Jak sprawdzić historię oglądania na TikToku? Być może niedługo taka możliwość będzie dostępna w samej aplikacji

TikTok testuje wśród niektórych użytkowników funkcję historii oglądania, aby umożliwić znalezienie filmów, które pojawiły się na stronie „Dla Ciebie”, a których nie zdążyli zapisać lub polubić. Mieliście choć raz podobny problem? Już teraz można odszukać obejrzany filmik, ale pojawienie się takiej funkcji znacznie uprościłoby takie poszukiwania.

Historia oglądania na TikToku

Biorąc pod uwagę ciągły napływ treści na TikToku, przypadkowe odświeżenie strony Dla Ciebie i utrata filmu, przed polubieniem go, zdarza się dość często. Wygląda na to, że na szczęście TikTok zauważył ten problem i chce go rozwiązać dodając funkcję historii oglądania.

Użytkownik Twittera Hammod Oh, który często odkrywa nowości, które są testowane przez platformy mediów społecznościowych, pierwszy zauważył tę funkcję. Zrzuty ekranu opublikowane przez niego na Twitterze wskazują, że historia użytkownika na TikToku będzie dostępna w sekcji Treści i działalność w ustawieniach aplikacji.

Jednak oprócz tego screena nie znamy zbyt wielu szczegółów na temat tego, jak będzie wyglądać strona Historia oglądania ani w jaki sposób będzie prezentować obejrzane wcześniej filmy. 

TikTok

Sprawdź też:

Jak zobaczyć i pobrać historię oglądania filmów na TikToku?

Brak przycisku historii oglądania można obejść. I chociaż są na to sposoby, nie są one tak proste, jak po prostu dotknięcie przycisku Historia oglądania. Jednak

Aby skorzystać z pierwszego sposobu należy przejść na stronę Odkryj, kliknąć szukaj, wpisać gwiazdkę, przejść do zakładki Filtry i włączyć przycisk Obejrzane filmy. Po kliknięciu przycisku Zastosuj wyświetli się lista filmów, które użytkownik oglądał w ciągu ostatnich siedmiu dni.

@rachforaday here's how to find that TikTok that you accidentally refreshed #tiktokhack #tiktoktips #losttiktok #socialmediatips and if you remember some of the audio this way is even faster » @rachforaday ♬ find a TikTok you refreshed – Rach | TikTok Tips

Jest jeszcze druga, znacznie bardziej skomplikowana metoda, która polega na pobraniu wszystkich danych z aplikacji w celu uzyskania dostępu do pliku zip, w którym znajduje się „historia przeglądania wideo”. W tym celu należy:

  • Przejść do strony swojego profilu (klikając ikonę Profil w prawym dolnym rogu) i dotknąć trzech linii w prawym górnym rogu.
  • Wybrać Ustawienia i prywatność > Prywatność > Pobierz swoje dane
  • Na karcie Poproś o dane należy wybrać, czy chce się pobrać swoje dane jako plik TXT, czy plik JSON, i kliknąć Przetwarzanie żądania

Niestety nie jest to szybki proces, który może zająć co najmniej 24 godziny zanim dane zostaną udostępnione. Do tego czasu na karcie Pobierz dane, będzie widoczny wyszarzony przycisk Oczekujące. Gdy dane będą dostępne, można je pobrać przez maksymalnie cztery dni.

Funkcja historii przeglądania w TikToku powinna znacznie uprościć proces znajdowania utraconych filmów i wyeliminować konieczność stosowania tych obejść, dlatego mamy nadzieję, że już wkrótce będzie dostępna dla wszystkich.

Źródło: TikTok, techcrunch.com