Megan Thee Stallion zaprasza na trasę koncertową do świata VR

Amerykańska raperka podzieliła się ze swoimi fanami wiadomością, że jej nadchodząca trasa koncertowa „Enter Thee Hottieverse” będzie dostępna za pośrednictwem wirtualnej rzeczywistości. Młoda artystka zdecydowała się na współpracę ze studiem AmazeVR i zapewnia, że nowa forma rozrywki dostarczy jeszcze więcej wrażeń, niż ma to miejsce zazwyczaj. Samo wydarzenie może natomiast przejść do historii jako prekursor koncertów w tej formie. Czego można się spodziewać?

Megan Thee Stallion – kim jest?

Mowa o artystce młodego pokolenia, która zasłynęła udostępniając autorskie utwory freestyle’owe w mediach społecznościowych – m.in. na Instagramie. 

Z czasem wśród najpopularniejszych przebojów amerykańskiej raperki można wyróżnić np. Hot Girl Summer czy Savage – piosenkę, która  powstała we współpracy z Beyoncé. Piosenkarka ma za sobą również nagrania do singla Cardi B WAP oraz duet z Maroon 5. 

Twórczość muzyczna Thee Stallion, mimo że niesie za sobą dość kontrowersyjny charakter, została doceniona na szeroką skalę – zarówno przez krytyków, jak i fanów na całym świecie – co potwierdzają liczne wyróżnienia i nagrody oraz stale rosnąca rzesza słuchaczy.  

fot. Instagram / theestallion

Trasa koncertowa w wirtualnej rzeczywistości

Ostatnio rzeczona Megan Thee Stallion pochwaliła się na Instagramie, że jej najnowsza trasa koncertowa (jako pierwsza w historii) odbędzie się w wirtualnej rzeczywistości. 

Wydarzenie ma nosić nazwę Enter Thee Hottieverse, a za jego organizację odpowiada marka AmazeVR, która współpracuje z kinami na całym świecie, przekształcając je w profesjonalne sale koncertowe VR. 

Oznacza to mniej więcej tyle, że zamiast na normalny koncert, fani Thee Stallion będą mogli wybrać się do amerykańskich kin i delektować się bezpieczną rozrywką w wymiarze VR. 

Cała trasa potrwa od kwietnia do lipca 2022 w wybranych miastach:

  • Los Angeles – 5-10 kwietnia
  • San Francisco – 21-24 kwietnia 
  • Chicago – 5-8 maja 
  • Dallas – 12-15 maja
  • Houston – 19-22 maja
  • Atlanta – 26-29 maja
  • Miami – 2-5 czerwca
  • Charlotte – 16-19 czerwca
  • Waszyngton – 23-26 czerwca
  • Nowy Jork – 30 czerwca-3 lipca

Oprócz oczywistego aspektu kreatywnego, zagraniczne media donoszą, że jednym z przyczynków do zorganizowania trasy w ten sposób są kwestie bezpieczeństwa, związane z pandemią COVID-19, oraz silna chęć dotarcia do fanów, którzy nie zawsze mogą przyjść na tłoczny koncert, np. ze względu na stan zdrowia. 

Megan Thee Stallion
fot. AmazeVR

Czym jeszcze zaskoczy trasa Thee Stallion?

AmazeVR zapowiedziało też, że kina, w których będą odbywać się koncerty podczas tegorocznej trasy Megan Thee Stallion będą wyposażone w najnowocześniejsze zestawy słuchawkowe VR Hottie Mounted Displays. 

Mowa o sprzęcie, który zapewnia całkowite zanurzenie się w dźwięku i niesamowite wrażenia. W efekcie sprawi to, że różnica między światem realnym a wirtualnym będzie niemal nie do odczucia. 

Oprócz tego, piosenkarka potwierdziła również występy gości specjalnych, w tym m.in. innej amerykańskiej gwiazdy – Dua Lipy, oraz mnóstwo nowych kostiumów i aranżacji scenicznych. Zaznaczyła także, że jest bardzo podekscytowana i już nie może doczekać się wrażeń, wynikających ze współpracy z AmazeVR:

„Wirtualna rzeczywistość zawsze była moim zainteresowaniem i cieszę się, że dzięki temu doświadczeniu będziemy mogli tworzyć historię”
Megan Thee Stallion