Instagram wprowadza Threads. Poznajcie nowy komunikator

Nowa aplikacja ma posłużyć użytkownikom Instagrama do łatwiejszego komunikowania się z najbliższymi. Czy zaoferuje coś czego jeszcze nie było? Czego właściwie można się spodziewać po Threads? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Po co nowy komunikator na Instargramie?

Twórcy aplikacji podkreślają, że nowy komunikator jest kolejną z serii zmian wprowadzonych na Instagramie. Wszystkie z nich, w ogólnym rozrachunku, mają na celu uczynić korzystanie z platformy po prostu – o wiele bardziej przystępnym, prostszym i komfortowym dla użytkownika. Podkreślono, że obserwacje aktywności członków instagramowej przestrzeni pokazały, że większość z nich posiada grono znajomych, z którymi potrzebuje pozostawać w stałym kontakcie przez niemal cały czas. Stąd właśnie pomysł na Threads.

instagram threads
Źródło: Instagram

Threads – co to takiego?

Nowa aplikacja Instargrama to samodzielny program do komunikacji z najbliższymi. Za jego pośrednictwem możecie dzielić się zdjęciami, filmami, wiadomościami, historiami itd. Najważniejsze dla siebie rzeczy bez problemu udostępnicie wyłącznie grupie tzw. bliskich przyjaciół. Dodatkowo macie możliwość wybrania i spersonalizowania listy pod kątem znajomych oraz tego, co im pokażecie.

Threads będzie także automatycznie pokazywało status na podstawie informacji o naszej lokalizacji, poziomie naładowania baterii oraz transmisji danych. Kiedy np. będziemy w restauracji, aplikacja automatycznie powiadomi naszych przyjaciół, że właśnie delektujemy się pysznym jedzeniem. Udostępnianymi informacjami możecie oczywiście zarządzać i selekcjonować – zrobicie to z poziomu ustawień.

instagram threads aplikacja
Źródło: Instagram

Aplikacja Threads jest już dostępna, zatem możecie ją pobrać na smartfony z systemem Android i iOS.

Źródło: Instargram