Powstaje kontynuacja Łowcy androidów! Ridley Scott i Amazon tworzą Blade Runner 2099

Blade Runner 2049, mimo świetnego przyjęcia, nie odniósł sukcesu komercyjnego. Podobnie zresztą jak oryginalny film wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, który po latach obrósł kultem wśród fanów science fiction. Mimo to Łowca androidów powróci jako Blade Runner 2099, ale w innej formie niż dotychczas. Co wiemy o nowym projekcie Ridleya Scotta i Amazon Studios?

Blade Runner 2099 jako kontynuacja Blade Runner 2049 i Łowcy androidów

Portal Deadline, który uchodzi za jedno z najlepszych źródeł wiadomości o przemyśle filmowo-serialowym, poinformował, że powstaje kontynuacja serii Blade Runner! Niekoniecznie jednak w postaci, jakiej się spodziewasz. Projekt ma być bowiem serialem, który rozszerzy skrywające ogromny potencjał uniwersum.

harrison ford w blade runner

Ridley Scott w przeszłości wypowiadał się o tym, że chciałby zrobić serial w świecie Łowcy androidów. Blade Runner 2099 był przedstawiany platformom streamingowym jesienią 2021 roku i projekt oficjalnie przejął Amazon.

Kto tworzy serial Blade Runner 2099? Jaka będzie rola Ridleya Scotta?

Showrunnerką i producentką wykonawczą serialu jest Silka Luisa, która objęła także stanowisko scenarzystki. Pracowała ostatnio nad serialem Lśniące dziewczyny (Shining Girls) z Elisabeth Moss (Mad Men, Opowieść podręcznej) na podstawie kryminalnej powieści Lauren Beukes. Jest to produkcja, która zadebiutuje w kwietniu 2022 roku na platformie Apple TV+.

Producentem wykonawczym jest również Ridley Scott, reżyser oryginalnego Łowcy androidów, w którym wykorzystano motywy z książki Czy androidy śnią o elektrycznych owcach? Philipa K. Dicka. Być może nawet stanie za kamerą Blade Runnera 2099. Ridley Scott i serial? Nie jest to wbrew pozorom takie zaskakujące. Stosunkowo niedawno nakręcił pojedyncze odcinki serialu science fiction Wychowane przez wilki. Drugi sezon zadebiutował 4 lutego na HBO GO.

rick deckard w łowcy androidów

Blade Runner 2099 jest wspólnym projektem Amazon Studios, Scott Free Productions i Alcon Entertainment. To ostatnie studio filmowe jest odpowiedzialne za Blade Runner 2049 i ma prawa do produkcji sequeli i prequeli Łowcy androidów z 1982 roku. Alcon współpracowało wcześniej z Amazonem przy serialu science fiction The Expanse.

Na jakim etapie znajdują się prace nad Blade Runner 2099?

Ridley Scott twierdził pod koniec 2021 roku, że trwają wzmożone prace nad fundamentami serialu. Zdradził, że odcinek pilotażowy i biblia serialu zostały już napisane. W planach jest zrealizowanie 10-odcinkowego serialu. Z pewnością jednak zarówno reżyser, jak i Amazon liczą na to, że projekt rozwinie się w wielosezonowe dzieło.

Projekt jednak wciąż znajduje się na dość wczesnym etapie prac. Obecnie przygotowywany jest scenariusz i trwają poszukiwania dodatkowych scenarzystów. Amazon zajmuje się także wstępnym ustalaniem terminów rozpoczęcia prac na planie zdjęciowym, które powinny jednak wkrótce ruszyć. Skoro jest już po oficjalnej zapowiedzi, niedługo powinniśmy poznać więcej szczegółów.

k w blade runner 2049

Miejsce i czas akcji Blade Runner 2099. Co wiemy o fabule serialu?

Serial ma być fabularną kontynuacją ostatniego Łowcy androidów, ale czeka nas spory przeskok czasowy. Blade Runner 2099, jak zresztą wskazuje sam tytuł, rozegra się 50 lat po wydarzeniach przedstawionych w filmie Blade Runner 2049 Denisa Villeneuve’a (reżysera m.in. Diuny).

Niestety, do sieci nie trafiły żadne przecieki na temat historii serialu, mimo że zarys fabuły jest już opracowany.

Kiedy premiera Blade Runner 2099? Czy trafi na Amazon Prime Video?

Źródła nie podają informacji o choćby przybliżonym terminie premiery nowego Łowcy androidów. Niemniej jednak podkreślają, że prace ruszyły pełną parą i projekt ma dla Amazona bardzo wysoki priorytet. Jest zatem duża szansa, że pod koniec 2022 roku albo na początku 2023 roku ruszą zdjęcia. Premiera mogłaby odbyć się do końca przyszłego roku.

bohaterowie blade runner 2049

Blade Runner 2099 powstaje z myślą o platformie streamingowej Amazon Prime Video. Będzie to pierwszy serial aktorski w świecie Łowcy androidów. To kolejny, po chociażby Władcy pierścieni, duży serialowy projekt dla platformy streamingowej Prime Video.

Źródło: Deadline, Variety, The Guardian

Koniecznie sprawdź: