Twórcza zabawa w domu? Z pomocą przychodzi… LEGO

Każdy przyzna, że nie ma lepszego sposobu na nudę, jak zabić ją dobrą zabawą. Myślisz, że to wcale nie będzie takie proste, bo dziecko, które masz w domu jest kreatywne, nie może usiedzieć w miejscu i szybko się nudzi? Mam dobrą wiadomość – na takiego szkraba również są sposoby. Kilka z nich znajdziesz poniżej.

Zapewnij swojemu dziecku kreatywną zabawę

Dlaczego kreatywną? Dlatego, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Skoro Twoje dziecko spędza czas w domu i szuka sposobu na dobrą zabawę, podaj mu takie atrybuty, aby była ona nie tylko chwilą rozrywki, ale przede wszystkim, aby miała faktyczny wpływ na jego rozwój. Poprzez zapewnienie maluchowi kreatywnej zabawy, masz szansę wpłynąć na jego:

  • zdolności manualne,
  • zdolności motoryczne i ruchowe,
  • logiczne myślenie,
  • cierpliwość,
  • pomysłowość,
  • konsekwencję w dążeniu do celu.

LEGO – prawdziwie kreatywne klocki

Zestawy LEGO zapewnią Twojej pociesze długie godziny rozwijającej zabawy. Te wyjątkowe klocki nie tylko bawią, ale również kształtują charakter i pozwalają na ćwiczenie osobowości młodej osoby. 

Oczywiście już samo układanie LEGO daje wiele radości, ale (co trzeba z całą stanowczością podkreślić) dodatkowo perfekcyjne wpływa na zdolności manualne, koordynację ruchową oraz właśnie szeroko pojętą kreatywność. Podczas zabawy, dziecko musi przecież myśleć co, jak i gdzie dopasować. Nie może zrażać się błędami i za każdym razem konsekwentnie dąży do upragnionego celu. Zestawy LEGO potrafią pochłonąć i dać niesamowite chwile. Są uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i starsze dzieci. 

Wśród klocków LEGO znajdziesz różne serie tematyczne. Sprawia to, że możesz perfekcyjnie dopasować je do potrzeb, aktualnych umiejętności i predyspozycji swojej pociechy. Kilka propozycji, podzielonych według wieku dziecka, zostawiam również poniżej. 

Polecane zestawy klocków LEGO na prezent 

LEGO DUPLO Pociąg parowy 10874

 
LEGO DUPLO Pociąg parowy geex

Pomóż dziecku ustawić pięć kolorowych klocków funkcyjnych na torach. Umożliwiają one odegranie sygnału dźwiękowego, włączanie i wyłączanie świateł, zatrzymanie i tankowanie, zmianę kierunku oraz zatrzymanie pociągu. Twój maluszek może bawić się tym pociągiem na wiele sposobów, poznawać kolory, konstrukcje i zależności. Pozwól mu odkrywać świat z LEGO DUPLO.

Zobacz LEGO DUPLO Pociąg parowy w sklepie al.to

LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle 41167

 
LEGO-frozen

LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle zapewni każdemu małemu miłośnikowi filmu „Kraina Lodu” długie godziny magicznej zabawy. Rodzinny zamek Anny i Elsy ma trzy kondygnacje, które można z łatwością odczepiać i składać z powrotem, by umożliwić zabawę w środku. Przenieście się w świat pełen magii z LEGO Frozen 2.

Zobacz LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle w sklepie al.to

LEGO City Na ratunek w płonącym barze 60214

 
LEGO na ratunek w płonącym barze

Twoje dziecko będzie mogło poczuć się niczym w samym centrum akcji ratunkowej. W LEGO City Na ratunek w płonącym barze znajdziecie bar z szyldem i płomieniami do przewrócenia, przesuwnym oknem do obsługi klientów oraz koszem na śmieci. Dla dobrej zabawy wystarczy jedynie uruchomić wyobraźnie. Pozwól poczuć swojemu dziecku prawdziwą przygodę z LEGO. 

Zobacz LEGO City Na ratunek w płonącym barze w sklepie al.to

LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie 75954

LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie

W zestawie LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie  na Twoje dziecko czeka magiczna zabawa i niesamowite przygody. Do tego fantastycznego zabawkowego zamku dołączone jest 10 minifigurek oraz figurki bazyliszka i Fawkesa do zbudowania, a także figurki Hedwigi i Parszywka. Idealna pozycja dla fanów najsłynniejszego czarodzieja świata.

Zobacz LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie w sklepie al.to 

LEGO Hidden Side Autobus Duchozwalczacz 3000

LEGO Hidden Side Autobus Duchozwalczacz 3000

W  szkolnym autobusie z zestawu Autobus Duchozwalczacz 3000 z serii LEGO Hidden Side Twoje dziecko znajdzie mnóstwo technicznych detali. Wysuwane centrum dowodzenia i rozkładane boczne działka, skanery dachowe i miejsce na cztery minifigurki w środku. Może również pobrać aplikację Hidden Side i jeszcze bardziej urozmaicić zabawę.

