Które słuchawki Apple AirPods wybrać – zwykłe, Pro, czy Max? Dlaczego warto?

Zastanawiasz się nad zakupem lub chcesz kupić słuchawki bezprzewodowe Apple, ale nie wiesz, który model wybrać? Jesteś we właściwym miejscu. W tym artykule porównam dostępne w sprzedaży modele AirPods i postaram się odpowiedzieć na pytanie: dlaczego są tak popularne, że niemal każdy użytkownik Apple chce je mieć.

Słuchawki Apple AirPods – jakie są dostępne modele?

W 2016 roku Apple spróbowało podbić segment słuchawek bezprzewodowych i udało im się. Od samego początku są światowym liderem, a w tej chwili ponad 25% wszystkich będących w użyciu słuchawek bezprzewodowych stanowią AirPods.

Oferta Apple składa się z 3 rodzajów słuchawek: dousznych, dokanałowych oraz nausznych:

  • douszne: Apple AirPods 2. i 3. generacji,
  • dokanałowe: Apple AirPods Pro,
  • nauszne zamknięte: Apple AirPods Max.
airpods na drewnianej skrzynce

AirPods w zależności od wybranego modelu, różnią się dostępnymi funkcjami i czasem pracy baterii. Podczas zakupu najważniejszy jest jednak dobór słuchawek do własnych preferencji i komfortu użytkowania. Jest się nad czym zastanowić, aby dobrze wybrać.

Jeśli masz możliwość, warto przymierzyć słuchawki od znajomych lub po prostu zdecydować się na ten model, który wydaje się najodpowiedniejszy. Kupując w x-komie, jeśli zakup nie spełni oczekiwań, to w terminie 15 dni od otrzymania zamówienia możesz zwrócić je lub wymienić na inny model. Warto o tym pamiętać, bo nie każdy sprzedawca daje taką możliwość.

Które Apple AirPods wybrać i ile kosztują? Porównanie AirPods 2, 3, Pro i Max

Wszystkie dostępne w sprzedaży wspierają Bluetooth 5.0 i niezawodnie współpracują z urządzeniami Apple. Poniżej porównanie kluczowych według mnie różnic, które warto wziąć pod uwagę, wybierając swoje słuchawki:

Apple AirPods (model) 2. gen. 3. gen. Pro Max
Aktywna redukcja hałasów (ANC) Nie Nie Tak Tak
Dźwięk przestrzenny z dynamicznym śledzeniem ruchu głowy Nie Tak Tak Tak
Czas działania na jednym ładowaniu Do 5 godzin Do 6 godzin Do 4,5 godziny Do 20 godzin
Odporne na wodę i pot Nie Tak Tak Nie
Adaptacyjna korekcja (EA) Brak Tak Tak Tak
Waga 38,2 g 37,9 g 45,6 g 384,8 g
Cena 649 zł 949 zł 1249 zł 2799 zł

Podane ceny to rekomendowane stawki Apple. W zależności od aktualnej ofert, słuchawki możesz kupić w obniżonych cenach.

Dla kogo Apple AirPods 2. generacji?

Dla wielu są atrakcyjne ze względu na cenę i doskonałą współpracę z ekosystemem Apple. Zapewniają wygodne dopasowanie do ucha i przyzwoitą jakość dźwięku. Dla niektórych minusem jest jednak możliwość wypadnięcia z uszu przy gwałtowniejszych ruchach.

Dla kogo Apple AirPods 3. generacji?

Najnowsze słuchawki Apple. Mają odświeżony design i kształtem nawiązują bardziej do AirPods Pro, niż do swoich poprzedników 2. generacji. Są to jednak nadal słuchawki douszne, a ryzyko wypadania dla niektórych użytkowników stanowi ich cechę.

Warto zwrócić uwagę, że tylko dla niektórych. Wielu zaznacza, że opływowy kształt doskonale dopasowuje się do ucha i trudno jest je zgubić. To wszystko kwestia mocno indywidualna. Największą zaletą jest nawet 6-godzinny czas pracy bez potrzeby ładowania i wsparcie dla dźwięku przestrzennego.

Dla kogo Apple AirPods Pro?

