Ranking zestawów PLAYMOBIL®. Sprawdź, który jest najlepszy i zbuduj domowy plac zabaw już dziś

Wiesz, że zestawy PLAYMOBIL® zapewniają dzieciom i ich rodzicom wspaniałą zabawę już ponad 40 lat? Charakterystyczne figurki przenoszą najmłodszych do świata wyobraźni i olbrzymiej kreatywności. Wspólnie z pociechą przeżywaj przygody w dużej remizie strażackiej, butiku z odzieżą lub spróbuj poprowadzić kawiarnię. Poznaj ranking najlepszych zestawów PLAYMOBIL ®.

PLAYMOBIL® – co to jest i skąd się wzięło?

PLAYMOBIL® to oczywiście seria zabawek, która jest produkowana przez niemiecką firmę. Podobnie jak w przypadku LEGO®, powstał wielki park rozrywki, który jeszcze lepiej pomaga poznać wykreowany świat. Poznaj historię klocków, a potem wybierz zestaw, który najbardziej Ci się podoba.

Jak powstało PLAYMOBIL®?

PLAYMOBIL® to przede wszystkim charakterystyczna, uśmiechnięta figurka. To najbardziej rozpoznawalny element zestawów, które powstają w ramach tej marki. Postać mierzy 7,5 centymetra, ma obracaną głowę oraz ruchome ręce i nogi. Kolejne serie PLAYMOBIL® to szansa na przeżywanie przygód wspólnie właśnie z takimi radosnymi przyjaciółmi z klocków.

Kiedy powstało PLAYMOBIL®?

Zabawki powstały w 1974 roku. Niemieckie przedsiębiorstwo geobra Brandstätter Stiftung & Co. KG obecnie produkuje popularne zabawki  Niemczech, Hiszpanii, Czechach oraz na Malcie. W 2010 roku firma została największym niemieckim producentem zabawek. Rok wcześniej liczbę powstałych figurek szacowano na ponad 2 miliardy. W 2020 roku liczba wzrosła o 1,5 miliarda.

Gdzie jest PLAYMOBIL® PARK?

Park rozrywki PLAYMOBIL® FunPark znajduje się w niemieckim Zirndorf. Miasto znajduje się w pobliżu Norymbergi. Jednak nie jest to jedyne miejsce, w którym możesz przenieść się do świata PLAYMOBIL®. Parki wzorowane na słynnych klockach są również w następujących miastach:

 • Fresnes we Francji
 • Ateny w Grecji
 • Birżebbuġa na Malcie

Jednak to ten niemiecki park rozrywki zyskał największy rozgłos. Został otwarty w 2000 roku (mimo że początki sięgają 1991 roku) i od tego czasu gromadzi mnóstwo turystów każdego roku. A z pewnością jest co zwiedzać. Na powierzchni 9 ha znajduje się pełno tematycznych atrakcji. W parku rozrywki znajdziesz strefy związane z piratami, rycerzami, wsią, kopalnią złota, westernem, policją oraz światem wróżek. Nie brakuje również wodnych placów zabaw z elektrycznymi łodziami oraz siatki wspinaczkowej czy stoku do ślizgów.

Zainteresował Cię temat klocków PLAYMOBIL®? Przeczytaj również:

Na co zwrócić uwagę, gdy chcesz kupić najlepszy zestaw PLAYMOBIL®?

Tematyka, dopasowanie do wieku oraz liczba elementów – zwróć uwagę na te rzeczy przed zakupem, a z pewnością wybierzesz najlepszy zestaw PLAYMOBIL® dla swojego dziecka. Zabawka klockami to świetny sposób na rodzinną zabawę oraz rozwijanie wyobraźni. W końcu nie tak łatwo od razu wcielić się w rolę np. odważnego rycerza lub rycerki.

Najpopularniejsze serie PLAYMOBIL® i ich tematyka

 • PLAYMOBIL® City Life – klocki z tej serii pozwalają dziecku na poznanie świata dorosłych. Wspólnie możecie przeżywać przygody w gabinecie lekarskim, dużej szkole czy w pensjonacie dla zwierząt. To świetny sposób na naukę i zabawę.
 • PLAYMOBIL® 1.2.3 -to seria przeznaczona dla maluszków, które mają około 1,5 roku. Klocki są większe, dzięki czemu ryzyko połknięcia przez dziecko jest dużo mniejsze. Zabawki są zaokrąglone oraz nie mają żadnych odłączanych elementów. Rozpocznijcie wspólną zabawę już dziś.
 • PLAYMOBIL® Family Fun – przeżywaj wspólne, rodzinne chwile razem z klockowymi przyjaciółmi. Maluchy mogą zabrać rodzinę na wspólną wędrówkę, do zoo lub do wesołego miasteczka. Świetnie sprawdzi się podczas deszczu, kiedy prawdziwe wyjście jest niemożliwe.
 • PLAYMOBIL® Country – to zestawy dla wszystkich miłośników natury i zwierzaków. Dzięki tej serii możesz wspólnie z maluszkiem odkrywać zalety życia na wsi. Zajmijcie się gospodarstwem, nakarmcie zwierzęta, a potem udajcie się na zasłużony odpoczynek.
 • PLAYMOBIL® Dollhouse – to seria dla wszystkich przyszłych architektów i projektantów wnętrz. W zestawach znajdziesz meble i wyjątkowe akcesoria, które pozwolą na piękne zorganizowanie przestrzeni w domku dla lalek. Może spróbujecie odwzorować pokój dziecka?