Zobacz LEGO Hidden Side Autobus Duchozwalczacz 3000 w sklepie al.to

LEGO Minecraft Igloo niedźwiedzia polarnego 21142

LEGO Minecraft Igloo niedźwiedzia polarnego

Ten zestaw LEGO został zaprojektowany specjalnie z myślą o młodych fanach tej popularnej gry komputerowej. Dzięki niemu na własnej skórze mogą doświadczyć przygód ze świata LEGO Minecraft. Łącząc ten zestaw z innymi modelami z tej serii, mogą również zbudować własne uniwersum LEGO Minecraft.

Zobacz LEGO Minecraft Igloo niedźwiedzia polarnego w sklepie al.to

LEGO Technic Land Rover Defender 42110

LEGO Technic Land Rover Defender

Ta szczegółowa replika została opracowana we współpracy z firmą Land Rover i oddaje pięknie wykonaną powierzchnię pojazdu. Model jest wyposażony w zestaw realistycznych funkcji, takich jak napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi czy działającą wyciągarkę. Dzięki niemu każdy młody chłopak będzie mógł odkryć innowacyjne rozwiązania inżynieryjne i projektowe opracowane przez jednego z wiodących światowych producentów pojazdów miejskich i terenowych.

Zobacz LEGO Technic Land Rover Defender w sklepie al.to

LEGO Technic Porsche 911 RSR 42096

LEGO Technic Porsche 911 RSR

Oto zestaw, dzięki któremu młody człowiek może poznać możliwości innowacyjnej inżynierii i misternego rzemiosła jednego z czołowych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na świecie.  LEGO Technic Porsche 911 RSR to przygotowana we współpracy z firmą Porsche replika, przedstawiająca majestatyczny wygląd i kultową sylwetkę modelu 911 RSR, który powstał z myślą o wyzwaniach międzynarodowych wyścigów wytrzymałościowych GT.

Zobacz LEGO Technic Porsche 911 RSR w sklepie al.to

LEGO Minecraft Most Płomyków 21154

LEGO prezent na dzień dziecka geex

Pozwól dziecku wskoczyć w świat Minecraft™ i wyruszyć na przygodę z tym zestawem LEGO® Minecraft Most Płomyków, zawierającym ognisty krajobraz Netheru, znany z gamingowych przygód. Te klocki LEGO wywołają uśmiech na twarzy każdego fana legendarnej gry.  

Zobacz LEGO Minecraft Most Płomyków w sklepie al.to

LEGO DUPLO Ciężarówka z alfabetem 10915

ciężarówka z alfabetem LEGO

Zachęć swoją pociechę do budowania, nauki i zabawy z zestawem LEGO® Ciężarówka z alfabetem. 26 klocków z literkami nadaje się do sortowania, układania i przewożenia ciężarówką.  Dziecko może również przeżywać pomysłowe przygody z figurkami chłopca, dziewczynki i uroczego misia. A wszystko to, z zupełnie bezpiecznymi zabawkami DUPLO. 

Zobacz LEGO DUPLO Ciężarówka z alfabetem w sklepie al.to

LEGO Classic Pomysłowe okienka 11004

pomysłowe okienka LEGO

Poznajcie nowe sposoby na wykorzystanie drzwi i okien podczas budowania z klocków z zestawu LEGO® Classic Pomysłowe okienka. Dziecko dostaje do wyboru barwną kolekcję klocków, oczu i kół oraz szeroką gamę okien i drzwi, z których wedle własnej wyobraźni może stworzyć różnorodne zabawki i budowle. 

Zobacz LEGO Classic Pomysłowe okienka w sklepie al.to 

LEGO Hidden Side Tajemnicze cmentarzysko 70420

 
LEGO prezent na dzień dziecka geex

Zestaw LEGO® Tajemnicze cmentarzysko opowiada historię osadzoną w wymyślonym miasteczku Newbury, gdzie duchy nawiedzają ludzi i budynki. Dziecko może zabawić się w opowieść o polowaniu na duchy i dzięki aplikacji przenieść zbudowane z klocków modele do całkowicie interaktywnej rzeczywistości. 

Zobacz LEGO Hidden Side Tajemnicze cmentarzysko w sklepie al.to

LEGO Friends Szpital w Heartlake 41394

Lego friends szpital

Zabawa w lekarza, kierowcę karetki lub pacjenta przybliży dziecku wartość płynącą z opieki nad innymi ludźmi, a zestaw LEGO® Friends Szpital w Heartlake umożliwi zrozumienie poszczególnych zależności. Maluchowi spodoba się odgrywanie autentycznych scenariuszy w szpitalnej poczekalni czy np. gabinecie zabiegowym. Ilość elementów i ich powiązanie z tematyką są tutaj imponujące. 

Zobacz LEGO Friends Szpital w Heartlake w sklepie al.to

Kreatywna zabawa? Sięgnij po kolejne inspiracje 

Jak widzisz, możliwości naprawdę rozwijającej i kreatywnej zabawy jest naprawdę sporo. Postaw na nasze propozycje i pokaż dziecku, że czas spędzony w domu w żadnym wypadku nie jest czasem straconym.