Piosenki z TikToka. Sprawdź największe muzyczne hity w aplikacji TikTok

To, że TikTokiem świat stoi jest dla wielu oczywiste. Jedna z najpopularniejszych aplikacji sektora social mediów podbiła serca użytkowników między innymi dzięki muzyce, która towarzyszy im niemal w każdym opublikowanym tu materiale. Oprócz tego, że urozmaica filmiki i bawi odbiorców, obecność muzyki na TT jest też doskonałym pretekstem do kreowania hitów – zarówno nowych, jak i tych, które swoje 5 minut mają już za sobą. Sprawdźcie, które z piosenek na TikToku cieszą się największą popularnością.

Muzyczna strona TikToka

Aplikacja TikTok to miejsce, gdzie w naturalny sposób tworzą się muzyczne trendy, w  głównej mierze stanowiące podkład do viralowych filmików. 

O co chodzi? Otóż niemal każdemu nagraniu na TikToku towarzyszy adekwatny do okoliczności podkład dźwiękowy lub utwór muzyczny, który swoje korzenie czerpie z mainstreamu. I tak np. w 2021 roku najpopularniejszymi gatunkami muzycznymi na niniejszej platformie społecznościowej były: pop, hip-hop, rap i muzyka elektroniczna.

Nie da się więc zaprzeczyć, że muzyka jest jednym z głównych motorów napędowych TikToka. Ale i odwrotnie. Utwory, które w wyniku uznania użytkowników odtwarzane są na platformie najczęściej, zdobywają w ten sposób ogromny rozgłos i później bardzo często królują jako hity na światowych listach przebojów.

Trzeba też wspomnieć, że aplikacja TikTok stanowi doskonałe miejsce do odkrywania nowych muzycznych perełek, a początkującym artystom daje szasnę na realne dotarcie do szerszego grona odbiorców i w ten sposób zdobycia w krótkim czasie wielkiej rzeszy fanów.

TikTok otwiera drzwi nowym artystom, nowym brzmieniom, scenom undergroundowym i DIY, a także klasycznym hitom, łącząc ich z globalną publicznością i pasjonującą społecznością muzyczną, jak nigdy dotąd. 2021 był wielkim rokiem dla muzyki i TikTok i byliśmy pokorni, jak branża i tak wielu artystów nawiązało z nami współpracę, aby ta magia wydarzyła się w tak wielu różnych krajach.
Ole Obermann
globalny dyrektor ds. muzyki, TikTok
tik tok wiek i bezpieczeństwo

Piosenki TikTok z perspektywy globalnej

W kontekście światowym lista najpopularniejszych piosenek z TikToka zawiera zarówno hity, których słuchamy w radiu, jak i nie do końca odkryte dotychczas brzmienia. 

Mix gatunków, osobowości artystycznych i sposobów na wyrażanie siebie stworzył mieszankę, która w akompaniamencie trendów i virali pozwoliła na wyłonienie TOP10 utworów 2021 roku w skali międzynarodowej. Są to:

 1. Masked Wolf – Astronaut In The Ocean
 2. Måneskin – Beggin
 3. Popp Hunna – Adderall (Corvette Corvette)
 4. ElyOtto – SugarCrash!
 5. The Kid Laroi & Justin Bieber – STAY
 6. Oliver Tree – Life Goes On
 7. Erica Banks – Buss It
 8. YungManny – Clap For Em z udziałem Flo Milli i Sada Baby
 9. Megan Thee Stallion –Cognac Queen 
 10. Cardi B – Up

Polskie hity na TikToku

Również nasi rodzimi wykonawcy próbują swoich muzycznych sił na TikToku. I do tego radzą sobie całkiem dobrze.

Doskonałym przykładem na polskim podwórku może być kariera Anastazji Maciąg (@anastazjamaciag), która dzięki swojej piosence „Temat o Tobie” została niedawno ogłoszona zwyciężczynią pierwszej edycji tiktokowego konkursu Rising Star. 

Polskie piosenki TikTok

A jak kształtuje się pełna polska TOP lista piosenek na TikTok? 

Oto i ona:

 1. Young Leosia – Szklanki
 2. Mata – Kiss cam (podryw roku)
 3. OIO (Oki x Young Igi x Otsochodzi) – Worki W Tłum
 4. Young Leosia feat. Żabson – Jungle Girl
 5. Kizo – Disney
 6. Anastazja Maciąg – Temat o Tobie
 7. Sobel – Bandyta
 8. sanah – etc. (na disco)
 9. Smolasty – Duże Oczy
 10. Zdechły Osa – Patolove
top piosenki TikTok Polska
fot. Instagram / TikTok_Poland

Polscy TOP muzycy TikTok 2021

Lista najpopularniejszych artystów nieco różni się od najchętniej wybieranych piosenek. Kształtuje się ona następująco:

 1. Young Leosia
 2. Żabson
 3. Anastazja Maciąg
 4. Smolasty
 5. Dawid Kwiatkowski
 6. Julia Pośnik
 7. Mery Spolsky
 8. Oliwka Brazil
 9. Krzysztof Zalewski
 10. Malik Montana
top artyści polska tiktok
fot. Instagram / TikTok_Poland

Jakich piosenek na TikToku będziemy słuchać w 2022 roku?

Hip-hop, muzyka latynoska i Rn&B na dokładkę? Tak naprawdę wszystko jest możliwe.

Jak pokazały ostatnie lata, gusta użytkowników aplikacji są bardzo zróżnicowane, dlatego ciężko określić jeden gatunek muzyczny, który może dominować na platformie społecznościowej w 2022 roku. 

Jedno pozostaje najpewniej niezmienne. W 2022 roku z pewnością znów poznamy zupełnie nowych artystów, którzy traktują to miejsce jako środek promocji swojej muzyki i tekstów. Z całą pewnością odświeżymy też znane kawałki, bo coraz większa liczba znanych muzyków sięga po to medium – pomimo że swoją pozycję na muzycznym rynku mają już zagwarantowaną, to chcą dotrzeć do szerszego grona, w szczególności młodych konsumentów. Co jeszcze? Czas pokaże. 

Piosenki TT, które nigdy się nie nudzą

Pamiętajmy również, że wśród tiktokowych przebojów znajdziemy piosenki, które z całym przekonaniem można już teraz okrzyknąć mianem ponadczasowych – niektórym już zawsze już będą kojarzyć się właśnie z tą aplikacją, bo to tu odniosły największy sukces. 

Mowa m.in. o utworze Jawsh 685 x Jason Derulo – Savage Love, który swoją popularność zawdzięcza powtarzanemu przez użytkowników, specyficznemu układowi tanecznemu.