Praktyczny prezent dla dziecka? Odkryj smartwatch dla dzieci Fitbit Ace 3

Zgodzimy się chyba, że w dobie epidemii i wszędobylskich zarazków, dbanie o zdrowy tryb życia nabiera zupełnie nowego, ważniejszego znaczenia? Szukając praktycznego prezentu dla dziecka, weź zatem pod uwagę najnowszy smartwatch dedykowany milusińskim – Fitbit Ace 3. Mowa o inteligentnym czasomierzu, który poza atrakcyjnym wyglądem, pozwala skutecznie kreować zdrowe nawyki u najmłodszych.

Czy warto zainwestować w smartwatch dla dziecka?

Niestety, nauka zdalna i brak zajęć z wychowania fizycznego nie sprzyjają dbaniu o kondycję u maluchów. Zwiększa się natomiast czas spędzany przed ekranem smartfona lub komputera, który według ogólnie przyjętych rekomendacji nie powinien przekraczać 2 godzin dziennie.  

Badania przeprowadzone ostatnio w 10 europejskich krajach – w tym w Polsce – wskazują, że w czasie pandemii COVID-19 prawie 70% dzieci w wieku od 6 do 18 lat przebywa przed ekranami smartfonów lub komputerów znacznie dłużej niż 2 godziny na dobę. Co więcej, tylko około 20% z przebadanych dzieci podjęło jakąkolwiek aktywność fizyczną w ciągu dnia.

Nic więc dziwnego, że aby zapobiec brzemiennym skutkom tej sytuacji, eksperci na całym świecie we współpracy z rodzicami szukają rozwiązań, które pobudzą dzieci do ruchu i pomogą zbudować zdrowe nawyki bez względu na niesprzyjające okoliczności.

Jednym z  genialnych „pomocników” w tej kwestii jest wspomniany smartwatch dla dziecka, który w bezprecedensowy sposób zachęca najmłodszych do podejmowania kolejnych kroków ku zmianie statycznego stylu życia, pozostając jednocześnie atrakcyjnym gadżetem na ręce malucha.

Po więcej informacji na ten temat warto zajrzeć do artykułu:

 

Fitbit Ace 3
fot. Fitbit

Postaw na Fitbit Ace 3

Smartwatchem, na który zdecydowanie warto zwrócić uwagę, rozważając inwestycję w zdrowie i kształtowanie postaw u swojego dziecka jest mający niedawno premierę Fitbit Ace 3. Tracker spod szyldu amerykańskiego producenta wychodzi naprzeciw niekorzystnym czasom i wypuszcza na rynek autorski sprzęt, mający nie tylko poprawić aktywność u najmłodszych, ale i sprawić, by na ich buziach rysował się uśmiech i zadowolenie za każdym razem, gdy na niego spojrzą.

Ace 3 powstał, aby pomóc dzieciom i ich rodzicom odzyskać radość z ruchu, pomagając zbudować ważne, fundamentalne zdrowe nawyki, które będą miały znaczenie przez całe życie.
James Park
wiceprezesr i współzałożyciel Fitbit

Największe atuty smartwatcha Fitbit dla dzieci

Zdrowie i odpowiednia ilość ruchu to podstawa

Premierowy zegarek Fitbit dedykowany dzieciom dba o odpowiednią zachętę do ćwiczeń, pomaga budować zdrowe nawyki oraz zachęca do prawidłowej higieny snu – a to, w przypadku dojrzewających organizmów najmłodszych użytkowników, wydaje się szczególnie ważne. O czym konkretnie mowa?

Dzięki inteligentnemu zegarkowi Fitbit Ace 3 milusińscy mogą wyznaczać indywidualnie zdefiniowane dla siebie cele zdrowotne, a także skrupulatnie śledzić swoją aktywność – wszystko dzięki bogatej gamie precyzyjnych czujników oraz czytelnemu ekranowi z jasnymi komunikatami. Te, umieszczono w intuicyjnie skonstruowanym menu. 