Na jakie jeszcze serie PLAYMOBIL® warto zwrócić uwagę?

 • PLAYMOBIL® Novelmore
 • PLAYMOBIL® Top Agents
 • PLAYMOBIL® Magic
 • PLAYMOBIL® Spirit Riding Free
 • PLAYMOBIL® Dollhouse
 • PLAYMOBIL® SCOOBY-DOO
 • PLAYMOBIL® Stunt Show
 • PLAYMOBIL® Back to the Future
 • PLAYMOBIL® EverDreamerz
 • PLAYMOBIL® Dragons
 • PLAYMOBIL® Ghostbusters™

Przedział wiekowy

PLAYMOBIL® oferuje najlepsze zestawy dla dzieci w niemal każdym wieku. Dzięki temu, że klocki są duże i lekkie, nawet pociechy, które ukończyły dopiero 12. miesiąc życia, mogą się nimi bawić. Wtedy warto wybrać zestawy, które mają trochę mniej elementów. Pamiętaj też, aby obserwować dziecko podczas zabawy. To, że klocki są odpowiednie dla najmłodszych, nie oznacza, że bez nadzoru rodziców zabawa nimi będzie całkowicie bezpieczna.

W ofercie znajdziesz też zestawy PLAYMOBIL® dla starszych konstruktorów. Seria PLAYMOBIL® Top Agents to wielkie wyzwanie dla dzieci. Niektóre zestawy mają prawie 100 elementów i wymagają naprawdę dużej wyobraźni. Tajni agenci każdego dnia muszą zmierzyć z innym, zupełnie odmiennym zadaniem. Podołacie wszystkim?

Liczba elementów

Z pewnością znajdziesz zestawy, które będą świetną zabawą dla dzieci w różnym wieku. Wystarczy, że dobierzesz odpowiednią liczbę elementów do umiejętności pociechy. Jeżeli od dawna wspólnie tworzycie imponujące konstrukcje, możecie zmierzyć się z większymi wyzwaniami. Jeżeli dopiero zaczynacie swoją przygodę z PLAYMOBIL®, wybierz zestawy, które mają mniej elementów i pozwolą Wam na zapoznanie się z różnymi technikami budowania i zabawy.

W naszym rankingu najlepszych zestawów PLAYMOBIL® znajdziesz różne liczby elementów. Są takie, które mają do 50 sztuk, ale są też takie, których jest ponad 300.

PLAYMOBIL® – czy warto wybrać właśnie te zestawy?

Najlepszy zestaw PLAYMOBIL® to taki, który zapewni wspaniałą rozrywkę zarówno Tobie, jak i dzieciom. Postaw na rozwijanie kreatywności i pobudzanie wyobraźni. Sprawdź, które zestawy pomogą wcielić się podczas zabawy w różne role: na przykład dentysty lub dentystki, nauczyciela lub nauczycielki oraz… gwiazdy muzycznej. To, jak potoczą się losy postaci z klocków, zależy wyłącznie od Ciebie.

Zestawy PLAYMOBIL® dla chłopców

Zestawy PLAYMOBIL® trudno podzielić ze względu na płeć dziecka. Najlepiej dopasować zabawkę do indywidualnych zainteresowań i umiejętności. Jeżeli Twoje dziecko chce zostać w przyszłości strażakiem lub strażaczką, wybierz zestaw, który pozwala zmierzyć się z zadaniami w remizie strażackiej. A może woli eksplorować odległe planety lub sprawdzić, czy na Marsie jest życie? Wybierz zestaw, który przeniesie Was do pojazdu badawczego lub pomoże wcielić się w rolę astronauta bądź astronautki.

Zestawy PLAYMOBIL® dla dziewczynek

Kto powiedział, że wyłącznie chłopcy mogą bawić się ogromnymi maszynami i imponujący pojazdami? Nasz ranking najlepszych zestawów PLAYMOBIL® zawiera zestawy, które sprawią radość każdemu dziecku (i nie tylko). Spróbuj wspólnie ze swoją pociechą zająć się końmi w stadninie, wcielić się w rolę policjantki lub policjanta oraz oddać się zabawie na wodnej zjeżdżalni.

Ranking najlepszych zestawów PLAYMOBIL®

PLAYMOBIL® to seria zabawek-klocków. Kolejno powstające zestawy oferują odmienną tematykę, ale też wymagają od dzieci innych umiejętności. Znajdziesz klocki, które sprawdzą się dla najmłodszych pociech, ale są też takie, które zainteresują dzieci, które ukończyły 5. lub 6. rok życia.

PLAYMOBIL® zostało stworzone przez niemiecką firmę geobra Brandstätter Stiftung & Co. KG w 1974 roku. Dzieci na całym świecie pokochały uśmiechniętą figurę, która stała się symbolem tej marki.

W zasadzie są to zupełnie różne klocki, więc nie jest możliwe łączenie ze sobą zestawów w celu stworzenia jednej, wspólnej konstrukcji. Możesz jednak spróbować wykorzystać figurki z PLAYMOBIL do zabawy w budynkach stworzonych z LEGO®.

PLAYMOBIL® możesz kupić w sklepach, które w swojej ofercie mają zabawki dla dzieci. Jednym z nich jest al.to, w którym możesz złożyć zamówienia internetowe.