Netflix testuje Kids Clips – kanał z krótkimi klipami dla dzieci, stworzony na wzór TikToka

Netflix testuje nową funkcję „Kids Clips”, która wydaje się być stworzona na wzór TikTok-a. Ma ona być kierowana do najmłodszych użytkowników, którzy bardzo chętnie wybierają krótkie formy wideo, będące najgorętszym trendem w social mediach. Sprawdźcie, czym są i jak działają „Klipy dla dzieci” na Netfliksie.

Klipy dla dzieci — nowa funkcja na platformie Netflix

Nowa funkcja „Klipy dla dzieci” jest obecnie w trakcie wdrażania w aplikacji Netflix na iOS w wybranych krajach. Netflix rozpocznie jej testowanie w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii, Irlandii, Brazylii i hiszpańskojęzycznych krajach Ameryki Łacińskiej. 

Forma klipów dla dzieci bardzo przypomina tę, znaną m.in. z TikToka, ale są jednak pewne zasadnicze różnice. W przeciwieństwie do TikTok-a i Instagram Reels nowa funkcja Netfliksa będzie oferować krótkie filmy z pełnego katalogu programów telewizyjnych i filmów dla dzieci, zamiast treści generowanych przez użytkowników. 

To wszystko jest częścią najnowszej inicjatywy giganta streamingu, która ma na celu udostępnienie swoim klientom większej ilości treści. Jest to również oferta dla odbiorców, którzy uwielbiają krótkie klipy w stylu TikToka. Jednak wydaje się, że oprócz tego, Netflix ma zamiar tą nową funkcją konkurować z YouTube Kids.

Jak działają Kids Clips?

To nie pierwszy raz, kiedy Netflix eksperymentował z klipami. Wcześniej firma testowała funkcję „Fast Laughs”, która składała krótkie fragmenty pobrane z jej biblioteki zawierającej treści komediowych. Jednak tym razem nagrania będą wyświetlane w bardziej naturalnej orientacji poziomej i zajmą cały ekran.

Najwyraźniej Netflix codziennie planuje dodawać nowe klipy. Co istotne, dzieci będą mogły zobaczyć tylko od 10 do 20 klipów podczas jednej sesji, a w prawym górnym rogu ekranu wyświetlać się będzie odliczanie pokazujące liczbę klipów.

Netflix klipy dla dzieci
Źródło: Netflix

Klipy będą odtwarzane automatycznie, ale rodzice mogą to wyłączyć w swoich ustawieniach, jeśli zechcą. Wybór klipów będzie odświeżany codziennie, ale skupi się na treściach, które już są dostępne w usłudze, a nie na zwiastunach, pobranych z pełnego katalogu dla dzieci. Jeśli jednak profil dziecka jest ustawiony na określone ustawienia dojrzałości, funkcja klipów dla dzieci będzie odzwierciedlać te ustawienia.

Przedstawiciel serwisu Netflix powiedział, że ma nadzieję, że nowa funkcja klipów pomoże dzieciom odkrywać nowe treści.

Kiedy klipy dla dzieci pojawią się w Polsce?

Nie wiadomo jeszcze, jakie są plany Netfliksa związane z kolejnymi rynkami. Prawdopodobnie wyniki testów przeprowadzonych w pierwszych krajach, pozwolą określić jak szybko i czy w ogóle Netflix będzie chciał wprowadzać Kids Clips do kolejnych krajów. Jeśli taka informacja się pojawi, będziemy informować Was na bieżąco, aktualizując ten artykuł.

Źródło: techcrunch.com, theverge.com, Netflix, opracowanie własne

_________________________________________

Sprawdźcie też: