Xiaomi Mi 11 już w Polsce! Jak zaprezentował się nowy flagowiec?

Polska prezentacja Xiaomi Mi 11 właśnie się skończyła. Choć o nowym flagowcu chińskiej firmy wiadomo już wszystko, dzisiejsza konferencja, rozpoczynająca okres przedsprzedaży, była mocno wyczekiwana. Poznaliśmy polską cenę Xiaomi Mi 11. Ponadto przedstawiono ambasadora marki Xiaomi.

Xiaomi Mi 11 – cena wszystkich wariantów i zawartość zestawu

Flagowca Xiaomi poznaliśmy już dwa miesiące temu. Od czasu chińskiej premiery, znamy całą specyfikację Xiaomi Mi 11 – flagowca ze Snapdragonem 888 i darmową ładowarką, którego opisał Grzegorz.

Zacznijmy od najbardziej wyczekiwanej informacji, czyli ceny nowego flagowego smartfona Xiaomi Mi 11. Kwota w juanach oraz liczne plotki wskazywały na to, że nowa generacja cenowo uplasuje się dokładnie w tym samym miejscu, co Xiaomi Mi 10. Nowy, lepszy smartfon w cenie poprzednika – to się praktycznie nie zdarza, dlatego ta informacja została gorąco przyjęta.


Tutaj warto też podkreślić, co otrzymujemy w zestawie z Xiaomi Mi 11:

  • ładowarkę 55 W GaN (to oznacza, że wykorzystano w niej azotek galu zamiast krzemu, dzięki czemu ładowarka o dużej mocy może przybrać dużo mniejsze rozmiary);
  • kabel USB-C;
  • adapter do słuchawek (z USB-C do mini jack 3,5 mm)
  • antybakteryjne etui.

Magia kina – fascynująca premiera Mi 11

Movie Magic – pod takim hasłem odbywają się premiery Xiaomi Mi 11 – chińska, globalna i lokalne. To wskazuje oczywiście jakie aspekty mobilnego urządzenia są tutaj najważniejsze. Mowa o aparacie, ale także o jakości każdego obiektywu oddzielnie, o nowoczesnym oprogramowaniu i zaawansowanych funkcjach, korzystających z mocy sztucznej inteligencji.

Na polskiej premierze oprócz dokładnego przedstawienia specyfikacji i zalet Xiaomi Mi 11, zaprezentowano także filmy nagrane za pomocą nowego flagowca. W ten sposób przedstawiono zaawansowane możliwości aparatu oraz nowe funkcje.

xiaomi mi 11 design czarny i niebieski
Źródło: Xiaomi

Specyfikacja Xiaomi Mi 11

Flagowiec Xiaomi na 2021 roku zapowiada się jako naprawdę mocarne urządzenie. Mi 11, napędzany najnowszym procesorem Qualcomm Snapdragon 888 o taktowaniu do 2,84 Hz, wykonanym w procesie litograficznym 5 nm, powinien oferować ultra wydajność i szybkość w każdym działaniu. Dostępne wersje wyposażone są w 8 GB RAM, sprzyjające płynnej wielozadaniowej pracy. Pamięć wbudowana to standardowe wartości 128 lub 256 GB.

Android 11 i nakładka MIUI

Na stabilną, płynną i szybką pracę smartfona, a także przyjemność i intuicyjność użytkowania przekłada się system. W Xiaomi Mi 11 będzie to Android 11 z nakładką MIUI 12.

Na premierze nowego smartfona przedstawiono także najnowszą wersję nakładki – MIUI 12,5, którą użytkownicy flagowców od Xiaomi otrzymają już niebawem.

Ekran, który zapewni genialne wrażenia

Z magią kina związane są nie tylko możliwości aparatu i zaawansowane funkcje wideo. Tę magię czuć także w aspekcie wyświetlacza. Opływowy kształt przedniego panelu – cztery zaokrąglone krawędzie ekranu, prezentują się elegancko, ale i zapewniają poczucie głębi obrazu. Zastosowanie matrycy AMOLED zapewnia nabywcom Mi 11 świetne odwzorowanie i nasycenie kolorów oraz idealną czerń wyświetlanej treści. Ekran ma przekątną 6,81” i rozdzielczość WQHD+ (3200 x 1440 px). Zagęszczenie pikseli wynosi aż 515 ppi. Do tego dochodzi obsługa HDR10+. To gwarancja wyrazistości i szczegółowości obrazu oraz wygody seansu na przestronnym, panoramicznym wyświetlaczu.

wyświetlacz xiaomi mi 11
Źródło: Xiaomi

Istotnym aspektem jest także płynność obrazu. Częstotliwość odświeżania w Xiaomi Mi 11 to 120 Hz, które w ustawieniach można zmienić na 30, 60 lub 90 Hz. Smartfon potrafi także automatycznie dostosować liczbę klatek do rodzaju wyświetlanych treści. Optymalne ustawienie przekłada się na odpowiednie wrażenia z rozrywki i ograniczenie zużycia energii, gdy najwyższa częstotliwość jest zbędna. Tutaj ważna jest także częstotliwość próbkowania dotyku, która przekłada się na szybką reakcję, a co za tym idzie, sprawną i przyjemną obsługę smartfona. W Mi 11 wynosi ona wyjątkowe 480 Hz.

Dla porównania, zeszłoroczny Mi 10 miał 6,67”, rozdzielczość Full HD (2340 x 1080 px) i zagęszczenie 386 ppi, a Mi 10T i 10T Pro nie dostały matrycy AMOLED. Pobiły jednak poprzednika (i wszystkich konkurentów na rynku) częstotliwością odświeżania ekranu 144 Hz. Te modele prezentują też dobrą rozdzielczość Full HD+ (2400 x 1080) przy przekątnej 6,67”, osiągając 395 ppi.

