Czyj to numer? Poznaj darmowe aplikacje do identyfikacji połączeń i sprawdź kto dzwoni

Ile razy po odebraniu telefonu żałowaliście, że to zrobiliście? Przyczyn pewnie było bez liku, a ich wachlarz rozpościerał się od niechcianych połączeń telemarketingowych po upierdliwego sąsiada. Dobra wiadomość jest taka, że w świecie wypełnionym technologią istnieją skuteczne sposoby, aby uniknąć niechcianych połączeń i męczących rozmówców. Poznajcie polecane aplikacje, które identyfikują połączenia przychodzące. Oto nasze TOP 5 propozycji, które odpowiedzą na jedno, proste pytanie: czyj to numer?

Która darmowa aplikacja do identyfikacji numeru jest najlepsza?

  • Czyj to numer?
  • Truecaller
  • Whoscall - Caller ID & Block
  • Odebrać telefon? 2019
  • Hiya: ID i blokowanie połączeń

Przeczytaj cały artykuł, aby dowiedzieć się więcej. 

Czyj to numer? Dzięki aplikacji na smartfon możesz to sprawdzić za darmo

Aplikacje identyfikujące połączenia przychodzące to programy, które prędzej czy później lądują w zasobach niemal każdego smartfona. Przyczyna jest prosta – w dzisiejszym świecie jesteśmy wprost zalewani różnego rodzaju połączeniami, w tym m.in. reklamami produktów czy ofertami usług. Jeśli dodamy do tego osoby z naszego bliższego lub dalszego otoczenia, które również od czasu do czasu chcą się z nami skontaktować, może powstać z tego prawdziwa mieszanka wybuchowa, skutkująca gorącą linią w naszym smartfonie.

czyj to numer aplikacje do sprawdzania numeru

Mając na uwadze powyższe, wiele osób zadaje sobie pytanie, jak wygodnie i szybko selekcjonować konkretne numery i połączenia przychodzące. Z pomocą w tym zakresie przychodzą aplikacje do identyfikacji połączeń, które oferują szeroką bazę zidentyfikowanych numerów, szybkie działanie i prostą obsługę. 

Poniżej znajdziecie TOP 5 propozycji aplikacji, które podpowiedzą, czyj numer wyświetla się na Waszym ekranie.

TOP 5: najlepsze aplikacje do sprawdzania połączeń przychodzących

Czyj to numer?

Pierwsza propozycja w niniejszym zestawieniu nosi dość oczywistą nazwę: Czyj to numer? i pochodzi z naszego rodzimego, polskiego podwórka. Program identyfikujący numery na smartfony cieszy się ogromną popularnością, głównie dzięki swojej przejrzystej formie i szerokiej gamie numerów, które potrafi rozszyfrować. 

Aplikacja pozwala sprawdzić numer w połączeniu przychodzącym i zadecydować, czy chcemy je odebrać. Co ciekawe, jej ogromną bazę numerów uzupełniają na bieżąco twórcy i inni użytkownicy – generalnie każdy, kto ją pobierze może dołączyć do jej udoskonalania. 

Program niezauważalnie działa w tle innych procesów i uruchamia się za każdym razem, gdy wykryte zostaje połączenie przychodzące.

Czyj to numer? jest dostępna wyłącznie dla telefonów z systemem Android. Pobierzecie ją za darmo w sklepie Google Play.

Truecaller

Jeśli macie dość nękających was telemarketerów, warto postawić na aplikację Truecaller, która szczególną uwagę przywiązuje właśnie do tego typu połączeń przychodzących. 

Podobnie do poprzedniczki, bazę numerów tworzą tu przede wszystkim użytkownicy, którzy udostępniają swoje kontakty i zaznaczają spamowe numery. Na tej podstawie aplikacja do weryfikacji numerów przychodzących nie tylko ostrzeże nas przed niechcianym rozmówcą, ale również zasugeruje kontakty, które mogą się nam przydać. 

Warto też zaznaczyć, że za jej pomocą możemy nie tylko sprawdzić, ale i np. na stałe zablokować dany numer lub wykonać połączenie wychodzące.

Truecaller jest dostępna w sklepach: Google Play oraz AppStore.

Whoscall – Caller ID & Block

Kolejna propozycja działa podobnie, a przy tym jest bardzo ładnie rozpisana, dzięki czemu zachęca do skorzystania swoim kolorowym layoutem i przyjazną dla użytkownika formą – bez reklam. 

Whoscall – Caller ID & Block to apka, która pomoże sprawdzić kto dzwoni, a dodatkowo zablokuje połączenia spamowe i SMS-y oznaczone jako złośliwe. 

Z takim oprogramowaniem na swoim smartfonie, mamy pewność, że będziemy odbierać tylko te informacje, które są dla nas najważniejsze. Nie ulegniemy też żadnemu oszustwu, ani nieprzyjemnościom wynikającym z niechcianych połączeń.

Whoscall – Caller ID & Block pobierzemy w sklepach: Google Play oraz AppStore

Whoscall aplikacja do sprawdzania numeru

Odebrać telefon? 2019

Następna propozycja również pozwala skutecznie ograniczyć uporczywe i nieznane połączenia przychodzące. Mowa o znanym i lubianym programie na smartfony: Odebrać telefon? 2019

Działa on w oparciu o własną bazę numerów, która sukcesywnie uzupełniana i poprawiana jest przez kolejnych użytkowników. Aplikacja jest na rynku już dość długo, więc jej imponujące zasoby są w stanie zweryfikować już niemal każdy funkcjonujący w naszym kraju numer infolinii czy określonych instytucji. 

Co ciekawe, podczas połączenia, aplikacja na bieżąco pokazuje, czy i ile negatywnych opinii zebrał ten numer, co w efekcie ułatwia decyzję o odebraniu/odrzuceniu połączenia.

Odebrać telefon? 2019 jest dostępna wyłącznie dla telefonów z systemem Android. Pobierzecie ją zatem w sklepie Google Play.

Hiya: ID i blokowanie połączeń

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu znana jest też pod nazwą Whitepages Caller ID. Częściej jako jej określenie spotyka się jednak Hiya: ID i blokowanie połączeń. Jest to jeden z bardziej znanych programów do weryfikacji połączeń przychodzących, który rozpoznaje numery i SMS-y, dzięki czemu użytkownik może sam zadecydować, czy chce je przyjąć, czy zablokować. 

Oprócz tego ma możliwość stworzenia czarnej listy połączeń i SMS-ów od niepożądanych numerów telefonów, wyszukiwania informacji o kontaktach przychodzących i otrzymywania ostrzeżeń o spamie.

Hiya: ID i blokowanie połączeń znajdziemy w sklepie Google Play.

Hiya: ID i blokowanie połączeń

Przydatne aplikacje – więcej inspiracji 

Jeśli lubicie ułatwiać sobie życie i ciekawi Was potencjał aplikacji dostępnych na rynku, koniecznie przeczytajcie też teksty:

Pamiętaj, że aby aplikacja spełniała swoje założenia i prawidłowo działała, potrzebuje odpowiednich zasobów sprzętowych. Możesz po nie sięgnąć do sklepu x-kom

Polecane smartfony


Sięgnij po więcej atrakcyjnych smartfonów do sklepu x-kom 

Źródło tekstu i grafik: AppStore, Google Play, opracowanie własne