Honor Band 5 oficjalnie. Czym zaskoczy nowy model opaski fitness?

Oprócz prezentacji modeli 9X i X9 Pro Honor przedstawił ostatnio kolejną inteligentną opaskę – Honor Band 5. Co oferuje? Czym różni się od poprzedników i przede wszystkim – czy powieli ich sukces? Sportowy gadżet będzie już niebawem walczył o uznanie Klientów. Da radę? Oceńcie sami. Poniżej znajdziecie kilka podstawowych informacji na jego temat.

Wygląd i konstrukcja Honor Band 5

Zgodnie z zapowiedzią, nowa opaska od Honor ma być dostępna w czterech wersjach kolorystycznych – zielonej, różowej, granatowej i czarnej. Przód korpusu to wyświetlacz AMOLED 0,95” o rozdzielczości 120x240px. Twórcy opaski zapewniają, że taka konfiguracja pozwala na wyświetlanie wiadomości tekstowych SMS, WeChat i QQ w dobrej jakości. Na jego wewnętrznej części ulokowano z kolei – standardowo już – optyczny pulsometr o całodobowej zdolności mierzenia tętna.

honor band 5 zapowiedz
Źródło: gsmarena.com

Opaska sportowa Honor po raz piąty – co zaoferuje?

Trzeba przyznać, że inteligentne akcesorium spod szyldu Honor prezentuje się bardzo interesująco.

Przede wszystkim posiada nieco ulepszony, wspomniany już, optyczny pulsometr (wersja TruSeen 3.5 do 3.0). Ponadto będzie posiadało czujnik nasycenia krwi tlenem SpO2, który świetnie sprawdzi się w monitorowaniu organizmu podczas górskich wypraw lub np. u osób cierpiących na niedotlenienie.

I teraz petarda. Zgodnie z zapowiedziami, Honor Band 5 ma pracować w aż 10 trybach sportowych. Bez problemu będzie także monitorował nasz sen, a dzięki precyzyjnym czujnikom pozwoli na szczegółową analizę uzyskanych danych. Nie zapomniano także o smaczkach, jakimi są m.in. lokalizator smartfona, zdalny spust migawki czy wariant opaski z NFC.

Czego jeszcze spodziewać się po Honor Band 5?

Dobrej baterii, która według zapewnień producenta wytrzyma nawet 14 dni. No i najważniejsze – Honor Band 5 jest wodoszczelny, co potwierdzono certyfikatem 5 ATM.  Można więc śmiało przypuszczać, że jednym z trybów sportowych będzie pływanie.

Osobiście, nie mogę się doczekać kiedy ją przetestuje. Znając politykę Honor mam na uwadze to, że producent oferuje świetny stosunek jakości do ceny – pewnie właśnie temu zawdzięcza sukces poprzednich generacji Honor Band. Czy tak będzie i w tym przypadku?

Opaska do sprzedaży w Chinach trafia już dzisiaj. Nam pozostaje czekać na premierę na własnym podwórku – wtedy uzyskamy pełną odpowiedź na powyższe pytania.

Źródło: gsmarena.com