Legendarne Porsche 911 z klocków. Tylko dla członków LEGO VIP

Kto będąc dzieckiem nie marzył o przejażdżce Porsche 911, kultowym modelem, który jest swoistym symbolem marki. Lego postanowiło przypomnieć nam o tym pojeździe i stworzyło idealnie odwzorowany egzemplarz z klocków. Niestety nie będzie on dla każdego, a nabyć mogą go tylko członkowie LEGO VIP.

Kultowe Porsche 911 z LEGO

Fani motoryzacji prawdopodobnie z łezką w oku wspominają Porsche 911, legendarny, wielokrotnie nagradzany samochód. Co prawda dla większości z nas, posiadanie takiego pojazdu w garażu jest czymś nieosiągalnym, jednak seria Creator od LEGO przygotowała dla nas coś specjalnego. Od wczoraj członkowie LEGO VIP mogą nabyć zestaw klocków i złożyć doskonale odwzorowany model 911, a później godnie wyeksponować go w salonie.

LEGO Porsche 911 model

Oglądając za dzieciaka takie filmy jak Bad Boys, Ziemia niczyja czy Miami Vice, model wręcz mówi do mnie, żebym go kupił. Nie jest on jednak dostępny dla wszystkich zainteresowanych, choć w przyszłości ma pojawić się w regularnej ofercie firmy. Oficjalna data premiery nie została podana, jednakże plotki sugerują, że będzie to już 1 marca.

Niezwykle szczegółowy model

Lego Creator to seria przeznaczona głównie dla osób, które ukończyły 18 lat. Oznacza to, że zestawy są niezwykle rozbudowane, a ich złożenie jest nie lada wyzwaniem. Porsche 911 składa się z 1458 elementów i jest w wersji 2 w 1. Oczywiście nie będziemy w stanie zbudować obu na raz, jednak możemy wybrać pomiędzy kabrioletem Targa lub coupé Turbo.

Szczegółowość modeli stoi na niezwykle wysokim poziomie. Pod tylną klapą znajduje się sześciocylindrowy silnik chłodzony powietrzem, natomiast spoiler zintegrowany jest z pokrywą silnika, tak jak to miało miejsce w rzeczywistej wersji pojazdu. Jeśli chodzi o wnętrze, to jest ono dopracowane do perfekcji, kierownica, dźwignia zmiany biegów i pedały gazu i hamulca to nie wszystko. Jest jeszcze odchylane brązowy, kubełkowy fotel, który ma emitować skórę.

Lego Porsche 911 szczegóły

Dodatkowo jak już wcześniej wspominałem, dach można złożyć i umieścić pod maskę tworząc kabriolet lub zostawić go zamontowanego i cieszyć się nadwoziem w linii coupé. Zwieńczeniem modelu są 3 unikalne tablice rejestracyjne oraz oczywiście kultowe logo Porsche.

Sprawdź ofertę klocków LEGO w al.to