LEGO Technic 42126 Ford F-150 Raptor. Amerykański pick-up dołącza do portfolio najsłynniejszych klocków świata

Pokazany ostatnio pojazd terenowy z klocków LEGO jest wynikiem współpracy LEGO Group oraz jednej z najbardziej kojarzonych z USA marki samochodowej, czyli Forda. Charakterystyczny, pomarańczowy pick-up przyciąga uwagę i jest strzałem w dziesiątkę, jeśli chodzi o zainteresowanie zarówno ze strony fanów klocków, jak i motoryzacji. Sprawdźmy, czego można spodziewać się po modelu LEGO Technic 42126 Ford F-150 Raptor.

Co oferuje zestaw LEGO z  legendarnym Fordem?

Nowy zestaw LEGO Technic został pokazany (prawdopodobnie przypadkowo) przez jeden ze sklepów funkcjonujących w sieci. Co wynika z internetowych doniesień? Okazuje się, że w skład zestawu LEGO Technic Ford F-150 Raptor wchodzi aż 1379 elementów. 

Jak wiadomo seria LEGO Technic jest dedykowana dla starszych entuzjastów LEGO, a jej składanie wymaga precyzji i kreatywności. Linia ta doskonale ćwiczy także wyobraźnie, a czasem nawet cierpliwość.

Więcej o poszczególnych seriach LEGO przeczytasz tutaj:

LEGO Technic 42126 Ford F-150 Raptor
fot. brickfanatics.com

Wracając do nowego modelu pojazdu, trzeba przyznać, że pick-up z klocków LEGO wiernie odzwierciedla amerykański samochód. Co interesujące, oprócz tego, że jest modelem z najbardziej znanych klocków świata, posiada też atrakcyjne dodatki, np. elementy ruchome. Znajdziemy w nim m.in. cztery otwierane drzwi.

Ponadto wszystko wskazuje na to, że po złożeniu będziemy mogli sterować LEGO Technic Ford F-150 Raptor zdalnie. Z kolei charakterystyczny dla terenówki ogromny bagażnik pozwoli na włożenie i przewiezienie różnych przedmiotów, np. innych klocków LEGO.

fot. brickfanatics.com

Cena i dostępność LEGO Ford F-150 Raptor

Trzeba też zaznaczyć, że dotychczas LEGO Group i Ford współpracowały już przy produkcji kilku modeli: Speed Champions i 10265 Creator Expert Ford Mustang. Nie jest więc zaskoczeniem, że współpraca ta jest kontynuowana.

Z informacji, które udało znaleźć się w sieci, model LEGO Technic Ford F-150 Raptor ma kosztować w USA około 99$, co równa się mniej więcej około 380 zł. Nie ma jednak informacji o cenie i dostępności w innych regionach. Jak tylko będziemy wiedzieć więcej na ten temat, naturalnie wrócimy z informacją. Bądźcie czujni!

Koniecznie zobacz też:

Źródło: www.brickfanatics.com