Z uwagi na zakrzywiony ekran, który nie wszystkim przypada do gustu, podkreślić należy zastosowanie w Mi 11 specjalnego czujnika chwytu. Ma on zapobiegać odczytywaniu przypadkowych dotknięć ekranu u jego krawędzi.

ekran zaokrąglony z czterech stron w mi 11
Źródło: Xiaomi

W kontekście przedniego panelu warto zwrócić też uwagę na aparat selfie. Ten jest umieszczony w rogu ekranu w formie punch-hole, czyli niewielkiej dziurki, co jest normą wśród najnowszych smartfonów. U Xiaomi taki typ wyświetlacza nazywa się DotDisplay. Pod ekranem umieszczono czytnik linii papilarnych, tak jak w Mi 10. W wersjach T, z uwagi na zastosowanie matrycy LED, był on umieszczony z boku obudowy. Sprawność czytnika ocenię podczas testów i wrażeniami podzielę się w recenzji. Liczę natomiast na jego tak sprawne i szybkie działanie, jak ma to miejsce w przypadku czytników w obudowie.

Głośniki stereo i SOUND BY Harman Kardon

Będąc przy kinowych wrażeniach z seansów na Mi 11, nie można zapomnieć o jakości dźwięku. Dzięki SOUND BY Harman Kardon i głośnikom stereo muzyka i dialogi mają być wyjątkowo przyjemne. Seans filmu lub serialu, odtwarzanie ulubionej playlisty czy granie ma brzmieć równie miło dla ucha tak w słuchawkach, jak i bez nich.

głosniki xiaomi mi 11 harman kardon
Źródło:Xiaomi

Bateria i ładowanie w trzech wersjach

Pojemność akumulatora w Xiaomi Mi 11 liczy 4600 mAh. Nie jest to może powalająca wartość, Mi 10 liczył w końcu 4780 mAh, a Mi 10T i 10T Pro 5000 mAh. Ważna jest natomiast optymalizacja i energooszczędność procesora, który dzięki wykonaniu w 5-nanometrowej litografii pobiera mniej energii. Mniejsza bateria przekłada się także na niższą wagę smartfona. W Xiaomi Mi 11 jest to 196 g, więc całkiem nieźle, zwłaszcza w porównaniu do ważącego aż 218 g modelu Mi 10T Pro.

Flagowca Xiaomi na 2021 rok można naładować na dwa sposoby. Pierwszy – przewodowy o mocy 55 W, uzupełni baterię w 45 minut. Drugi sposób to ładowanie indukcyjne, bezprzewodowe, o mocy 50 W zasilające smartfon w 53 minuty. Dostępne jest także ładowanie zwrotne, czyli możliwość zasilenia urządzeniem Mi 11 innych sprzętów, na przykład słuchawek. Tutaj do dyspozycji jest moc 10 W.

xiaomi mi 11 ładowarka
Źródło: Xiaomi

Aparaty Xiaomi Mi 11, czyli magiczne filmy i fotografie

Obiektywy i funkcje aparatu Mi 11 były najważniejszym punktem zarówno dzisiejszej, jak i chińskiej oraz globalnej premiery. To kluczowy aspekt najnowsze flagowca Xiaomi. Skupiono się zwłaszcza na możliwościach wideo, które już w Mi 10T Pro były bardzo dobre.

Wedle zapowiedzi, tworząc filmy smartfonem Xiaomi Mi 11 możemy poczuć się jak reżyser, a osiągnięcie najlepszego efektu mają ułatwić wspomagane sztuczną inteligencją tryby kinowe oraz opcje edycji. Ulepszono także opcję nagrywania głosu, dzięki czemu świetny obraz nagrania w 4K HDR10+ dopełni wysoka jakość brzmienia dialogów czy muzyki w tle.

Podczas konferencji zaprezentowano dostępne w Xiaomi Mi 11 funkcje. Na etapie nagrywania dostępnych jest sześć trybów kinowych:

  • klonowanie
  • świat równoległy
  • zatrzymywanie czasu
  • nocne wideo poklatkowe
  • wolna migawka
  • magiczny zoom

Wszystko dostępne za pomocą jednego kliknięcia. Zobacz, jak to wygląda w praktyce:

Kolejne funkcje, które mają wesprzeć kreatywnych filmowców i nadać ich nagraniom „magii”, są związane z postprodukcją. Tutaj przedstawiono kilka filtrów, które można nakładać w trakcie, jak i po nagraniu filmu.

Bardzo ciekawą opcją jest AI Erase 2.0, który umożliwia wycięcie osoby z kadru.

Dużo uwagi poświecono jakości filmów nagrywanych po zmroku. O najlepszy obraz zadbać ma tutaj tryb nocny Ultra Night Video. Wykorzystano tu redukcję szumów AI, stabilizację obrazu i poprawiono jasność. Efekty przedstawia kolejny klip promujący Mi 11:

Ambasador marki Xiaomi

Xiaomi podczas polskiej premiery Mi 11 poinformowało także o nowym ambasadorze firmy. Jest nią światowa gwiazda tenisa i nadzieja polskiego sportu – Iga Świątek. Podczas konferencji Iga zdradziła, że będzie się dzielić z fanami filmami z treningów czy podróży w mediach społecznościowych i na Mi Community. Oczywiście filmami nagranymi Xiaomi Mi 11.

Zobacz także informację o zaprezentowanym na konferencji nowym telewizorze od Xiaomi:

Chcesz wiedzieć, jak Xiaomi Mi 11 sprawuje się w codziennym użytkowaniu i co potrafią wyczarować jego aparaty i wyświetlacz? Sprawdź recenzję najnowszego flagowca: