Automatyczne kasowanie zdjęć w WhatsAppie? Już niedługo

Czego brakuje w WhatsAppie, a co mają inne komunikatory? Zdjęć, które automatycznie kasują się po jakimś czasie, albo po ich obejrzeniu. Bardzo możliwe, że za jakiś czas się to zmieni, ponieważ chodzą słuchy, że WhatsApp pracuje nad zdjęciami, które będą ulegać autodestrukcji.

WhatsApp automatycznie usunie zdjęcia

„To zdjęcie ulegnie samozniszczeniu za 3, 2, 1…” – już niedługo taka opcja może pojawić się w WhatsAppie. Ale nie martwcie się, nie będzie tak wybuchowo, jak mogło to zabrzmieć. Automatyczne kasowanie zdjęć, bo o tym mowa, ma działać w podobny sposób, jak w Instagram Direct czy Snapchat.

WhatsApp już jakiś czas temu wprowadził funkcję znikających wiadomości, ale dotyczyło to tylko tekstów, a nie mediów. W tej chwili zdjęcia wysyłane między użytkownikami można pobrać w dowolnym momencie. Jeśli już raz się je wysłało, zostają tam na zawsze, jak wszystko w internecie.

Jedna z przyszłych wersji WhatsAppa umożliwi użytkownikom wysyłanie autodestrukcyjnych obrazów za pośrednictwem czatów i grup. Będą oni mogli ustawić licznik czasu, po którym zdjęcie zniknie. Funkcja znajduje się jeszcze w fazie testowania, nie ma więc pewności, która aktualizacja przyniesie tę opcję.

aplikacja whatsapp

Tajny czat w WhatsApp

Bardzo możliwe, że WhatsApp wdroży także funkcję tajnego czatu. Opcja ma działać podobnie jak w Telegramie – tajna konwersacja będzie znikać po wyjściu z niej, użytkownicy nie będą mogli robić w niej screenów, nagrywać ekranu i eksportować wysłanych tam treści. Idea ma być prosta – „co działo się w Vegas, zostaje w Vegas”.

WhatsApp stara się więc iść tą samą drogą, co pozostałe komunikatory. Użytkownicy uwielbiają znikające zdjęcia i wiadomości, a takiej pełnej autodestrukcji treści w WhatAppie na razie nie ma. Kto wie, w przyszłości może pojawi się tam również coś na wzór Stories. Jak wszyscy, to wszyscy.

Źródło: 91mobiles.com

Zobacz również: