Nowa kamizelka haptyczna pozwoli jeszcze bardziej zanurzyć się w grach VR

Największe na świecie targi poświęcone innowacjom powracają! Edycja targów Consumer Electronics Show (CES) 2022 odbędzie się w dniach 5–8 stycznia w Las Vegas. Wśród prezentowanych innowacji, jedną z sensacji może okazać się kamizelka haptyczna Actronika Skinetic. Ma ona pozwolić użytkownikom jeszcze lepiej doświadczyć wciągającej rzeczywistości wirtualnej.

Kamizelka z innowacyjną technologią zapewni maksymalne zanurzenie w świecie VR

Rzeczywistość wirtualna bardzo ewoluowała w ostatnich latach, m.in. dzięki ulepszeniom zestawów VR pozwalających coraz lepiej śledzić ruchy ciała. Ale mimo że np. gogle VR dają możliwość zobaczenia i usłyszenia wszystkiego prawie jak w realu, zestawy VR nie pozwalają nam dotknąć rzeczy, a przecież to konieczny element do tego, by maksymalnie zanurzyć się w wirtualnym świecie.

kamizelka vr

Pomysł nie jest całkowitą innowacją, bo podobne produkty można już znaleźć na rynku. Jednak Skinetic ma wyróżniać się na tle konkurencji realizmem i różnorodnością doznań, jakie dostarcza. Kamizelka zawiera 20 opatentowanych wibrodotykowych silników, zdolnych do generowania szerokiego zakresu wibracji, które pokrywają 100% percepcji wibrotaktycznej człowieka.
Aby zmapować dotykowe punkty zwrotne w kamizelce, Actronika zbadała zmienność wrażliwości ludzkiego ciała w celu zoptymalizowania percepcji i oceny wrażeń przez użytkowników.

To wszystko ma zapewnić całkowicie wciągające wrażenia, a użytkownik będzie mógł np. poczuć każdą kroplę deszczu podczas burzy, podmuch wiatru, stojąc w pobliżu krawędzi klifu, a nawet uderzenie pocisków podczas gry wojennej.

Skinetic będzie można zamawiać w przedsprzedaży prawdopodobnie już od 22 marca 2022 roku podczas miesięcznej kampanii na Kickstarterze.