Jak blokować kontrowersyjne treści na Instagramie?

Nie od dziś wiadomo, że Instagram oferuje mnóstwo możliwości. Możesz dzięki niemu podzielić się swoją pracą artystyczną, poglądami czy emocjami z resztą świata. Jednak co jeśli treści, które pojawiają się, gdy go eksplorujesz, są negatywne lub po prostu niestosowne? Na szczęście istnieje na to sposób. Sprawdź jak z łatwością zablokować posty, których nie masz ochoty przeglądać.

Zakładka Eksploruj na Instagramie – co musisz o niej wiedzieć?

Instagram stał się jedną z największych platform mediów społecznościowych. Jest znany jako miejsce, w którym użytkownicy mogą bezproblemowo udostępniać, lajkować i komentować zdjęcia swoim znajomym czy rodzinie. Ponieważ Instagram koncentruje się na udostępnianiu zdjęć i filmów, przez to możesz znaleźć tam treści o wszelakiej tematyce. Od dedykowanych stron dla zwierząt po ogromne profile marek, kończąc na topowych influencerach.

Instagram

Za pomocą zakładki Eksploruj na Instagramie możesz więc przeglądać platformę w poszukiwaniu profili i treści, których normalnie nie zobaczysz na swoim profilu, czy stronie głównej. Czasami może to jednak prowadzić do tego, że natkniesz się na kontrowersyjne treści, których się nie spodziewasz.

Jak blokować kontrowersyjne treści na Instagramie?

Instagram dodał niedawno nową funkcję, która pomaga użytkownikom blokować niektóre treści, które mogą być uważane za kontrowersyjne. Platforma należąca do Facebooka opisuje potencjalnie blokowane treści jako posty, które niekoniecznie łamią nasze zasady, ale mogą potencjalnie być denerwujące dla niektórych osób – takie jak posty, które mogą zawierać podtekst seksualny lub zawierać przemoc. 

W ten sposób możesz blokować potencjalnie wrażliwe treści na Instagramie. Aplikacja ma teraz różne poziomy blokowania, więc dobierz poziom idealny dla siebie, aby uzyskać odpowiednią zawartość karty Eksploruj.

Instagram mężczyźni przeglądający aplikacje

Jak skonfigurować Instagrama tak, aby blokował kontrowersyjne treści?

  1. W aplikacji Instagram dotknij przycisku profilu w prawym dolnym rogu.
  2. Dotknij menu hamburgerów w prawym górnym rogu swojego profilu.
  3. Wybierz Ustawienia, a następnie Konto.
  4. W sekcji Ustawienia konta wybierz kontrola treści kontrowersyjnych.
  5. Wybierz spośród Zezwalam, Limit (domyślnie) i Ogranicz bardziej.