Timex Fitness Band oficjalnie. Co oferuje nowa opaska sportowa?

Znany na całym świecie producent zegarków analogicznych pokazał swoją pierwszą elektroniczną opaskę sportową. Akcesorium wearables ze stajni Timex otrzymało dotykowy, wielobarwny wyświetlacz o przekątnej 2,4 cm, precyzyjny czujnik do całodobowego pomiaru tętna oraz baterię, która ma wytrzymać do 5 dni pracy bez konieczności doładowywania. Ale czy to wszystko? Poznajcie Timex Fitness Band bliżej.

Opaska, która cieszy oko

Jak powszechnie wiadomo marka Timex słynie z produkcji zegarków – tych w tradycyjnym wydaniu. Niewielu fanów akcesoriów wearables spodziewało się zatem, że znany na całym świecie producent zacznie udzielać się również w tym sektorze. Okazuje się jednak, że amerykańska firma doskonale wyczuwa panujące trendy i kilka dni temu pokazała pierwszą opaskę sportową swojego autorstwa. Mowa o Timex Fitness Band.

Smartband spod szyldu Timex to zgrabne urządzenie, które już na pierwszy rzut oka robi pozytywne wrażenie. Posiada multibarwny i dotykowy ekran o przekątnej 0,96” i rozdzielczości 160×80 pikseli, a jego koperta mierzy 41,7 mm. 

Idąc dalej, Korpus opaski Timex okala metalowa obudowa, do której dołączony jest pasek ze stali nierdzewnej w dwóch kolorach – różowego złota i czerni. Timex Fitness Band może pochwalić się też wodoszczelnością do 1,5 metra. Producent podkreśla, że opaska ta jest tzw. modelem unisex.

Timex Fitness Band
źródło:digit.in

Co przynosi smartband Timex?

Na 2,4 centymetrowym wyświetlaczu zobaczymy szczegółowe parametry na temat naszej codziennej aktywności oraz odbytych treningów. Opaska sportowa Timex wyświetli również statystyki dotyczące pracy organizmu, w tym szczegółowy monitoring tętna 24/7. Co więcej, za jej pośrednictwem można będzie odczytywać powiadomienia i sterować muzyką ze sparowanego smartfona. Wbudowana bateria pozwoli jej z kolei pracować do 5 dni na jednym ładowaniu.

Cena i dostępność Timex Fitness Band

Opaskę Timex Fitness Band wyceniono na 4495 rupii w Indiach, gdzie nastąpiła jej premiera. W przeliczeniu daje to około 230 złotych. Póki co opaska dostępna jest wyłącznie na rynku indyjskim i nie wiadomo, kiedy trafi na rynek europejski.

W oczekiwaniu na więcej informacji polecam sprawdzić smartbandy dostępne w x-kom.

Źródło: gadgets.ndtv.com