Jednorazowo albo na stałe. Podpowiadamy, jak ukryć numer telefonu

Powodów, aby ukryć swój numer telefonu przed odbiorcą, do którego dzwonimy, może być całe mnóstwo. Nie zamierzamy wnikać w niczyje intencje i w tym wpisie ograniczymy się wyłącznie do udzielenia odpowiedzi na pytanie: jak ukryć numer telefonu? Podsuwamy rozwiązania zarówno na jedno połączenie, jak i na stałe.

Jednorazowy sposób na ukrycie numeru telefonu

Jeśli nie zamierzacie zastrzegać numeru na stałe i zależy Wam jedynie na tym, by jeden konkretny odbiorca na czas jednego konkretnego połączenia nie widział Waszych danych, możecie posłużyć się specjalnym kodem. Ów kod to #31#. Aby zadziałał, musicie go wpisać bezpośrednio przed numerem telefonu, z którym zamierzacie się połączyć, np. #31#123456789. Odbiorca powinien zobaczyć „nieznany” w polu nadawcy połączenia.

Jak zastrzec numer w systemie Android?

Większość smartfonów bazujących na Androidzie posiada możliwość zastrzeżenia numeru z poziomu ustawień systemowych. W tym celu należy zlokalizować w urządzeniu „ustawienia połączeń”, tam wybrać dodatkowe ustawienia związane z kartą SIM, której używamy. Opcją, która nas interesuje, jest „ID rozmówcy”. Tam właśnie możemy wybrać opcję „ukryj numer”.

Co ciekawe, aby to zrobić, musicie być połączeni z siecią operatora. Innymi słowy – być w zasięgu sieci. Po wybraniu opcji „ukryj numer” warto przetestować, czy aby na pewno operacja się powiodła, żeby potem się nie rozczarować. Można to zrobić, dzwoniąc na numer kogoś znajomego i weryfikując, co pojawia mu się na ekranie podczas nawiązywania połączenia.

Jak ukryć numer w Huawei
ukrywanie numeru huawei

Ukrywamy numer w systemie iOS

Jest to tak samo proste, co w przypadku Androida. W ustawieniach wystarczy skierować się do sekcji „telefon”. Tam szukamy opcji „pokaż moje ID wywołującego”. Jeśli chcemy zastrzec nasz numer, wystarczy, że ją wyłączymy. To wszystko. Tu również wskazane jest wykonanie testowego połączenia, aby sprawdzić, czy ukrywanie numeru zadziałało.

numer zastrzeżony

Jak zastrzec numer w popularnych sieciach komórkowych?

Pod lupę wzięliśmy następujących operatorów: Plus, T-Mobile, Orange oraz Play.

Jak ukryć numer w Orange?

Jednym z wyjść jest wizyta w salonie Orange. Z pomocą konsultanta bez problemu zastrzeżecie swój numer (o ile oczywiście jest zarejestrowany na Wasze dane osobowe).

Jest jednak prostsze rozwiązanie. Mając numer w sieci Orange, możecie zadzwonić do operatora, używając numerów *100 (dla klientów indywidualnych) lub *600 (dla klientów biznesowych).

Zastrzegamy numer w sieci Plus

W tym przypadku operator nie oferuje tego typu usług, więc aby zastrzec numer, konieczne będzie skorzystanie z ustawień telefonu (instrukcje dla Androida i iOS powyżej).

Jak zastrzec numer w T-Mobile?

Przede wszystkim musimy się upewnić, czy mamy odpowiednią taryfę. W tej chwili na stronie operatora znajdziemy instrukcję ukrywania numerów dla taryf Rodzina i Jump. Jeżeli ich nie posiadacie, ukrywacie numer z poziomu smartfona. W przeciwnym razy wystarczy:

  • w przypadku taryf Rodzina: wybrać numer *100#, a następnie na klawiaturze numerycznej kliknąć najpierw 5 (przydatne usługi), a potem 4 (CLIR).
  • w przypadku taryf Rodzina: wybrać numer *100#, a następnie na klawiaturze numerycznej kliknąć najpierw 5 (przydatne usługi), a potem 3 (CLIR).

Usługa zastrzeżenia numeru w T-Mobile jest bezpłatna.

Ukrywamy numer w Play

Jeśli nie chcemy zastrzec numeru z poziomu ustawień smartfona, konieczne będzie pobranie aplikacji mobilnej Play. Tam możemy to zrobić, wchodząc do sekcji „ustawienia” i wybierając odpowiednią opcję.