Nadchodzi Huawei Watch 3 z HarmonyOS. Czy nowy zegarek Huawei pokona rynkową konkurencję?

Już jutro, 2 czerwca 2021, odbędzie się oficjalna konferencja Huawei dotycząca nowego systemu dla smartwatchy tego producenta, czyli HarmonyOS. Nie zabraknie w niej również premierowych urządzeń smart. W trakcie długo wyczekiwanego eventu, firma przedstawi konsumentom efekty swojej dotychczasowej pracy, a w tym nowy inteligentny zegarek sportowy – Huawei Watch 3 Series. Zobaczmy, czego można się po nim spodziewać.

Dział wearables w Huawei rośnie w siłę

Kiedy w 2015 roku Huawei zaprezentował swój pierwszy smartwatch – Huawei Watch – nikt nie spodziewał się, że słynąca z produkcji smartfonów marka stanie się jednym z pionierów w kategorii urządzeń ubieralnych w ogóle.

Przez 6 lat poznawaliśmy kolejne odsłony zegarków sportowych od Huawei, z ważnymi funkcjami zdrowotnymi, takimi jak monitorowanie tętna, tlenu, stresu. 

Co ważne, każda kolejna wersja zegarka sportowego Huawei skutecznie poprawiała komfort użytkowania i kładła nacisk na długotrwałą wydajność. Na przestrzeni lat produkty Huawei mogły zatem pochwalić się inteligentnym wykorzystywaniem energii i solidnym akumulatorami.

Okazuje się, że znów przyszedł czas na innowację w rodzinie wearables od Huawei. Nadchodzi ona w postaci Huawei Watch 3.

huawei watch

Specyfikacja Huawei Watch 3 – przecieki

Jak wynika z internetowych donosów, Huawei Watch 3 to kolejne, ulepszone centrum zarządzania zdrowiem. A do tego mogące pochwalić się długo oczekiwanym i turboinnowacyjnym systemem operacyjnym – HarmonyOS.

Mówi się także, że oprócz znanych dotąd funkcji monitorujących i rozbudowanych trybów aktywności, Huawei Watch 3 dodatkowo będzie potrafił wyczuć takie parametry, jak: temperaturę ciała użytkownika czy oddech.

Plotki głoszą, że nowa odsłona zegarka Huawei ma także doczekać się  modułu eSIM, pozwalającego użytkownikom na prowadzenie rozmów i otrzymywanie ważnych powiadomień bez polegania na smartfonie. Jako główny plus internetowe źródła podają też imponującą pojemność baterii, która ma wytrzymywać nawet do 2 tygodni na jednym ładowaniu.

huawei watch sport

HarmonyOS – ma szansę zdominować rynek?

Kluczową i najważniejszą zmianą w Huawei Watch 3 ma być wspomniany, zupełnie nowy system operacyjny – długo wyczekiwany, autorski produkt Huawei.

HarmonyOS to wyjście naprzeciw użytkownikom smartwatchy Huawei na całym świecie i furtka dla możliwości pobrania większej liczby aplikacji, szczególnie tych ze sklepów Google Play, dedykowanych z założenia dla systemu Android. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że zegarki Huawei do tej pory działały na LiteOS, który mimo swojej niezależności, nie pozwalał na korzystanie z pełnego spectrum aplikacji dostępnych na rynku.

Internetowe portale donoszą, że dzięki HarmonyOS, Huawei Watch 3 otrzyma nowy interfejs użytkownika i system okrągłego wybierania, który zapewni lepsze wrażenia użytkownika. Zegarek pojawi się prawdopodobnie w wariancie standardowym i opcji Pro. 

Poznaj bliżej zegarki Huawei Watch

Nie możesz doczekać się premiery Huawei Watch 3? O jej konkretnej dacie będziemy informować na bieżąco. Bądź czujny!

Premierowe modele kupisz w x-kom: