliwości o kolejne opcje, będziemy musieli liczyć się z dodatkową opłatą za ich subskrypcję. 

Sprawdź koniecznie:

aplikacje do przerabiania zdjęć foto smartfon

TOP 5: polecane aplikacje do przerabiania zdjęć

Snapseed

Pierwsza propozycja jest programem wydanym przez Google. Aplikacja do obróbki zdjęć spod szyldu amerykańskiej marki zdobyła największe uznanie dzięki przyjaznemu layoutowi i sporej ilości narzędzi, jakie oferuje – w podstawowej wersji mamy tu m.in. 30 filtrów do wyboru. Dla początkujących przygotowano też samouczek, zawierający wskazówki dotyczące używania Snapseed oraz najważniejsze porady na temat fotografii w ogóle.

Z najważniejszych funkcjonalności, jakie niesie za sobą Snapseed, należy wymienić, np. możliwość ręcznego zmieniania konkretnych aspektów zdjęcia oraz dodawania określonych nakładek i elementów. 

Retusz? Wyostrzenie? A może podbicie kolorów? Na te i wiele innych czynności pozwoli aplikacja SnapseedProgram pobierzemy za darmo w sklepach: Google Play i AppStore.

snapseed aplikacja do przerabiania zdjęć

Picsart

Kolejna propozycja to aplikacja do przerabiania zdjęć, która pozwala uwolnić najbardziej szaloną kreatywność. W ramach wykonanych już zdjęć i procesu postprodukcji możemy za jej pośrednictwem tworzyć np. barwne i bardzo profesjonalne kolaże lub dodawać mnóstwo niebanalnych efektów i motywów do wybranych zdjęć.

Picsart to zaawansowany, ale prosty w obsłudze edytor ze wszystkimi narzędziami, których potrzebujemy, aby nadać swoim materiałom foto osobisty charakter i wyróżnić je, np. poprzez projektowanie i umieszczanie na fotografiach własnych naklejek.

Aplikację pobierzemy w: Google Play oraz AppStore.

picsart program do przerabiania zdjęć

VSCO

Lubisz fotografie w stylu vintage? Jeśli tak, wybierz aplikację do przerabiania zdjęć VSCO. Ten program na smartfon bez trudu poradzi sobie ze stworzeniem klimatycznych zdjęć, inspirowanych duchem retro. Oprócz tego, oferuje także standardowe narzędzia do podrasowania materiałów pod kątem światła, ostrości, czy nasycenia barwami. A dodatkowo jego obsługa jest niezwykle intuicyjna.

VSCO to także platforma do nawiązywania kontaktów. Co więcej, niniejsza aplikacja pozwala w prosty sposób dzielić się efektami swojej pracy, np. w portalach społecznościowych, a zarejestrowani użytkownicy mogą „rywalizować” między sobą w pracach nad najlepszymi efektami i chwalić się tym samym swoimi pomysłami, z których nie raz i nie dwa powstają małe arcydzieła.

VSCO pobierzemy w: Google Play oraz AppStore

Photoshop Express

Następna propozycja w naszym zestawieniu charakteryzuje się przyjemnym interfejsem i sporym zapleczem możliwości. Wśród najważniejszych z nich możemy wymienić między innymi: regulację perspektywy, a także możliwość skorzystania z setek filtrów, motywów i stylów, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie. Photoshop Express pozwala również na tworzenie śmiesznych memów i łączenie zdjęć w piękne kolaże.

Oprócz tego, w Photoshop Express oddaje do dyspozycji również znane i lubiane opcje do obróbki zdjęć. Mowa np. o korekcji barw, funkcji wyostrzania i rozmywania oraz usuwania szumów. Nie zabrakło tu też opcji redukowania efektu czerwonych oczu oraz zaawansowanego edytora selfie.

Aplikację pobierzemy w sklepach: Google Play oraz AppStore

Photoshop Express aplikacja do przerabiania zdjęć

InFrame

Ostatnia propozycja to aplikacja InFrame, która po brzegi wypełniona jest atrybutami do ulepszania zdjęć. Mamy tu do dyspozycji ramki, efekty, tła, filtry, naklejki i wiele innych dodatków. Ponadto za pomocą tego programu do obróbki zdjęć na smartfon możemy połączyć nawet do 9 zdjęć, tworząc w ten sposób autorski, jedyny w swoim rodzaju kolaż. Niestandardowy rozmiar siatki zdjęć, unikalne obramowanie, tło i układ, który można zaprojektować samodzielnie – to tylko kilka z atutów tej opcji.

W zasadzie jedyne co nas tu ogranicza to własna wyobraźnia. Edytowanie zdjęć i tworzenie kreatywnych projektów jeszcze nigdy nie było tak proste i przyjemne. Przekonajcie się o tym na własnej skórze!

InFrame pobierzemy w sklepie Google Play oraz w AppStore.

Sięgnij po smartfony polecane do zdjęć: