Xiaomi kusi 75-calowym telewizorem QLED

25 lutego 2021 podczas dwóch internetowych konferencji firma Xiaomi pokazała swój najnowszy telewizor – Mi TV Q1. Zastosowano w nim rozwiązania techniczne, których nie było do tej pory w telewizorach tej marki, a które mają zapewnić jeszcze wyższą jakość obrazu.

Mi TV Q1 – telewizor dla bardziej wymagających

Przed premierą modelu Q1 gama telewizorów Xiaomi na rynku polskim obejmowała cztery modele: 32-, 43-, 55- i 65-calowy.

Telewizory Xiaomi dostępne w ofercie x-komu


Wprowadzając na rynek model 75-calowy, Xiaomi nie tylko uzupełnia ofertę o bardzo duży ekran, lecz przede wszystkim stara się zaspokoić potrzeby bardziej wymagających użytkowników.

Qled xiaomi mi TV przykładowa stylizacja
Źródło: Xiaomi

Mam tu na myśli tych konsumentów, którzy pragną, aby ich telewizor posiadał:

  • matrycę LCD klasy 120Hz,
  • wielostrefowe podświetlenie,
  • szeroką paletę barw,
  • wysokiej klasy wykonanie i wykończenie.

Co wiemy o Mi TV Q1 – specyfikacja

Xiaomi Mi TV Q1 jest pierwszym telewizorem tej marki z matrycą klasy 120Hz, co, teoretycznie, powinno zapewnić lepszą ostrość obrazów ruchomych. Oczywiście nie zabrakło też funkcji upłynniania ruchu, bez której trudno wyobrazić sobie telewizor wyższej klasy.

marketingowa prezentacja funkcji i cech telewizora mi q1 tv

Szeroką paletę barw osiągnięto, stosując folię z kropkami kwantowymi, co jest rozwiązaniem sprawdzonym i znanym z innych modeli telewizorów QLED.

Całkowitą niespodzianką i dużym atutem Xiaomi Q1 będzie wielostrefowe podświetlenie. Według producenta Q1 posiada aż 192 strefy miejscowego wygaszania diod LED, choć nie podano w jakiej konfiguracji. Najbardziej prawdopodobną wydaje się 12 stref w poziomie i 16 w pionie, ale to tylko moje spekulacje – prawdę poznamy w trakcie testów.

Xiaomi Q1 będzie działał pod kontrolą systemu Android w wersji 10, dzięki czemu zapewnia on dostęp do bardzo szerokiej gamy aplikacji multimedialnych.

Pozostałe cechy Xiaomi Mi TVQ1 to m.in.:

  • HDMI 2.1,
  • obsługa Dolby Vision i HDR10+,
  • 6 wbudowanych głośników.

Atutem Q1 jest też wysokiej klasy wykonanie i wykończenie z wieloma elementami wykonanymi z metalu. Podczas prezentacji producent był szczególnie dumny z „podstawy inspirowanej minimalizmem”.

Kiedy QLED Xiaomi trafi do sprzedaży i w jakiej cenie?

Najnowszy Xiaomi Mi TV Q1 trafi do sprzedaży w marcu 2021 roku w cenie 6499 złotych. Na dzień 15 marca przewidziana jest specjalna promocja z bardzo dużym opustem – aż 1500 złotych. Oznacza to, że w tym jednym, jedynym dniu Mi TV Q1 będzie kosztował „tylko” 4999 złotych, choć oferta ogranicza się tylko i wyłącznie do trzech sklepów firmowych tej marki.