TikTok testuje nowy kanał na stronie głównej. Tym razem aplikacja stawia na treści lokalne

Obecnie na TikToku można korzystać m.in. z treści umieszczonych w dwóch głównych grupach. Mowa o kanałach „Dla Ciebie” oraz „Obserwowanych”. Okazuje się jednak, że platforma społecznościowa nie zwalnia i proponuje kolejny sposób agregacji treści. Chodzi o zakładkę, która ma nazywać się „W pobliżu” i – jak sama nazwa wskazuje – promować materiały lokalne. Czy nowe podejście podbije serca fanów jednej z najpopularniejszych obecnie platform społecznościowych?

Co słychać „po sąsiedzku”? TikTok to sprawdzi

Świat social mediów jest na tyle kolorowy, że dziś ich twórcy muszą sukcesywnie starać się nie tylko jak przyciągnąć do siebie nowych użytkowników, ale również jak zatrzymać tych, którzy już się pojawili. 

Wygląda więc na to, że w przypadku TikToka, platformy popularnej szczególnie wśród młodych ludzi, kolejnym krokiem w tym kierunku ma być nowa zakładka „W pobliżu”. 

O czym mowa? Nowa kategoria treści będzie polecała mieszankę materiałów upublicznionych przez użytkowników z najbliższej dla okolicy. Krążą plotki, że ideą tego posunięcia jest nie tylko pomoc w znajdowaniu filmów z okolicy, ale również informowanie o interesujących miejscach, i wydarzeniach, które dzieją się możliwie najbliżej konkretnego użytkownika.

Naturalnie nowa opcja będzie potrzebowała od użytkownika zezwolenia na dostęp do lokalizacji urządzenia.

jak zarabiać na tik toku
Zawsze myślimy o nowych sposobach, aby wnieść wartość do naszej społeczności i wzbogacić doświadczenie TikTok
Rzecznik TikTok
wypowiedź dla techcrunch.com

Zanim jednak pojawiło sie oficjalne stanowisko serwisu w tej sprawie, po raz pierwszy o nowej kategorii treści wspomniał ceniony konsultant ds. social mediów – Matt Navarra:

Zakładka „W pobliżu”. Kiedy i gdzie będzie dostępna?

Jak donoszą zagraniczne media, nowy kanał jest testowany wyłącznie z wybranymi użytkownikami w Azji. W praktyce wygląda to tak, że Ci, którzy biorą udział w eksperymencie, widzą nową kartę kanału wyświetlaną obok kanałów „Obserwowane” i „Dla Ciebie” na głównej stronie aplikacji. Nowa kategoria treści została stworzona zatem analogicznie do tego, co znają użytkownicy platformy, więc w przyszłości nie powinno być żadnych problemów z jej odnalezieniem. 

Rzecznik TikToka, w rozmowie z techcrunch.com, potwierdził też, możliwość dodawania tagów lokalizacji jest stopniowo udostępniana kolejnym osobom z regionu, w którym przeprowadzane są testy. Póki co nie wiadomo jednak, czy kanał będzie wyświetlał wyłącznie treści z tym oznaczeniem, czy na podstawie lokalizacji pokaże wszystko bez względu na hasztagi. Najpewniej będzie to sprawdzane w najbliższej przyszłości. A kto wie, być może niedługo doczekamy się tej zmiany również u nas. 

Gdyby takie rozwiązanie było dostępne w Polsce, korzystalibyście? 🙂

To może okazać się interesujące:

🤳 Od jakiego wieku można założyć konto na Tik Toku i jak dbać o bezpieczeństwo dzieci na tej platformie?

🤳 Jak zarabiać na Tik Toku? 5 najlepszych sposobów

🤳 TikTok bez rejestracji. Jak oglądać filmy na Tiktoku bez konta?

🤳 Jak sprawdzić historię oglądania na TikToku? Być może niedługo taka możliwość będzie dostępna w samej aplikacji

Źródła: 9to5mac.com, techcrunch.com