Latające maszyny LEGO®. Zbuduj helikoptery, samoloty oraz rakiety i wzbij się w powietrze!

Kto nie marzył w dzieciństwie o patrzeniu na chmury z bliska? Z latającymi maszynami LEGO® to marzenie może się spełnić. Budowanie z klocków jest jednym z lepszych sposobów na rozwinięcie wyobraźni. Wystarczy zbudować swój wymarzony samolot lub helikopter i wzbić się w powietrze. Możesz też sięgać gwiazd budując np. rakietę. Sprawdź najlepsze zestawy LEGO® i daj poszybować Twojej wyobraźni.

Latające maszyny LEGO® Duplo® dla najmłodszych

LEGO® Duplo® to seria stworzona z myślą o najmłodszych. Elementy są łatwe do złożenia dla maluchów, a podczas zabawy istnieje możliwość rozwijania zdolności motorycznych i poznawania funkcji technicznych, takich jak obracanie śmigłem. 

Często zestawy oprócz samej maszyny zawierają także budynek, figurki  i inne elementy, dzięki którym dziecko może z łatwością odtworzyć sobie realistyczną scenkę w danej tematyce.

Przeczytaj też:

Powietrzne maszyny LEGO® dla starszych dzieci

Chłopcy i dziewczynki w wieku od około 5 lat mogą stać się prawdziwymi pilotami samolotów Lego® np. dzięki seriom LEGO® City, LEGO® Technic  i LEGO®  Friends. W przeciwieństwie do samolotów LEGO® Duplo®, maszyny latające z wyżej wymienionych serii są większe i bardziej skomplikowane w konstrukcji. Idealnie nadają się do zabawy w pojedynkę lub z przyjaciółmi.

LEGO® Samoloty dla chłopców

Samoloty Lego® zapewniają mnóstwo zabawy. Wybór zestawów jest spory, są na przykład małe samoloty śmigłowe czy kaskaderskie, a także duże samoloty pasażerskie.

Małe zestawy, jak np. LEGO® Technic Samolot wyścigowy świetnie nadają się do wyposażenia Twojego osobistego lotniska w dodatkowe samoloty. Ten model oferuje także możliwość przebudowania samolotu wyścigowego w samolot odrzutowy – świetna opcja dla spragnionych zabawy małych konstruktorów.

Sprawdź Klocki LEGO® dla chłopców

Samolot z klocków LEGO

LEGO® helikoptery

Dzieci uwielbiają helikoptery, a zabawa nimi sprawia im ogromną przyjemność. Oczywiście możecie złożyć własny helikopter z klocków LEGO®. Wybierz np. LEGO City 60302 Na ratunek dzikim zwierzętom i udaj się w niezwykłą misję ratunkową. Zbierz zespół ratowników LEGO® City i wyślij do akcji helikopter z wyciągarką oraz pojazd gąsienicowy, aby usunąć wszelkie przeszkody. Z tym zestawem zabawa nie ma końca.

LEGO® samoloty dla dziewczynek

Marzenia dziewczynek o własnej maszynie latającej mają szansę się spełnić np. dzięki zestawom z serii Lego® Friends. Małe dziewczynki wyruszają w swoją osobistą podróż marzeń i wcielają się np. w rolę pilota lub stewardessy. Często zestawy zawierają także wiele innych elementów: minilaleczki i walizki, które można schować w kadłubie samolotu. Chcesz postawić na coś nieszablonowego? Wybierz zestaw LEGO Friends 41752 Hydroplan ratowniczy, dzięki któremu dzieci mogą pomóc Zacowi i jego mentorce uratować uwięzioną białuchę.

Sprawdź zestawy LEGO dla dziewczynek w sklepie al.to

Wspaniałe zestawy z maszynami lotniczymi LEGO®

Oprócz małych zestawów istnieją równie takie, w skład których wchodzą budynki i inne pojazdy. Za ich pomocą można np. zaprojektować lotnisko w miniaturze albo zbudować posterunek policji i dodać go do Twojego miasta z LEGO®.


Samoloty i helikoptery LEGO® dla nastolatków i dorosłych

Samoloty i helikoptery z serii LEGO® Technic są szczególnie popularne wśród starszych pilotów LEGO. Są one bardziej złożone i stanowią znacznie bardziej wymagające wyzwanie budowlane. W przeciwieństwie do samolotów dla dzieci, modele LEGO® Technic  zazwyczaj nie zawierają minifigurek, a stworzone pojazdy i maszyny służą głównie jako modele do budowania, podziwiania i wystawiania. Stworzone modele mają szczegóły techniczne i ekscytujące funkcje. Pozwalają poznać i zrozumieć, jak działają skrzynie biegów, podwozia, silniki i śmigła. 

Kosmiczna przygoda z LEGO®

A może tak odlecieć w kosmos i postawić na kosmiczne pojazdy LEGO®? Do wyboru jest wiele możliwości, które z pewnością dadzą wielką frajdę zarówno chłopcom jak i dziewczynkom. Wybierz np. zestaw LEGO City 60351 Start rakiety z kosmodromu inspirowany pracą NASA. Pomóż astronautom dostać się do wyrzutni i pojechać windą na pomost prowadzący do rakiety. Gdy wszystko będzie gotowe, rozpocznij odliczanie do startu!