Losem rządzi przypadek? Nie w klockach Lego. Aplikacja Brickit daje im drugie życie

Znasz to uczucie, kiedy przechadzając się po mieszkaniu, natrafiasz na porozrzucane klocki Lego, a jeden z nich, ten zupełnie przypadkowy i niepasujący do żadnej konstrukcji, wbija się w Twoją stopę? I kiedy już chcesz pozbyć się swojego oprawcy i wyrzucić go do kosza na śmieci, pojawia się refleksja – a co jeśli jeszcze kiedyś mi się przyda? Jeśli nadal masz takie klocki – mamy dobrą wiadomość! Opłacało się być zbieraczem, bo oto powstała aplikacja Brickit, dzięki której stworzysz zupełnie nowe, kreatywne konstrukcje z klocków Lego.

Nie ma złych klocków, są tylko niedopasowane  

A idąc dalej tym tropem, można dopowiedzieć, że nie ma niedopasowanych, odkąd na rynku pojawiła się aplikacja Brickit. To świeża sprawa, bo wielki debiut na iOS odbył się wczoraj i już niesie się szerokim echem wśród fanów Lego. Co takiego oferuje? To bardzo proste, a w swej prostocie genialne.

Pokaż mi swoje klocki, a powiem Ci jak stworzyć z nich coś nowego – czyli jak działa aplikacja Brickit

Wystarczy porozkładać wszystkie klocki Lego, które znalazły się w Twoim arsenale i zeskanować je za pomocą aplikacji. Tylko tyle i aż tyle, bo aplikacja sama rozpoznaje jakie elementy poddaliśmy pod weryfikację. Następnie zostaną one skatalogowane, a Ty dostaniesz cały zestaw pomysłów, jakie konstrukcje możesz z nich zbudować. Do każdej budowli jest dołączona instrukcja, w jaki sposób złożyć elementy, by zyskać coś nowego i kreatywnego.

Nie od dziś wiadomo, że klocki Lego są doceniane nie tylko przez dzieci. Marka dba o to, by nie pominąć nikogo z grupy wiekowej i co rusz wymyśla nowe zestawy dla starszych i młodszych fanów. W jej portfolio znajdziemy coś dla miłośników Gwiezdnych Wojen, Harrego Pottera, Avengers, Super Mario czy chociażby szybkich pojazdów z serii Lego Technic.

Jeśli więc chcesz nieco zaszaleć i skonstruować coś innego, niż proponuje producent lub najzwyczajniej w świecie masz w zanadrzu kilka przypadkowych elementów – aplikacja Brickit zadba o to, by dostarczyć Ci pomysłów na to, jak zbudować z Lego coś nowego. Możesz też zrobić zdjęcie swojej nowej budowli i pochwalić się oryginalną konstrukcją wśród przyjaciół. Enjoy!   

Aplikacja Brickit – kiedy będzie dostępna wersja na Android

Aplikacja jest dostępna w sklepie App Store zupełnie za darmo. Dla osób, które nie mogą doczekać się premiery na Andorida też mamy dobrą wiadomość. Twórcy obiecują, że pojawi się już jesienią.

Zestawy klocków Lego kupisz w sklepie al.to