Apple Watch może uratować życie? Ależ oczywiście

Czy zegarek może wyczuć wypadek, wezwać pogotowie i zaważyć o ludzkim życiu? Ten z logiem jabłka – zdecydowanie. Innowacyjna i nieoceniona w swojej użyteczności funkcja wykrywania wypadku jest dostępna w czwartej – oraz najnowszej – piątej odsłonie Apple Watch. Jak czytamy na Twitterze, ostatnio znów uratowała czyjeś życie i zdrowie. O co chodzi?

Apple Watch – zegarek inny niż wszystkie

Wykrywanie upadków to jedna z funkcji, która zdecydowanie wyróżnia zegarki z logiem jabłka na tle konkurencji. Jego twórcy nie omieszkali o tym wspomnieć podczas wrześniowej konferencji, z dumą prezentując najnowszy model smartwatcha, czyli Apple Watch 5.

Pokazano wówczas kilkuminutowy filmik, który miał uświadomić odbiorcom, że zegarek spod szyldu Apple to nie tylko designerski gadżet do ćwiczeń czy asystowania podczas codziennych obowiązków, ale przede wszystkim ostatnia deska ratunku w sytuacjach, które niestety nie są od nas zależne. Temat przykry, ale niezwykle istotny, prawda? Oceńcie sami.

Jak działa funkcja SOS w zegarkach Apple?

Opcja wykrywania upadku w Apple Watch 4 oraz Apple Watch 5 działa na podstawie specjalnie wbudowanego czujnika. Dedykowany sensor wykrywa charakterystyczne przyspieszenia, które mogą odpowiadać upadkowi. Dodatkowo wyczuwa brak ruchu u użytkownika oraz brak reakcji na komunikaty wyświetlane na tarczy zegarka. 

Jeżeli te czynniki zostaną spełnione, zegarki Apple wzywają pomoc, powiadamiając odpowiednie służby ratunkowe – dzięki wbudowanemu GPS mają możliwość określenia dokładnej lokalizacji zdarzenia. Co więcej, wysyłają również adekwatną informacje do wskazanych przez użytkownika osób.

sensor apple watch

Kolejna osoba uratowana przez Apple Watch

Ostatnio, na Twitterze, znów mogliśmy przeczytać o osobie uratowanej przez Apple Watch. Post chwalący sprzęt Apple zamieścił w sieci syn poszkodowanego. Zegarek z logiem jabłka powiadomił zarówno jego, jak i pogotowie o tym, że ojciec uległ wypadkowi. Sprawiło to, że cała akcja ratunkowa zakończyła się sukcesem i trwała zaledwie 30 minut. 

Do wypadku doszło podczas górskiej przejażdżki na rowerze – mężczyzna upadł i poważnie ranił się w głowę. Kto wie, jak skończyłaby się ta historia, gdyby nie znakomita funkcja Apple Watch.

Żródło: Twitter

Zobacz Apple Watch 5 w x-kom

Sprawdź wszystkie dotychczasowe modele Apple Watch