Dokanałowe gumowe końcówki (dostępne w 3 rozmiarach) zapewniają doskonałe dopasowanie do ucha. ANC dodatkowo wygłusza otoczenie i pozwala skupić się na ulubionych kawałkach, nawet jeśli jedziesz w pociągu lub pracujesz w gwarnym biurze. Dźwięk w połączeniu z ANC wydaje się zdecydowanie pełniejszy niż w słuchawkach dousznych.

Sprawdź recenzję: Apple AirPods Pro — zapewnij uszom odrobinę luksusu


Dla kogo Apple AirPods Max?

Najbardziej wymagający i nieznoszący słuchawek wkładanych do ucha ucieszą się z AirPods Max. Poduszki nauszników idealnie dopasowują się do kształtu głowy. Głębokie basy, precyzyjne tony średnie i krystaliczna góra stanowią gwarancję najlepszej jakości dźwięku dzięki czipom H1 w każdym nauszniku.

Sprawdzą się nie tylko w studiu podczas tworzenia muzyki lub montażu filmu, ale też do oglądania ulubionego filmu, czy też w podróży. ANC w słuchawkach nausznych pozwoli zapomnieć o otaczającym świecie jeszcze skuteczniej niż w AirPods Pro. Jako jedyne są też dostępne w różnych kolorach: srebrnym, gwiezdnej szarości, zielonym, niebieskim oraz różowym.


Dlaczego warto wybrać słuchawki Apple AirPods?

W Internecie można trafić na opinie, że w cenie AirPods kupisz lepiej brzmiące słuchawki konkurencji. To prawda, jednak żadne słuchawki nie zapewnią Ci takich funkcjonalności i komfortu użytkowania jak te od Apple. W końcu nawet Ci najbardziej wymagający użytkownicy tj. muzycy, czy też producenci muzyczni wybierają słuchawki bezprzewodowe AirPods. Wybór jest wypadkową oczekiwań dobrej jakości dźwięku oraz niezawodnej współpracy z posiadanymi urządzeniami.

To, co szczególnie wyróżnia AirPods na tle innych producentów to wspomniana już doskonała współpraca ze sprzętem Apple, która m.in. pozwala na automatyczne przełączanie między posiadanymi urządzeniami. Aby zobaczyć, jak to mniej więcej działa, spójrz na poniższy filmik:

Apple AirPods są niezwykle intuicyjne i błyskawiczne w przełączeniu źródła dźwięku:

  • Słuchawki po otwarciu etui automatycznie połączyły się z iPadem,
  • podczas oglądania koncertu (na ekranie Metallica & San Francisco Symphony: S&M2) i odtworzeniu dźwięku na iPhonie (Spotify) zatrzymały wideo i połączyły się z telefonem. Sytuacja wyglądałaby identycznie, gdyby w danej chwili ktoś zadzwonił. Bez jakichkolwiek dodatkowych czynności można od razu odebrać połączenie i usłyszeć rozmówcę w słuchawkach.
  • Po zakończeniu rozmowy lub odtwarzania muzyki z telefonu i wznowieniu oglądania koncertu – źródło dźwięku przełącza się automatycznie na iPada.
  • Na koniec wystarczy wyjąć choć jedną słuchawkę z ucha, aby zatrzymać odtwarzanie i wznowić je, gdy słuchawka znów będzie w uchu.
 W tym miejscu zwrócę Twoją uwagę na to, że podczas testu ani przez moment dźwięk nie poleciał z głośników iPada lub iPhone’a. Magia.

Odkryj więcej możliwości, które daje ekosystem Apple – z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu

Kiedy nie warto kupować Apple AirPods?

Wybór AirPods nie będzie najlepszą decyzją, jeśli nie posiadasz sprzętu Apple. Ale chęć posiadania najpopularniejszych na świecie słuchawek może być dobrą okazją, aby kupić pierwsze urządzenie z logiem nadgryzionego jabłka.

Oczywiście słuchawki AirPods można też połączyć i używać ze sprzętem z systemem Windows lub Android, ale wszystkie funkcjonalności odkryjesz tylko z produktami Apple.

Sprawdź ofertę urządzeń Apple w x-kom

Przeczytaj też:

Dlaczego warto wybrać Maca? Zalety komputerów od Apple

Dlaczego warto kupić iPhone’a? Zalety smartfona z iOS

Poznaj iPada. Dlaczego warto wybrać tablet Apple?