LEGO pokazało największy zestaw w historii. To replika legendarnego statku Titanic

Znana na całym świecie firma zabawkarska po raz kolejny udowadnia, że swoją ofertą może zachęcić zarówno młodszych, jak i starszych fanów klocków. Tym razem inżynierowie LEGO przedstawili model, który jest odwzorowaniem najsłynniejszego statku wycieczkowego świata, czyli Titanica. Zestaw należy do linii LEGO Creator Expert i składa się z największej w historii liczby elementów. Sprawdźmy, co oferuje.

Titanic z klocków LEGO

LEGO Titanic Creator Expert to propozycja skierowana do osób powyżej 18-go roku życia i starszych. Wszystko za sprawą jej złożoności. Model jest bowiem repliką statku, który w 1912 uderzył w górę lodową, powodując tym samym jedną z największych morskich katastrof w dziejach ludzkości, czyli legendarnego RMS Titanic. 

Tragiczna historia słynnego olbrzyma pasażerskiego została pokazana m.in. w filmie Jamesa Camerona Titanic z 1997 roku. Swoją drogą, odniósł on niebywały sukces i do dziś uznawany jest za kultowy.

LEGO Titanic Creator Expert
fot. LEGO

Według inżynierów LEGO, zadaniem Titanica, stworzonego klocków, jest możliwie najwierniejsze odwzorowanie swojego pierwowzoru. Konstrukcja po złożeniu przedstawia statek w skali 1:2000 i składa się z 9090 klocków – ich liczba jest jak dotąd rekordem w ofercie firmy.  

LEGO Titanic Creator Expert – co w zestawie?

Statek marzeń – tak o Titanicu z klocków LEGO możemy przeczytać na stronie producenta. Rzeczywiście, nowy model LEGO Creator Expert to smaczek nie tylko dla wszystkich koneserów LEGO, ale i fanów historycznego liniowca pasażerskiego oraz statków jako takich. 

Oprócz tego, że jest imponującą konstrukcją, to zawiera mnóstwo elementów, które w połączeniu z odrobiną wyobraźni, bez trudu pozwolą przenieść się znów do 1912 roku i poczuć klimat panujący na Titanicu.

LEGO Titanic Creator Expert
fot. LEGO

Replika Titanica z klocków LEGO mierzy aż 135 cm, przy 44 cm wysokości i 16 cm szerokości. Dzieli się przy tym na trzy sekcje i pozwala zajrzeć do imponujących wnętrz. Zobaczymy tu zatem szeroki przekrój pomieszczeń, w tym np. kotłownię i palarnię. Znalazło się tu również miejsce m.in. dla pokładu spacerowego i schodów.

Autentyczne szczegóły obejmują ponad 300 iluminatorów, kultowy most, łodzie ratunkowe, ławki, dźwig towarowy i wiele innych.
LEGO o projekcie Titanic
LEGO Titanic Creator Expert
fot. LEGO

Konstruując niniejszy zestaw, marka LEGO zadbała także o mechaniczne elementy statku. Mamy tu m.in. obracane śruby napędowe, tłoki silnika w maszynowni, czy ruchomą kotwicę. Mówiąc najprościej – niemal wszystkie elementy, które znajdowały się na prawdziwym Titanicu.

Cena i dostępność LEGO Titanic 

Co prawda, zestaw Titanic pojawił się już na oficjalnej stronie sklepu LEGO, ale jego sprzedaż jeszcze się nie rozpoczęła. Prawdopodobnie nastąpi to niebawem.

Według znajdujących się tam informacji, statek z klocków LEGO wyceniono na niecałe 2800 złotych. 

Polecane produkty LEGO

Czujesz, że drzemią w Tobie pokłady kreatywności? Chcesz spróbować swoich sił i zbudować swoją konstrukcję z klocków LEGO? Koniecznie sprawdź polecane produkty z serii LEGO Creator Expert