Przegląd LEGO® dla dwulatka i czterolatka. Podpowiadamy, jakie klocki wybrać dla maluszków

Poszukujesz kreatywnych pomysłów na zabawę, dzięki którym Twój maluszek rozwinie umiejętności manualne, nauczy się rozpoznawać kształty i kolory, a przy tym rozbudzi swoją wyobraźnię? Z pomocą przychodzą zestawy LEGO®. To świetny sposób na to, by wspomóc rozwój dziecka poprzez konstruowanie i układanie budowli z kolorowych klocków. Sprawdź przegląd LEGO® dla dwulatka i czterolatka.

Dlaczego warto postawić na zabawę z LEGO®?

Zestawy LEGO® zapewniają dzieciom wiele korzyści. To doskonały przykład tego, że nauka i rozrywka idą w parze. Zabawa kolorowymi klockami rozbudza kreatywność i uczy spostrzegawczości. Maluchy dzięki dopasowywaniu i układaniu elementów ćwiczą także zdolności manualne.

A to nadal nie wszystko, bo zestawy LEGO® dla najmłodszych są stworzone w taki sposób, by rozwijać koordynację wzrokowo-ruchową. Maluszek uczy się rozpoznawać, że to, co widzi jest połączone z tym, jakie czynności wykonują jego małe rączki. Umiejętność ta jest niezwykle ważna dla dalszego, prawidłowego rozwoju dziecka. Dzięki temu w przyszłości będzie szybciej i sprawniej posługiwać się przedmiotami codziennego użytku i prędko nauczy się utrzymywać równowagę. Oto przegląd LEGO® dla dwulatka i czterolatka.

zabawa klockami lego duplo

Przegląd LEGO® dla dwulatka i czterolatka – jaki zestaw wybrać?

Nauka przez zabawę to najlepsze, co możesz zafundować swojemu dziecku. Nie musisz czekać aż maluszek podrośnie, by wręczyć mu pudełko z kolorowymi klockami. Wystarczy, że przed zakupem spojrzysz na oznaczenie wiekowe. Poszukujesz zestawu LEGO® dla dwulatka, a może Twój brzdąc niedawno zdmuchnął na torcie cztery świeczki? Niezależnie od tego, jaki przedział wiekowy Cię interesuje, producent najpopularniejszych klocków na świecie zadbał o to, by każde dziecko, już od najmłodszych lat, mogło poznać konstruktorski świat.

Dostępne zestawy są dopasowane do każdego przedziału wiekowego. Podczas wyboru klocków LEGO® dla dwulatka i czterolatka warto sięgnąć po te, które będą adekwatne do jego umiejętności oraz etapu rozwoju. Zestawy dla maluchów składają się z większych elementów. Są też łatwiejsze do złożenia. Dzięki temu zyskujesz pewność, że zabawa będzie bezpieczna. Zobacz nasz przegląd LEGO® dla dwulatka i czterolatka i wybierz coś wyjątkowego.

LEGO® dla dwulatka

Jeśli poszukujesz zestawu LEGO® dla dwulatka bądź nieco młodszych szkrabów, z pomocą przychodzi seria LEGO® DUPLO®. Znajdziesz tutaj propozycje zestawów dla najmłodszych, które pomogą mu odkryć świat. Kreatywne budowanie wspiera prawidłowy rozwój dziecka i zapewnia mu mnóstwo frajdy, a przy tym są to zestawy łatwe do złożenia. Możesz sięgnąć po proste konstrukcje z figurkami Myszki Miki, wybrać komplet dla małego miłośnika dinozaurów albo postawić na urocze zwierzątka i razem z dzieckiem zbudować dla nich kolorowe wagoniki na kółkach.

LEGO dla czterolatka

A jeśli Twój szkrab ma już za sobą pierwsze przygody z LEGO®, pora na wybranie zestawu z serii nawiązującej do ulubionych bohaterów bajek i animowanych seriali. Wśród propozycji klocków LEGO® dla czterolatka nie może zabraknąć Myszki Miki oraz odważnych bohaterów z supermocami. Dzieci docenią zestawy, które nawiązują do postaci znanych z ekranu.

Tutaj warto postawić na serię LEGO® Disney™ albo pokusić się o sprezentowanie maluszkowi klocków z serii LEGO® NINJAGO®. Dzięki wielofunkcyjnym zestawom z figurkami ulubionych bohaterów maluchy będą mogły rozwinąć wyobraźnię i odtworzą ulubione sceny z bajek. A łatwe instrukcje budowania sprawią, że każde dziecko z wielkim zapałem wejdzie do świata twórczego budowania.


Zestawy LEGO® najlepiej jest przechowywać w oryginalnych opakowaniach. W ten sposób można uniknąć pomieszania elementów z różnych zestawów. Możesz też wybrać inne opakowanie. Najważniejsze jest to, aby klocki były szczelnie zamknięte i przechowywane w miejscu, w którym nie będą narażone na działanie zbyt wysokich i niskich temperatur.

To, jaki zestaw LEGO® kupić zależy od wieku i zainteresowań osoby, dla której jest przeznaczony. Odwiedź strefę LEGO® w sklepie internetowym al.to. Znajdziesz tam podział klocków ze względu na kategorię wiekową, zainteresowania oraz serie.