Aplikacje pogodowe. Najlepszy radar pogody na smartfon

Plecak spakowany, plan na weekend gotowy. Oby tylko pogoda dopisała, prawda? Niestety nie jest tajemnicą, że potrafi się ona zmieniać bardzo dynamicznie. Warto więc być przygotowanym na każdą okoliczność. Aby to ułatwić, przygotowaliśmy zestawienie aplikacji pogodowych na Android i iOS, bez których pogoda może spłatać Ci figla. Sprawdź najlepsze radary pogodowe, które zainstalujesz na własnym smartfonie.

Czym są aplikacje pogodowe?

Aplikacje pogodowe to programy na smartfon napisane po to, aby ułatwiać życie. To właśnie dzięki radarom pogody możesz ułożyć plan działania na najbliższe godziny, dni, a nawet tygodnie. Szczególnie, jeśli Twoje plany wiążą się z przebywaniem na dworze.

Co więcej, ich twórcy zadbali o prostą i przejrzystą formę, dzięki czemu korzysta się z nich niezwykle sprawnie i przyjemnie, m.in. za sprawą ich kolorowego, wzbogaconego licznymi infografikami layoutu, który mimo ogromnej dawki informacji pozostaje czytelny i zrozumiały dla użytkownika.  

Czy warto mieć radar pogody we własnym smartfonie?

Zdecydowanie tak. Szczególnie, jeśli jesteście fanami aktywnego wypoczynku. Taki pomocnik zagwarantuje, że pogoda nigdy nie zaskoczy i można swobodnie zaplanować każdy dzień urlopu, mając pewność, że podczas zwiedzania nieodkrytych jeszcze miejsc warunki atmosferyczne nie spłatają złośliwego figla. 

Poza powyższym, trzeba sobie powiedzieć, że główną zaletą aplikacji pogodowych jest możliwość weryfikacji pogody w danym regionie i jej aktualizacja w czasie rzeczywistym z poziomu smartfona z dostępem do internetu. A tego, z reguły każdy z nas w dzisiejszych czasach ma zawsze przy sobie. Telefoniczne pogodynki zmieniają więc sposób sprawdzania pogody na łatwiejszy i dosłownie – na wyciągnięcie ręki.

W większości przypadków aplikacje na smartfon przewidujące prognozę pogody, to propozycje, które mimo swoje nieskomplikowanej formy, przynoszą mnóstwo precyzyjnych danych. Smarftonowe radary pogody pokazują całe spectrum składowych, m.in. aktualizowaną na bieżąco temperaturę oraz jej przewidywane zmiany w konkretnym przedziale czasowym. Ostrzegą też np. przed deszczem, śniegiem, a także zmienną wilgotnością i wahaniami ciśnienia.

Polecane aplikacje pogodowe na smartfon 

AccuWeather

AccuWeather to doceniona przez użytkowników aplikacja pogodowa i zdecydowany numer 1 na mojej liście. Pokochacie ją przez wzgląd na przejrzysty i czytelny interfejs oraz wysoką sprawdzalność prognozy. Jestem przekonana, że to nie tylko moje odczucie. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że na całym świecie korzysta z niej na co dzień aż 1,5 mld użytkowników. 

Aplikacja bazuje na precyzyjnych źródłach informacji pogodowych i stale poszerzana jest o nowe informacje oraz usługi. Dowiecie się z niej wszystkiego o aktualnym stanie pogodowym w wybranej lokalizacji, zobaczycie nie tylko nadchodzącą pogodę, ale również podsumowanie minionych godzin i dni. Z powodzeniem sprawdzicie też prognozy krótko i długoterminowe. Ponadto AccuWeather oferuje także zdjęcia, filmy oraz najnowsze wiadomości dotyczące pogody – z kraju oraz ze świata.

AccuWeather pobierzecie w Sklepie Play oraz AppStore.

Today Weather – prognoza, radar i ciężkie alarmy

Kolejne miejsce zajmuje prosta i łatwa w obsłudze aplikacja pogodowa na telefon, czyli Today Weather. Ten radar pogody z wysoką precyzją prognozuje pogodę na najbliższe 24 godziny i ewentualne szanse na deszcz w wybranym okresie. Co ciekawe, swoje informacje czerpie m.in. z danych AccuWeather. 

Pokaże również rzeczywistą temperaturę, wilgotność, ciśnienie, jakość powietrza i wiele innych, przydatnych np. przy planowaniu urlopu informacji. Co więcej, skutecznie ostrzeże, jeśli pogoda zmienia się na niekorzyść i natychmiastowo zaalarmuje o przewidywanym deszczu. Bez względu na to, gdzie spędzasz urlop.

Today Weather pobierzesz w Sklepie Play oraz AppStore.

Meteo ICM. Prognoza numeryczna

Kolejna aplikacja to propozycja godna uwagi, szczególnie dla tych, którzy cenią precyzję. Meteo ICM różni się wizualnie od tradycyjnych tabelek z temperaturami. Jest bowiem numeryczną prognozą pogody, dedykowaną wyłącznie dla Polski. Wykresy i szczegółowe dane sprawiają, że nie tylko wygląda na bardzo dokładną, ale rzeczywiście jest bardzo precyzyjna w swoich przewidywaniach. Dane dostarcza jej nasz rodzimy Uniwersytet Warszawski. Jej główną zaletą jest brak reklam i wysoka sprawdzalność dla aż 2359 miejscowości.

Meteo ICM dedykowana jest zarówno dla Androida, jak i iOS.

Pogoda & Radar – Ostrzeżenia pogodowe

Ta aplikacja do przewidywania pogody jest stosunkowo niedawno wydana, ale mimo to zdążyła już podbić serca wielu użytkowników. Program jest zupełnie bezpłatny i przynosi naprawdę wiele. Oprócz szczegółowych danych na temat pogody w wybranej lokalizacji, istnieje możliwość sprawdzenia ostrzeżeń dotyczących burz i gwałtownych zmian pogodowych, wiadomości oraz ustawienia tzw. widgetów dla powiadomień.

Z ciekawostek warto zaznaczyć, że program dysponuje również informacjami na temat pylenia roślin oraz stężenia pyłków w wybranej okolicy. Bez problemu wskaże też stan zanieczyszczenia powietrza, czyli poziom znienawidzonego przez wszystkich smogu.

Aplikacja Pogoda & Radar  jest dostępna dla urządzeń z systemem Android oraz iOS.

Yahoo Weather

Na koniec aplikacja, na którą trzeba zwrócić uwagę. Oprócz oczywistych atutów, przynosi ona bowiem przepiękny layout, który wsparty jest zdjęciami z wybranych lokalizacji. Dodatkowo wszystkie dane są tu podane w przejrzysty i lekkostrawny sposób, a obsługa i wyszukiwanie informacji na temat pogody nie będzie stanowiło problemu nawet dla laika, który dotychczas nie korzystał z tego rodzaju rozwiązań. Alerty pogodowe, interaktywne mapy, piękne grafiki i precyzyjne dane pogodowe to jej największe plusy.  

Yahoo Weather działa na urządzeniach z systemem Android oraz iOS.

Zainspiruj się na wiosnę 

Aplikacja do sprawdzania prognozy pogody na smartfon to rozwiązanie, które pomoże zapomnieć Ci o wycieraniu mokrego od przeziębienia nosa. Z precyzyjnym radarem pogody nie ma obawy, że zmokniesz albo zmarzniesz. Mówiąc wprost, pozwala on wygodnie trzymać rękę na pogodowym pulsie.

Jeśli zainteresował Cię ten temat i potrzebujesz więcej inspiracji, to sprawdź koniecznie: