Twórcza zabawa w domu? Z pomocą przychodzi… LEGO

Każdy przyzna, że nie ma lepszego sposobu na nudę, jak zabić ją dobrą zabawą. Myślisz, że to wcale nie będzie takie proste, bo dziecko, które masz w domu jest kreatywne, nie może usiedzieć w miejscu i szybko się nudzi? Mamy dobrą wiadomość – na takiego szkraba również są sposoby. Kilka z nich znajdziesz poniżej.

Zapewnij swojemu dziecku kreatywną zabawę

Dlaczego kreatywną? Dlatego, że dobrze jest łączyć przyjemne z pożytecznym. Skoro Twoje dziecko spędza czas w domu i szuka sposobu na dobrą zabawę, podaj mu takie atrybuty, aby była ona nie tylko chwilą rozrywki, ale przede wszystkim, aby miała faktyczny wpływ na jego rozwój. Poprzez zapewnienie maluchowi kreatywnej zabawy, masz szansę wpłynąć na jego:

  • zdolności manualne,
  • zdolności motoryczne i ruchowe,
  • logiczne myślenie,
  • cierpliwość,
  • pomysłowość,
  • konsekwencję w dążeniu do celu.

LEGO – prawdziwie kreatywne klocki

Zestawy LEGO zapewnią Twojej pociesze długie godziny rozwijającej zabawy. Te wyjątkowe klocki nie tylko bawią, ale również kształtują charakter i pozwalają na ćwiczenie osobowości młodej osoby. 

Oczywiście już samo układanie LEGO daje wiele radości, ale (co trzeba z całą stanowczością podkreślić) dodatkowo perfekcyjne wpływa na zdolności manualne, koordynację ruchową oraz właśnie szeroko pojętą kreatywność. Podczas zabawy, dziecko musi przecież myśleć co, jak i gdzie dopasować. Nie może zrażać się błędami i za każdym razem konsekwentnie dąży do upragnionego celu. Zestawy LEGO potrafią pochłonąć i dać niesamowite chwile. Są uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i starsze dzieci. 

Wśród klocków LEGO znajdziesz różne serie tematyczne. Sprawia to, że możesz perfekcyjnie dopasować je do potrzeb, aktualnych umiejętności i predyspozycji swojej pociechy. Kilka propozycji, podzielonych według wieku dziecka, zostawiam również poniżej. 

Polecane zestawy klocków LEGO na prezent 

LEGO DUPLO Pociąg parowy 10874

 
LEGO DUPLO Pociąg parowy geex

Pomóż dziecku ustawić pięć kolorowych klocków funkcyjnych na torach. Umożliwiają one odegranie sygnału dźwiękowego, włączanie i wyłączanie świateł, zatrzymanie i tankowanie, zmianę kierunku oraz zatrzymanie pociągu. Twój maluszek może bawić się tym pociągiem na wiele sposobów, poznawać kolory, konstrukcje i zależności. Pozwól mu odkrywać świat z LEGO DUPLO.

LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle 41167

 
LEGO-frozen

LEGO Disney Frozen 2 Zamkowa wioska w Arendelle zapewni każdemu małemu miłośnikowi filmu „Kraina Lodu” długie godziny magicznej zabawy. Rodzinny zamek Anny i Elsy ma trzy kondygnacje, które można z łatwością odczepiać i składać z powrotem, by umożliwić zabawę w środku. Przenieście się w świat pełen magii z LEGO Frozen 2.


LEGO City Na ratunek w płonącym barze 60214

LEGO na ratunek w płonącym barze

Twoje dziecko będzie mogło poczuć się niczym w samym centrum akcji ratunkowej. W LEGO City Na ratunek w płonącym barze znajdziecie bar z szyldem i płomieniami do przewrócenia, przesuwnym oknem do obsługi klientów oraz koszem na śmieci. Dla dobrej zabawy wystarczy jedynie uruchomić wyobraźnie. Pozwól poczuć swojemu dziecku prawdziwą przygodę z LEGO. 


LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie 75954

LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie

W zestawie LEGO Harry Potter Wielka Sala w Hogwarcie  na Twoje dziecko czeka magiczna zabawa i niesamowite przygody. Do tego fantastycznego zabawkowego zamku dołączone jest 10 minifigurek oraz figurki bazyliszka i Fawkesa do zbudowania, a także figurki Hedwigi i Parszywka. Idealna pozycja dla fanów najsłynniejszego czarodzieja świata.


LEGO Ideas 21326 Kubuś Puchatek

LEGO Ideas Kubuś Puchatek

Pozwól sobie na chwilę zapomnienia i zanurz się w radosne wspomnienia z dzieciństwa, budując wieloelementowy zestaw LEGO, przedstawiający Kubusia Puchatka i jego domek w Stumilowym Lesie. Wraz z przyjaciółmi żółtego misia możesz zrobić prezent samemu sobie i znów oddać się przygodzie. 