Zegarek Fitbit dla dzieci zadba również o motywujące powiadomienia wprost z nadgarstka, np. o ilości wykonanych kroków. Co ciekawe, można je łatwo spersonalizować z planem lekcji – tak, aby nie przeszkadzały podczas zajęć.

Odpoczynek też ma znaczenie

Idąc dalej, trzeba zaznaczyć, że oprócz odpowiedniej dozy aktywności, Fitbit Ace 3 zadba również o jakość odpoczynku oraz snu dziecka, np. poprzez możliwość ustawienia cichych alarmów. Wszystko po to, aby regeneracja przed kolejnym dniem była jak najbardziej efektywna. 

Ponadto smartwatch Fitbit w prosty sposób zweryfikuje także jakość wszystkich faz snu malucha oraz przypomni mu o wyznaczonej porze spania, przez co pozwoli wyrobić zdrowy i pełnowartościowy dla organizmu harmonogram odpoczynku.

Forma, którą uwielbiają dzieciaki

Funkcje smart to jedno, ale trzeba z całą stanowczością przyznać, że urok zegarka dla dzieci od Fitbit tkwi także w jego formie, gdzie mam wrażenie, że kolorowa i lekka konstrukcja z silikonowym, odpornym na wodę paskiem stanowi wyłącznie jej dodatek.

Otóż, komunikaty o aktywności i postępach na drodze do upragnionego celu w Fitbit Ace 3 wysyłane są za pośrednictwem jednej z 20 animowanych postaci, którą wybierze sobie dziecko. Bajkowa persona z tarczy Ace 3 zmienia się i rośnie proporcjonalne do osiągniętych przez malucha postępów. Królik? Kot? A może Marsjanin? O tym, kto zagości na tarczy zegarka w przypadku Twojego dziecka, może zadecydować wyłącznie jego wyobraźnia.

Ale to nie wszystko. Fitbit Ace 3 to również pierwsze urządzenie ubieralne, które skojarzyć będzie można z ukochanymi przez najmłodszych Minionkami. Wszystko dzięki akcesoriom tematycznym, nawiązującym do znanej na całym świecie animacji – opaskom w kolorach minionkowy niebieski i minionkowy czarny z dodatkowymi funkcjami. Póki co producent nie zdradza jednak daty ich premiery. Wiadomo tylko, że dla chętnych będą do dokupienia oddzielnie. 

fitbit ace 3 smartwatch dla dziecka
fot. Fitbit

Funkcje smart

Oprócz funkcji prozdrowotnych, Fitbit Ace 3 przynosi również mnóstwo udogodnień codziennego życia. Dzieci, które posiadają własne smartfony będą mogły sparować zegarek z urządzeniami z systemem Android oraz iOS, a później otrzymywać powiadomienia o połączeniach i SMS-ach bezpośrednio na nadgarstku, aby pozostać w kontakcie z rodzinom i przyjaciółmi.

Co więcej, po założeniu konta rodzinnego, dostęp do ustawień zegarka Fitbit otrzymają również rodzice, którzy będą mogli kontrolować treści, zabezpieczenia oraz aktywności najmłodszych użytkowników z poziomu tzw. widoku rodzica.

Inteligentny zegarek Fitbit dla dzieci wyróżnia się również doskonałą baterią, która według zapewnień producenta, wykorzystując podstawowe funkcjonalności, ma wytrzymać ponad tydzień na jednym ładowaniu.

Więcej inspiracji, które spodobają się najmłodszym

Zaintrygował Cię temat ubieralnych gadżetów dla dzieci? Uważasz, że Twoja pociecha mogłaby być zadowolona z takiego prezentu? Koniecznie sprawdź:

A może szukasz smartwatcha dla siebie? Kilka kultowych propozycji od Fitbit zostawiam poniżej: