Żyrafa w Twoim domu, czyli 50 nowych zwierząt AR w Google

Marzyliście kiedyś o żyrafie spacerującej po Waszym podwórku? W sumie nawet jeżeli nie, to zabawa ze zwierzętami AR w Google może Wam się spodobać. To także dobra opcja, żeby „zobaczyć” koty u siebie w domu, nawet jeżeli macie uczulenie na ich sierść. Sprawdźcie jakie zwierzaki możecie teraz zaprosić do swojego domu.

Zwierzęta z Google w Twoim domu

Wnikliwe (i autorskie) analizy świata pandemicznego sprowokowały w mojej rodzinie dyskusję na temat zwierząt domowych. Mianowicie nasze spostrzeżenia mówią, że po pierwsze: w tym trudnym dla wielu okresie izolacji ludzie jeszcze chętniej niż dotychczas przygarniają futrzastego członka rodziny, po drugie: coraz częściej są to koty. Nie będę tu rozpisywać się więcej na temat tego intrygującego wątku, w każdym razie dyskusja doprowadziła nas do przeglądania w Google różnych ras kotów. I tutaj nareszcie dotarliśmy do sedna, bowiem naszym oczom na każdym kroku ukazywały się przemiłe kotki w 3D, a którymi jak się okazało można później bawić się w rzeczywistości rozszerzonej podczas korzystania z wyszukiwarki na urządzeniach mobilnych.

Kiedy w zeszłym roku Google zaczął umieszczać zwierzęta 3D w wyszukiwarce, było dostępnych tylko kilka standardowych zwierząt, takich jak tygrys, lew, wilk i pies. Później doszło kilka kolejnych, a teraz, jak się okazało, Google dodał do wyszukiwarki 50 nowych zwierząt w rzeczywistości rozszerzonej. „Wyszukaj swoje ulubione zwierzę w aplikacji mobilnej Google, kliknij „Wyświetl w 3D”, aby zobaczyć je w swojej przestrzeni…” – można przeczytać na Twitterze Google.

Nowe zwierzaczki w domu i ogrodzie

Czy wypróbowałam tę funkcję? Oczywiście. Wydaję się, że jest ona z kategorii tych, o które nie prosiliśmy, a których potrzebowaliśmy. Poniżej znajdziecie efekty moich zabaw.

Google nie publikuje pełnej listy zwierząt z tą funkcją, więc trzeba ręcznie przeglądać wyszukiwarkę, aby je znaleźć. Mnie odwiedzili już: Maine Coon, Yorkshire Terrier, Chomik, Zebra, Żyrafa, Ragdoll, Pandka ruda i Cane Corso.

Można oszukiwać się i napisać, że frajdę z tej funkcji będą miały głównie dzieci, ale czy Wy widzieliście tę słodką rudą pandę? 😉 Dajcie znać, jakie zwierzątka udało Wam się już znaleźć.