Najciekawsze serie klocków LEGO. TOP 5 propozycji

LEGO to zdecydowanie najpopularniejsze klocki świata. Nie tylko bawią, ale również uczą oraz doskonale rozwijają zdolności manualne i kształtują osobowość. Czym jednak klocki mogą różnić się od siebie? Sprawdźcie zestawienie TOP 5 serii LEGO, obok których nie da się przejść obojętnie.

LEGO City, czyli co słychać w mieście

Seria City od LEGO skradła serca milionów dzieciaków, ale i nieco starszych fanów klocków. Imituje życie w mieście, gdzie trwa m.in. budowa linii kolejowej, a w tle intensywnie pracują koparki i spychacze. Pełno tu również Policji i Straży Pożarnej, czyli służb dbających o bezpieczeństwo mieszkańców.

Ale to nie wszystko. W mieście LEGO napotkacie również wyspecjalizowanych medyków i odkrywców, prowadzących grupy badawcze, które wybierają się np. na Arktykę. Brzmi ciekawie? Tak właśnie jest, a najlepszym dowodem na to jest fakt, że LEGO City to jedne z najchętniej wybieranych klocków. Wystarczy sięgnąć po zestaw z wymienionej serii, aby otworzyło się przed Wami wielkie i tętniące życiem miasto. Zaangażujcie się i poczujcie jego klimat.

Bezpieczeństwo, czystość, przejezdne drogi czy przynależące do miasta górskie stoki – o to wszystko należy tutaj dbać – tak jak w każdym mieście. Wystarczy uruchomić wyobraźnie i kreatywność, aby poczuć się częścią jedności, którą możecie stworzyć dzięki tej wyjątkowej serii najsłynniejszych klocków świata.  

Polecane zestawy LEGO City

Zobacz wszystkie zestawy LEGO City dostępne w al.to 

LEGO Friends – liczy się przyjaźń

Seria, która przypadnie do gustu szczególnie dziewczynkom, bo i z myślą o nich została stworzona. LEGO Friends pokazuje jak wygląda beztroskie życie w Heartlake. 

Figurki LEGO w tym wydaniu to przyjaciółki, które spotykają się na pogaduszkach w pizzerii, kawiarni czy na basenie. Stawiają również czoła wyzwaniom i ratują z opresji np. morskie zwierzęta. Wszystko robią razem i czerpią z tego niesamowitą radość. Są urocze, ale i odważne. Dokładnie tak jak wszystkie małe księżniczki.

Warto zwrócić uwagę, że wszystkie elementy LEGO Friends są wykonane z niezwykłą dbałością o detale, dzięki czemu obrazują każdą czynność bardzo dokładnie – od jedzenia po kąpanie się w basenie czy relaks na plaży. Malownicze życie i cała masa perypetii w Heartlake to coś, co trzeba przeżyć. Wierzcie mi – lepszego prezentu dla małej dziewczynki nie znajdziecie.

Zobacz też: LEGO dla dziewczynek w sklepie al.to

Polecane zestawy LEGO Friends


Sięgnij po pełną ofertę LEGO Friends w al.to 

LEGO DUPLO – seria dla najmłodszych

Klocki DUPLO dedykowane są maluchom. Skutecznie motywują je do kreatywnej zabawy i stawiania pierwszych kroków w świecie technologii. Kolorowe, duże i bezpieczne elementy fenomenalnie przeciągają uwagę najmłodszych, a proste i duże konstrukcje pozwalają na prawdziwą kreatywność.  Z kolei rozmaite pojazdy i maszyny pomogą w kształtowaniu wyobraźni dziecka oraz uczeniu go zależności pomiędzy konkretnymi zjawiskami z życia codziennego.

Warto zaznaczyć, że w zestawach DUPLO, każdy kolejny element to dopełnienie poprzedniego. Co więcej, kiedy dziecko podrośnie LEGO DUPLO bez trudu połączycie ze standardowymi zestawami LEGO, przez co zabawa będzie jeszcze ciekawsza.

Polecane zestawy LEGO DUPLO

Sprawdź wszystkie zestawy LEGO DUPLO w sklepie al.to 

LEGO Technic – dla starszych i młodszych fanów klocków

Seria Technic pozwala na budowanie konstrukcji, które w praktyce będą realnie działać. Macie tu do czynienia z silnikami, rozrusznikami i wszelkimi elementami napędzającymi pojazdy. Część z nich jest wyposażonych w piloty lub poprzez specjalne sterowniki, a w połączeniu z dedykowaną aplikacją, dają się sterować zdalnie.

Składanie zestawu LEGO Technic jest dość czasochłonne, ale radości przy tym co nie miara, a w efekcie powstaną z nich repliki różnych pojazdów – monster trucka, wyścigówki kaskaderskiej czy policyjnego radiowozu.

Taki zestaw LEGO to idealna sprawa dla integracji rodziców z dziećmi, bo mimo że przewidziany wiek majsterkowicza rozpoczyna się już od 9 lat, to często dzieciaki proszą o pomoc starszych. Dzięki temu, poprzez wspólne dążenie do celu, wszyscy zyskujecie doskonałą zabawę.

Polecane zestawy LEGO Technic

Poznaj pełną ofertę LEGO Technic w sklepie al.to 

LEGO z bajek i filmów

Serie LEGO nawiązujące do filmów i bajek to prawdziwa wisienka w portfolio firmy zabawkarskiej. Od momentu wprowadzenia cieszą się ogromną popularnością, czego dowodem jest sukcesywne poszerzanie oferty o kolejne filmowo-baśniowe pozycje.

Dzięki tym zestawom LEGO dzieci mogą poczuć się niczym w bajkowym świecie, w którym wszystko jest możliwe. Mają także możliwość tworzenia alternatywnych historii w klimacie ulubionych filmów i co najważniejsze – z doskonałej jakości klockami.

Czekają tu na Ciebie motywy LEGO z księżniczkami Disney’a,  Super Mario, Star Wars, Ninjago, Trolls, Harry Potter, Jurassic World i wiele, wiele innych. 

Polecane zestawy LEGO z filmów i bajek

Warto kupić LEGO

Powyższe pozycje to jedynie przykłady wyjęte z szerokiego portfolio LEGO, które poraża pomysłowością. Kreatywne głowy twórców najsłynniejszych klocków świata sprawiają, że z roku na rok popularność LEGO utrzymuje się na wysokim poziomie i podbija serca kolejnych pokoleń.

Chcecie poznać pełną ofertę LEGO?

Najlepsze zestawy LEGO znajdziecie w sklepie al.to

Zainteresowały Was najsłynniejsze klocki świata? Poznajcie ich historię czytając artykuł: 

Możecie również sięgnąć po garść ciekawostek na temat LEGO. Zajrzyjcie do tekstu: