BrickLink Designer Program 2021 z proponowanymi zestawami od LEGO, czyli głosowanie przez kupowanie

BrickLink Designer to projekt finansowania społecznego, który powstał w wyniku współpracy platformy BrickLink z LEGO Group. Jego głównym założeniem jest wybranie najlepszych zestawów spośród propozycji, które zostały stworzone przez LEGO na podstawie projektów od fanów najsłynniejszych klocków świata. Głosuje się na nie poprzez ich… kupowanie. Te, które zdobędą największe poparcie mają trafić do regularnej sprzedaży. Sprawdźcie szczegóły.

BrickLink Designer 2021 i propozycje LEGO

BrickLink Designer Program jest spontaniczną inicjatywą fanów klocków LEGO powstałą w 2018 roku. Projekt cieszący się światowym uznaniem ma za zadanie wyłonienie najbardziej interesujących zestawów klocków spośród propozycji zaproponowanych przez samych fanów firmy zabawkarskiej. 

Działa na zasadzie crowdfundingu, czyli finansowania społecznościowego, a oddawanie głosów na zestawy, które ostatecznie trafią do regularnej sprzedaży odbywa się poprzez ich kupowanie w trakcie trwania konkretnej edycji BrickLink Designer.

Co ciekawe, w tym roku program pojawił się w nowej odsłonie, bo szansę dostaną nie tylko projekty zgłoszone do bieżącej edycji, ale i te, które w ramach głosowania LEGO Ideas zdobyły wymaganą liczbę 10 000 głosów, jednak nie zostały ostatecznie zaakceptowane i wydane.

Jakie zestawy LEGO znalazły się w BrickLink?

Każdy zestaw, który zostanie wprowadzony do projektu musi być realny do stworzenia przez markę. Co to oznacza? Przede wszystkim musi spełniać najważniejsze wymogi i standardy LEGO pod kątem bezpieczeństwa. Każdy zaproponowany zestaw jest więc przed ostateczną kwalifikacją testowany pod kątem swojej stabilności i wykonalności.

Pierwsza runda BrickLink Designer Programr rozpoczęła się 1 lipca 2021 i zaproponowała następujące zestawy:

  • Zamek w lesie
  • Łódź rybacka
  • Pogoń za lotem
  • Sejf szeryfa
  • Kakapo
  • Legendy BINOCLE
  • Akcelerator cząsteczek

Największą popularnością cieszyły się pierwsze dwie pozycje, które zostały wyprzedane zaledwie w kilka chwil po wystartowaniu projektu w sieci. Trzeba tu wspomnieć, że limit zamówień na każdy set to 5000 sztuk.

Więcej na temat samych zestawów dowiesz się na oficjalnej stronie programu BrickLink i LEGO.

Obecnie w fazie testów znajduje się też obecnie kolejnych 19 projektów. Po ich zakończeniu z pewnością wezmą udział w następnych etapach crowdfundingu.

Co dalej z inicjatywą BrickLink i LEGO? Kiedy II runda?

Jeśli nam się poszczęściło i kupiliśmy upatrzony zestaw, będziemy musieli na niego nieco poczekać. Otóż sprzedane zestawy dopiero na tym etapie zostaną przekazane do rzeczywistej produkcji. Firma LEGO zapewnia, że powinny zostać dostarczone zamawiającym pod koniec 2021 roku.

I runda finansowania społecznego trwa od 1 lipca do 11 sierpnia 2021, a kolejną zapowiedziano na wrzesień i listopad 2021. 

Jeśli jesteście ciekawi, jakie projekty się w nich pojawią, koniecznie zajrzyjcie na oficjalną stronę projektu. Kto wie, być może niektóre z nich w niedalekiej przyszłości będzie można kupić też w sklepie al.to?

Póki co, zachęcam do zapoznania się z dostępną ofertą LEGO

Koniecznie przeczytaj również:

Źródło tekstu i grafik: bricklink.com, LEGO, fanklockow.pl