Dodawanie postów na Instagram z komputera? Prawdopodobnie niedługo będzie to łatwiejsze

Dodawanie postów na Instagram za pomocą komputera prawdopodobnie już niedługo zostanie wprowadzone przez samą platformę. Serwis testuje tę funkcję i wszystko wskazuje na to, że będziemy mogli korzystać z Instagrama z poziomu komputera podobnie jak w aplikacji.

Posty na Instagramie z poziomu komputera

Wiele firm ma swoje konta na Instagramie. Z platformy korzysta także wielu fotografów. Do tej pory jednak największy problem stanowił fakt, że wrzucanie postów możliwe było tylko z urządzeń mobilnych. No może niezupełnie, bo istniały sposoby na to, żeby obejść tę niedogodność, jednak trzeba było przy tym trochę pokombinować.

Teraz nareszcie, po latach skupiania się wyłącznie na swoim produkcie mobilnym, Instagram w końcu myśli o umożliwieniu użytkownikom publikowania postów z ich komputerów. 

Wielu użytkowników Twittera zauważyło, że funkcja testowa została uruchomiona przez Instagram. Użytkownik Paluzzi udostępnił na Twitterze również zrzuty ekranu nowej funkcji.

Dzięki tej nowej funkcji będzie można korzystać z obrazów i filmów wideo zapisanych w pamięci swojego komputera, aby przesłać je na Instagram. W załączonych przez Paluzziego zrzutach ekranowych możemy także zobaczyć, jak ten proces ma wyglądać.

Za pomocą tej funkcji do posta będzie można dołączyć zdjęcia lub filmy i możliwe to będzie także poprzez ich upuszczanie w specjalnym okienku. Ponadto użytkownicy będą mieli opcje dodawania filtrów oraz przycinania obrazów przed ich opublikowaniem. Wersja komputerowa pozwoli również użytkownikowi dodać opis i lokalizację, podobnie jak w przypadku aplikacji.

Nie wiadomo jeszcze, kiedy nowa funkcja zostanie wprowadzona. 

Instagram na smartfonie

Dlaczego teraz? 

Instagram został założony w 2010 roku. Dlaczego właśnie teraz zdecydowano się wprowadzić tę nową funkcję? Najwyraźniej w trakcie pandemii firma odnotowała wzrost liczby osób przeglądających aplikację na swoich komputerach, a nie na telefonach. Użytkownicy uważają, że decyzja Instagrama o dodaniu publikacji za pośrednictwem komputerów stacjonarnych jest częścią znacznie większego planu rozwoju platformy. Ostatnio Instagram zaprojektował też więcej narzędzi, aby zwabić twórców treści od konkurentów, takich jak YouTube i TikTok i cały czas dorzuca jakieś nowości, by nie dać się wyprzedzić konkurencji.