Więcej o tym projekcie przeczytasz w tekście:

LEGO Batmobile Tumbler 76240

Szukasz prezentu dla fana Batmana? Postaw na replikę jednego z najbardziej rozpoznawalnych pojazdów bojowych w historii kina – Batmobilu, pochodzącego z trylogii filmów o Mrocznym Rycerzu. Stawiając na ten zestaw LEGO masz pewność, że jest on genialną gimnastyką dla zdolności konstruktorskich i okazją, by zbudować model oddający styl jednego z najbardziej kultowych pojazdów w historii kina.

Przeczytaj więcej: 


LEGO Technic Land Rover Defender 42110

LEGO Technic Land Rover Defender

Ta szczegółowa replika została opracowana we współpracy z firmą Land Rover i oddaje pięknie wykonaną powierzchnię pojazdu. Model jest wyposażony w zestaw realistycznych funkcji, takich jak napęd na wszystkie koła z trzema mechanizmami różnicowymi, niezależne zawieszenie obu osi czy działającą wyciągarkę. Dzięki niemu każdy młody chłopak będzie mógł odkryć innowacyjne rozwiązania inżynieryjne i projektowe opracowane przez jednego z wiodących światowych producentów pojazdów miejskich i terenowych.

LEGO Technic Porsche 911 RSR 42096

LEGO Technic Porsche 911 RSR

Oto zestaw, dzięki któremu młody człowiek może poznać możliwości innowacyjnej inżynierii i misternego rzemiosła jednego z czołowych przedsiębiorstw motoryzacyjnych na świecie.  LEGO Technic Porsche 911 RSR to przygotowana we współpracy z firmą Porsche replika, przedstawiająca majestatyczny wygląd i kultową sylwetkę modelu 911 RSR, który powstał z myślą o wyzwaniach międzynarodowych wyścigów wytrzymałościowych GT.

LEGO Minecraft Most Płomyków 21154

LEGO prezent na dzień dziecka geex

Pozwól dziecku wskoczyć w świat Minecraft™ i wyruszyć na przygodę z tym zestawem LEGO Minecraft Most Płomyków, zawierającym ognisty krajobraz Netheru, znany z gamingowych przygód. Te klocki LEGO wywołają uśmiech na twarzy każdego fana legendarnej gry i zapewnią długie godziny kreatywnej zabawy. 


LEGO DUPLO Ciężarówka z alfabetem 10915

ciężarówka z alfabetem LEGO

Zachęć swoją pociechę do budowania, nauki i zabawy z zestawem LEGO® Ciężarówka z alfabetem. 26 klocków z literkami nadaje się do sortowania, układania i przewożenia ciężarówką.  Dziecko może również przeżywać pomysłowe przygody z figurkami chłopca, dziewczynki i uroczego misia. A wszystko to, z zupełnie bezpiecznymi zabawkami DUPLO. 

LEGO DUPLO 10941 Urodzinowy pociąg myszek Miki i Minnie

Postaw na zestaw dla najmłodszych, który zapozna ich z cyferkami, kreatywnym budowaniem i disnejowskim czarem bajek. Myszka Miki, Myszka Minnie i Pluto sprawią, że dzięki urodzinowemu pociągowi dzieci będą mogły rozwijać swoją kreatywność i umiejętności, a poznawanie otaczającej rzeczywistości stanie się dla nich niewymuszona przyjemnością. 


LEGO Hidden Side Tajemnicze cmentarzysko 70420

LEGO prezent na dzień dziecka geex

Zestaw LEGO® Tajemnicze cmentarzysko opowiada historię osadzoną w wymyślonym miasteczku Newbury, gdzie duchy nawiedzają ludzi i budynki. Dziecko może zabawić się w opowieść o polowaniu na duchy i dzięki aplikacji przenieść zbudowane z klocków modele do całkowicie interaktywnej rzeczywistości. 


LEGO Friends Szpital w Heartlake 41394

Lego friends szpital

Zabawa w lekarza, kierowcę karetki lub pacjenta przybliży dziecku wartość płynącą z opieki nad innymi ludźmi, a zestaw LEGO Friends Szpital w Heartlake umożliwi zrozumienie poszczególnych zależności. Maluchowi spodoba się odgrywanie autentycznych scenariuszy w szpitalnej poczekalni czy np. gabinecie zabiegowym. Ilość elementów i ich powiązanie z tematyką są tutaj imponujące. 


Kreatywna zabawa? Sięgnij po kolejne inspiracje 

Jak widzisz, możliwości naprawdę rozwijającej i kreatywnej zabawy jest naprawdę sporo. Postaw na nasze propozycje i pokaż dziecku, że czas spędzony w domu w żadnym wypadku nie jest czasem straconym.