Apple konsekwentnie stawia na produkty prozdrowotne. Firma ogłosiła, że chce zatrudnić producenta klinicznego

Znana na całym świecie marka z logiem nadgryzionego jabłka ogłosiła ostatnio, że szuka producenta klinicznego, który miałby ją wesprzeć w tworzeniu i promowaniu produktów oraz usług dla branży medycznej. Osoba zatrudniona przez firmę z Cupertino ma kierować ogólnym rozwojem produktów zdrowotnych spod szyldu marki.

Idea produktów medycznych od Apple

Nie tak dawno pisałam, że Apple konsekwentnie próbuje swoich sił i zgłasza coraz to nowe projekty, mające przynosić medyczne innowacje, a firma po raz kolejny zdążyła już pokazać, że podchodzi do tego tematu niezwykle poważnie.  

Więcej przeczytasz tutaj:

Zdrowotne innowacje od Apple potrzebują opiekuna

Okazuje się, że światowy gigant technologiczny chce zatrudnić osobę, która będzie nadzorowała rozwój, produkcję i promocję wszystkich jego prozdrowotnych rozwiązań. Ma być za nie odpowiedzialna od koncepcji do momentu wprowadzenia na rynek. 

Mówiąc więc wprost, zadaniem producenta klinicznego miałaby być identyfikacja potrzeb i zainteresowań klientów w zakresie medycyny. Później taka osoba musiałaby też potrafić wdrożyć adekwatne rozwiązania i zbadać, jaki wpływ miały na grupę odbiorców w praktyce.

apple watch 7 mierzy poziom glukozy we krwi

 Apple stawia na medycynę już od jakiegoś czasu  

Nie jest tajemnicą, że jeden z najpopularniejszych producentów na świecie uwzględnia zapotrzebowanie na medyczne rozwiązania – i to nie tylko ze względu na obecną, pandemiczną sytuację.

Amerykańska firma z logiem jabłka od dawna wdraża w swoim sprzęcie specjalistyczne rozwiązania, pomagające lepiej kontrolować pracę ludzkiego organizmu. Najwięcej z nich możemy dostrzec w gadżetach typu wearables od Apple. Mowa m.in. o precyzyjnych czujnikach do pomiaru parametrów ciała, w tym m.in.: różnych rodzajów tętna, uderzeń serca czy poziomu natlenienia krwi SpO2.

Co więcej, niniejsza oferta pracy od Apple wydaje się być kontynuacją posunięcia giganta technologicznego do zatrudniania pracowników służby zdrowia, obserwowanego od pierwszego kwartału 2021 roku. W lutym 2021 firma ogłosiła na przykład nabór na stanowisko starszego inżyniera kierownika projektu ds. technologii medycznych. W ogłoszeniu czytaliśmy wówczas, że osoba ta będzie „kierować projektowaniem i rozwojem produktów sprzętowych dla zdrowia marki Apple”. 

Według internetowych pogłosek, Apple planuje dalej pomagać opiece zdrowotnej, wykorzystując sztuczną inteligencję i narzędzia analityczne. Pozostaje zatem zacierać ręce i czekać na spektakularne efekty!

Póki co zachęcam do zapoznania się z pełną ofertą zegarków Apple dostępnych w x-kom 

Zobacz także:

Źródło: www.techtimes.com