Aplikacje z Tablicą Mendelejewa już nie są potrzebne. Google dodał interaktywny układ okresowy do swojej wyszukiwarki

Gdyby ktoś zapomniał, że zbliża się rok szkolny to wujek Google subtelnie o tym przypomina i dodaje do swojej wyszukiwarki tablicę Mendelejewa 3D. Sprawdźcie jak działa i gdzie ją znaleźć.

Polecane aplikacje z Tablicą Mendelejewa:

  1. Tablica Mendelejewa
  2. Układ okresowy pierwiastków
  3. Układ Okresowy 2021

Układ okresowy w Google

Dmitrij Mendelejew urodził się w 1834 r. na Syberii. Zasłynął przede wszystkim z opracowania układu okresowego pierwiastków. Swoją tablicę Mendelejew stworzył, szeregując pierwiastki według liczb atomowych. Układ został nazwany „okresowym” ze względu na to, że właściwości pierwiastków powtarzają się okresowo, tworząc grupy.  

To tyle jeśli chodzi o krótki, naukowy wstęp. Teraz tzw. tablica Mendelejewa to koszmar wielu uczniów, a znajomość układ okresowego pierwiastków jest jednym z podstawowych zagadnień z chemii. Jednak dzięki technologii wszystko może stać się łatwiejsze. Choć muszę przyznać, że w chemii nauka pierwiastków sprawiała mi jakąś niezrozumiałą do tej pory przyjemność. Jeśli jednak wciąż macie problem z tym jaki symbol ma miedź oraz brom, Google przychodzi z pomocą.

Teraz wyszukiwarka ma dodany interaktywny układ okresowy, z którego możecie skorzystać, by dowiedzieć się  więcej o pierwiastkach.  Wystarczy wpisać w anglojęzycznym Google’u „periodic table” i kliknąć przycisk „explore elements”. Możliwe, że niebawem będzie możliwość wyszukiwania także przy wpisywaniu polskich nazw. Można także wyświetlić układ, przechodząc do niego bezpośrednio na stronę z tablicą.

__________________________________

Przeczytaj też:

układ okresowy google

Aplikacje z Tablicą Mendelejewa

Jeśli jednak wciąż wolicie korzystać z aplikacji, by zawsze mieć przy sobie układ okresowy (bo przecież nigdy nie wiadomo, kiedy się może przydać, prawda?) przedstawiamy kilka z nich:

Tablica Mendelejewa

W tej aplikacji znajdziecie oczywiście układ okresowy pierwiastków oraz interaktywna prezentację właściwości pierwiastków chemicznych. Ponadto są tam informacje dotyczące właściwości substancji, fizyczne, atomowe, termodynamiczne, elektromagnetyczne, reaktywność, nazwy i rok odkrycia pierwiastków.

Aplikacja dostępna w Google Play

Tablica Mendelejewa aplikacja

Układ okresowy pierwiastków

To prosta, łatwa w obsłudze i darmowa aplikacja edukacyjna, która zawiera podstawowe informacje na temat pierwiastków chemicznych takie jak: symbol, nazwa, grupa, okres, liczba atomowa, liczba masowa.

Aplikacja dostępna w Google Play

Układ okresowy pierwiastków -aplikacja

Układ Okresowy 2021

To bezpłatna aplikacja dla systemu iOS, która wyświetla całą tabelę okresową. Tabela ma długą formę zatwierdzoną przez Międzynarodową Unię Chemii Czystej i Stosowanej (IUPAC). Oprócz układu okresowego pierwiastków chemicznych można posłużyć się tablicą rozpuszczalności. Dla każdego pierwiastka dostępne są bezpośrednie linki do Wikipedii.

Aplikacja dostępna w App Store

układ okresowy - aplikacja